Вчора йшла з базару нашого якраз о 10 ранку, дай, думаю, зайду до невістки, якраз огірків три кілограми дешевих купила, думаю – віддам, нехай закриє. Ну й кави вип’ю заодно, перепочину. Відмикаю своїми ключами, проходжу в кімнати – спить!
– Соломіє, серденько, вечір добрий! – вітаюся з невісточною. Соломія потягується, щось мурчить у відповідь.
Далі – більше. Дивлюся на відчинені настіж двері шафи:
– А чого це ти одяг на полички одразу складаєш? А випрасувати спочатку? Чи забула, де праска стоїть і дошка для прасування, яку я тобі на день ангела подарувала? Навіщо було заміж виходити, сонечко?
У смітнику бачу – обгортка від “Снікерса” – мій син снідав! А яєчню чи хоча б канапки чоловіку слабо встати й зробити?
Я й справді не розумію, навіщо було заміж виходити! Невже Соломії не хочеться, щоб її чоловік виглядав доглянуто і охайно?
Моя невістка не прасує одяг Тараса, її не турбує зовнішній вигляд його речей, не виводить з сорочок мого сина плями, не відбілює комірці білих сорочок.
Звичайно, я розумію, що вона з дитиною у декреті і в неї повно турбот і обов’язків, але подібне відбувалося і до народження онучки Злати. Це від людини залежить, я так вважаю, якщо людина лінива – то вона лінива.
Наша Соломія обожнює відвести Златуню до дитсадка, а потім повернутися і далі спати, ну де таке бачено? А домашні справи хтось інший за неї прийде зробить?
Я кілька місяців подарувала на день ангела невістці нову дошку для прасування, це ж набагато зручніше, ніж на столі гладити, але я жодного разу ще свій подарунок у дії не бачила! Так і стоїть на лоджії.
Одяг вона закине все в пральну машину, потім в сушарку, висохло – і в шафу, і все, не гладить взагалі, ні чоловіка речі, ні свій, ні дитини одяг. Та що там казати – у неї постіль не глажена! Ось така недогосподиня моя невістка!
А це вже аж сльози у мене виступили від співчуття до сина! Заглянула я у смітник, а там обгортка від “Снікерса”, ось що мій син снідав!
Зате Соломія годинами сидить у соціальних мережах, чудово встигає виставити фото родини або картинку з розумною цитатою, фотозвіт про поїзду якусь чи похід в кафе. Вона фотографує Златочку у всіх ракурсах і робить із себе ідеальну маму.
А це невістка недавно заявила мені, що вона блогер тепер, і скоро це захоплення їй приноситиме дохід, що вона ось-ось почне пристойно заробляти на рекламі і зарплата у неї буде більша, ніж у Тараса.
Ну які казочки! Не кажи гоп, поки не перестрибнеш, дівчинко, як кажуть.
На чоловіка, як я бачу, в неї часу немає, а на якісь нісенітниці – будь ласка, вистачає вільних хвилин скільки завгодно. А син мовчить, невже подобається так жити? Він же немов холостяк, тільки що при дружині живій офіційній.
Коли я вкотре побачила на Тарасові діряві шкарпетки і сорочку з жовтими колами, я вже не витримала, прийшла і все висловила невістці. А у відповідь від Соломії почула:
– Та годі Вам, Олено Георгієвно, ваш син не маленький хлопчик, щоб я стежила за його шкарпетками чи сорочками. Тарасикові вже 32, він не може діряві носки у відро для сміття викинути і нові собі купити? Ні? Не смішіть.
Якщо маєте бажання, візьміть та подаруйте йому набір голок-ниток або сто пар однакових носків. Я йому не мама. У шлюбі ми з Вашим сином – партнери, я не підписувалася йому у хатні робітниці.
Не можливо з нею розмовляти ні при зустрічі, ні по телефону, з цією Соломією!
Прийшла оце сьогодні, хотіла змусити невістку одяг перегладити, а вона зачинилася у спальні, ввімкнула музику на телефоні і далі спати. Я посуд перемила, який зі сніданку лишився, і пішла у сльозах засмучена додому.
Я так скажу, це не родина, у якій така байдужість з боку жінки. Не знаю навіть, що робити. Сину постійно натякаю, що йому варто знайти хорошу дружину, а Соломію цю забути. Звертаю його увагу на недоліки невістки, пояснюю, що так не має бути, як у них вдома, це не нормально.
Що мені лишається? Сподіваюся, рано чи пізно син дослухається слів матері. Адже моя материнська душа бажає Тарасу тільки найкращого, а не такого ось “щастя” як наша Соломія.
Передрук без посилання на Ibilingua.com заборонено.
Фото ілюстративне, Ibilingua.com
Недавні записи
- На кухні, обійнявши голову, сидів Борис, а над ним заводила мама. Виявляється, Анна, дружина брата, подала на розлучення. – Я в одних шкарпетках від неї пішов. Ні на що не претендую, а вона ще хоче на аліменти мене подавати? – А що такого ти купив, може цю квартиру? Чи хоча б ремонт зробив? – І тут включилася мама. – Як, Лідо, ти язика прикуси! А утюг разом з дошкою хто купляв? – Ви б ще набір з горняток згадали, який зі свого серванту витягнули і невістці передарували
- Коли я злягла з температурою, то запитала по телефону у зятя, чи може він купити мені трохи їжі та піти в аптеку. Він це зробив. Мені здається, він був дуже щасливий мені допомогти. Але вже ввечері Анна зателефонувала і сказала, як я смію її чоловіка використовувати в своїх цілях. Вона навіть не запитала, як я себе почуваю, чи чи потрібно мені ще щось. Я відчуваю від неї великий холод. Та незважаючи ні на що, я повинна мовчати, бо інакше Анна заборонить мені бачитися з онуками
- Під час розмови з донькою про майбутніх онуків, я почула те, чого найбільше боялася. Вероніка сказала, що не хоче мати дітей, мовляв, від них немає жодної користі і взагалі, я можу про це забути, адже нова посада доньки передбачає, що дітей в неї не буде ще років зо три. Не знаю, що робити. Як пояснити дорослій доньці, що діти це чудово? Я відчуваю себе трохи винною у всій цій ситуації. Моє минуле життя сильно вплинуло на дочку
- Через халатність лікарів наша донечка відправилась на небо. Одному Богу відомо, що творилося в моїй душі. Не обійшлось і без допомоги спеціалістів. Незважаючи на те, що суспільство наполягало перегорнути сторінку і спробувати ще раз, я слухала своє серце. Діток в нас з Антоном так і не має. І все б нічого, якби не ця переселенка з трьома дітьми, за якими вона зовсім не дивиться. Одного разу я була з ними на майданчику. Олежик забруднив сорочку, а я хотіла йому допомогти
- Як тільки мами не стало, ми почали сперечатися з братом і сестрами, а всіх нас четверо, за спадщину. “З чого ти взяла, що цей перстень має належати тобі? Мама нераз говорила, що він мій!” “А ти думаєш, чого Андрій так до мами в останні дні приїжджав?” І це ще діло не дійшло до нерухомості. Колись, наша дружня сім’я, переросла у велику “бурю”. Все це тривало до того часу, поки не сталося найгірше – не стало нашої сестри Марти. На прощальній церемонії нас ніби осінило