fbpx
Суспільство
Вчені вияснили, чим чоловіча дружба відрізняється від жіночої

Представники різних статей підтримують дружні стосунки різними способами – до такого висновку прийшли дослідники з Оксфордського університету.

Вчені попросили тридцять учнів старших класів скласти списки своїх друзів і вказати, наскільки тісними були їх дружні зв’язки. Через чотири місяці після дослідження учасники експерименту закінчили школу, і багато з них роз’їхалися по різних містах. Пізніше, через 9 і 18 місяців після першого опитування, молодих людей попросили знову вказати ті ж дані, що і в перший раз.

З’ясувалося, що для того, щоб зберігати дружні відносини на відстані, жінкам достатньо лише періодично спілкуватися по телефону. А ось чоловіки навпаки надають перевагу живому спілкуванню: щоб залишатися друзями, їм необхідно щось робити разом – наприклад, ходити на футбол або в паб.

За словами керівника дослідження Робіна Данбара, результати показують, що на дружбу серйозно впливають гендерні відмінності. “Можливо, саме тому у жінок зв’язок між подругами більш тісніший, і вони так болісно реагують на його розрив”, – цитує вченого Guardian. На відміну від жінок, чоловіки дивляться на дружбу простіше. “У них є своя компанія, в якій найчастіше чотири людини. Якщо чоловік віддаляється від друзів, то, як то кажуть,” з очей геть – з серця геть “. Він просто знайде собі нових приятелів”, – говорить Данбар.

Читайте також: Доктор Комаровський порадив несподіваний спосіб профілактики ангін у малюків

Джерело.

facebook