fbpx
Суспільство
Вчені провели цікаве дослідження про мозок єдиних дітей в сім’ї

Мозок єдиних дітей в сім’ї і тих, у кого є брат або сестра, розвиваються по-різному, з’ясували нейробіологи і опублікували результати своїх досліджень в журналі Brain Imaging and Behaviour.

Заради експерименту вони порівняли результати сканування мозку єдиних дітей в сім’ї і тих, у кого були брати або сестри. В результаті з’ясувалося, що у них спостерігається різниця в обсязі сірої речовини.

Щоб дізнатися, як це позначається в майбутньому, вони залучили до дослідження 303 студентів, приблизно половина з яких мала брата або сестру, а інші – ні. Всі вони пройшли тести на інтелект, творче мислення і властивості особистості, а також МРТ-сканування мозку.

З’ясувалося, що хоча в інтелекті різниці в обох груп не спостерігалося, у єдиних дітей в сім’ї мислення виявилося більш гнучким. При цьому вони були менш доброзичливі.

МРТ виявила, що у єдиних дітей також був збільшений обсяг надкраєвої звивини – області лобової частки, асоційованої зі сприйняттям і обробкою мови. А в інших областях, зокрема, в префронтальній корі, пов’язаної з регулюванням емоцій, – знижена.

Читайте також: МЕДИКИ ЗНАЙШЛИ НЕЗВИЧАЙНУ ПРИЧИНУ ЗАХВОРЮВАНЬ ЗУБІВ

Дослідники поки не можуть сказати, в чому конкретно причина таких відмінностей, але припускають, що, ймовірно, єдиним дітям у родині батьки приділяють більше часу, що позначається на їхні творчі здібності.

При цьому вчені відзначили, що знижена доброзичливість може бути пов’язана з меншою взаємодією з соціальними групами, перевагою видів діяльності наодинці та надмірною увагою з боку членів сім’ї.

Джерело.

facebook