fbpx

Вчора до нас на вечерю прийшла бабуся чоловіка, яка живе в нашому ж місті, але в приватному секторі. Галині Іванівні 76 років, але вона ще хоч куди! Пиріжків, налисників принесла, запашних і смачнючих. Я щиро кажу – завжди рада її бачити, до неї ми також часто заїжджаємо, щось привозимо. Але вчора бабуся чоловіка трохи вчудила і перегнула, як на мене, посудіть самі. Я після вечері прибирала посуд і взяла віника підмести легенько – так вона у мене віника прямо з рук вихопила! А далі мені влаштували розбір польотів і цілу лекцію довелося вислухати!

Вчора до нас на вечерю прийшла бабуся чоловіка, яка живе в нашому ж місті, але в приватному секторі. Галині Іванівні 76 років, але вона ще хоч куди! Пиріжків, налисників принесла, запашних і смачнючих. Я щиро кажу – завжди рада її бачити, до неї ми також часто заїжджаємо, щось привозимо.

Але вчора бабуся чоловіка трохи вчудила і перегнула, як на мене, посудіть самі. Я після вечері прибирала посуд і взяла віника підмести легенько – так вона у мене віника прямо з рук вихопила! А далі мені влаштували розбір польотів і цілу лекцію довелося вислухати!

Галина Іванівна заявила, що підмести підлогу оселі віником після заходу сонця і винести з дому сміття – значить винести і все благополуччя його мешканців.

Далі я почула проте, що краще почекати з підмітанням і прибиранням до ранку і винести сміття при світлі дня, ніж притягти в дім неприємності.

Бабуся чоловіка упевнено сказала, що після заходу сонця нечиста сила виходить на прогулянку. Тому ввечері не можна наводити порядки в оселі і вимітати сміття за поріг, щоб нечисть цієї хвилини не прослизнула всередину.

Пізнє прибирання, каже Галина Іванівна, здатне вигнати з дому здоров’я, щастя, любов і багатство. Та якщо не втрималася і підмела сміття, коли за вікнами вже стемніло, то збери його у пакет. Нехай він стоїть до світанку, а вранці викинеш.

А от якщо над вхідними дверима повісити декоративний амулет у формі віника (а у нас такого немає) – він захистить житло від злих людей. Не можна також, дізналася я з “лекції”, щоб у будинку було два віники, бо тоді в ньому буде два господарі. Погано, якщо тебе зачепили мітлою під час підмітання. Це віщує неприємності чи хворобу.

Пошарпаний віник приваблює в сім’ю злидні і чвари, тому його необхідно своєчасно міняти на новий. Переступати через віник чи мітлу не можна в жодному разі, оскільки можна захворіти.

А ще не можна дозволяти гостям чи подругам мести підлогу у своїй оселі, бо вони можуть забрати собі твоє щастя. Гріх на великі релігійні свята брати до рук віник. Прибирати потрібно завчасно.

Якщо хтось із родини вирушив у далеку дорогу, то цього дня не можна підмітати ні в хаті, ні у дворі. Нн можна в цей день мити підлогу, інакше рідну людину чекає нелегкий шлях, і вона може не повернутися.

Віником заборонено проганяти людей або тварин, тому що це зробить їх худорлявими. Об віник не можна витирати ноги, тому що вони почнуть боліти.

Старий віник Галина Іванівна радить закопати в землю або викинути подалі від свого подвір’я: якщо він потрапить у злі руки, то на будинок можуть навести щось нехороше злі люди. Спалювати стару мітлу не варто, тому що в будинку може статися лихо.

Щоби у будинку водилися гроші, необхідно зробити символічне підмітання. Потрібно починати мести від входу, потім слід пройтися віником по всіх кімнатах зі словами: «Будинок свій підмітаю, багатство зазиваю!» Після завершення ритуалу віник потрібно поставити догори, а зібране сміття викинути.

А ви вірите у такі ось народні прикмети? Я хоч і вислухала цю захопливу лекцію Галини Іванівни про віник, але все таки – ні, не вірю, і підмітати буду, коли схочу.

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, авторське.

You cannot copy content of this page