fbpx
Наука
Вчені несподівано виявили корисну властивість нікотину

Речовина захищає мозок від старіння, стверджують фахівці

Американські вчені встановили, що нікотин захищає мозок від старіння, а також від розвитку хвороб Альцгеймера і Паркінсона. Експерименти проводилися на мишах, передаєт 24news.com.ua.

Піддослідні були розділені на 4 групи. Перші три отримували різні дози нікотину: маленьку, середню і високу. Остання група взагалі не отримувала нікотин.

Вчені встановили, що миші, які вживали нікотин, демонстрували зменшення апетиту прямо пропорційно дозі нікотину. Отже, вони менше їли, і їх вага була значно менше інших піддослідних. Крім цього вчені встановили, що нікотин уповільнює процеси старіння мозку. Це відбувається через те, що виробляється більше рецепторів. Подібний процес призводить до того, що розвиток хвороб Альцгеймера і Паркінсона значно сповільнюється.

Слід звернути увагу, що мова йде про чистий нікотин як про речовину, а не про сигарети. Тому дослідники попросили людей не робити висновок про те, що куріння корисно. На основі нікотину вчені збираються розробити ліки, які боротимуться з Альцгеймером і Паркінсоном.

Читайте також: Названа середня тривалість життя українців
Джерело

facebook