fbpx
життєві історії
– Вчитися, мамо, я не буду, це пуста трата часу. Головне, знайти багатого нареченого, вийти заміж за заможного чоловіка, – і дочка знову відвернулася до дзеркала, продовжила наводити красу. А що я можу їй сказати? Що вона знайде собі роботу і зможе купити собі житло або машину, якщо отримає вищу освіту? Але я і сама знаю, що це не так

– Вчитися, мамо, я не буду, це пуста трата часу. Головне, знайти багатого нареченого, вийти заміж за заможного чоловіка, – і дочка знову відвернулася до дзеркала, продовжила наводити красу. А що я можу їй сказати? Що вона знайде собі роботу і зможе купити собі житло або машину, якщо отримає вищу освіту? Але я і сама знаю, що це не так.

Моя дочка наступного року закінчує школу, і вчитися далі не збирається, не відчуває тяги до жодної професії.

Справа навіть не в тому, що вона і в школі не дуже добре вчиться, а в тому, що вважає таке навчання марною тратою часу. Їй цікаві тільки дискотеки, посиденьки з подругами та до ночі сидить в «Інстаграмі». Вона наводить купу прикладів, коли її знайомі після університетів не можуть знайти роботу, йдуть торгувати на ринок, тому що кругом або потрібен досвід, або беруть своїх.

Мені прикро, але я вже навіть не намагаюся її переконати і доводити протилежне, це марно.

А що я можу їй сказати? Що вона знайде собі роботу і зможе купити собі житло або машину, але я і сама знаю, що це не так.

Коли я ходила до школи, то ми прагнули вивчитися, щоб краще жити, знайти хорошу роботу, щоб можна було нормально забезпечити своїх дітей, щоб у них було те, чого ми самі не мали. Зараз же дочка і її подружки мріють про те, як знайти багатого чоловіка.

Але про те, що багатих на всіх не вистачає і треба самому хоч чогось досягти, щоб не залежати у всьому від чоловіка, вона і слухати не хоче. А я думаю: якщо б у мене був син, то навіщо йому така дружина?

Ми з чоловіком намагалися більше працювати і тому мало приділяли їй уваги, робили акцент на тому, щоб забезпечити її майбутнє, щоб вона ні в чому не потребувала. Задаровували іграшками, купували дорогий одяг, а на нормальне спілкування не залишалося часу.

Напевно, тому Настя і звикла тільки отримувати, і нічого не давати у відповідь. Тепер вже пізно виховувати і переконувати, все одно не послухає. Життя саме покаже їй, чи права вона, чи ні.

Але без освіти зараз не знайти нормальну роботу, вища освіта дає хоч якусь перспективу. Не можна ж жити і ні до чого не прагнути! Сумно дивитися, що донці поки що важливі лише матеріальні цінності.

А ваші діти прагнуть здобувати освіту, чи теж думають, що це не головне?.. Дуже цікаво почути думку збоку.

Автор: Алла

Передрук без гіперпосилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, з вільних джерел, pixabay.com

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook і залишайте свої коментарі!

You cannot copy content of this page