fbpx
життєві історії
Внучка моєї сестри Стефи дуже красива дівчина. Катерина мала, і до сьогодні має, гарний смак, тому хлопці табунами літали за нею. Під час навчання вона оселилася у мене, квадратні метри дозволяли, та й мені скучно не було. І ось Каті вже тридцятка минула. Стефа все бідкаться, чому заміж таку красуню ніхто не бере. А я то знаю причину. Хлопцям не лише краса потрібна

Внучка моєї сестри Стефи дуже красива дівчина. Катерина мала, і до сьогодні має, гарний смак, тому хлопці табунами літали за нею. Під час навчання вона оселилася у мене, квадратні метри дозволяли, та й мені скучно не було. І ось Каті вже тридцятка минула. Стефа все бідкаться, чому заміж таку красуню ніхто не бере. А я то знаю причину. Хлопцям не лише краса потрібна.

Мені було соромно за свою племінницю. Невже сестру все влаштовувало, бо інакше б прививала її до чистоти. А тепер бідкатися пізно…

Зараз я живу в однокімнатній квартирі, а раніше жила в трикімнатній. Років сім у мене одну кімнату займала далека родичка, двоюрідна внучата племінниця.

Катя сама з райцентру, батьки її там живуть. А у нас в місті вчилася, потім на роботу влаштувалася. І жила у мене всі ці роки. Дівчинка симпатична, розумна. Батьки грошей не шкодували ніколи на неї – єдина дочка. І освіта платна, і наряди модні, і поїздки.

Квартиру купили потім в іпотеку. Але ось в особистому житті у Каті ніяк нічого не складалося. Хлопці з’являлися, але якось швидко все закінчувалося. Хоча вона так вже за зовнішністю своєю доглядала, без косметики ні кроку, одягнеться кожен раз красиво, модно, духами надушитися. Як з картинки журналу. І здається вся такою акуратною, чистенькою. І хто б міг подумати, який у неї безлад був в кімнаті. Завжди.

Я до неї заходила тільки раз в тиждень пил витерти та підлоги помити. Катя навіть цього не робила. Мені здається, що не привчена була і ніколи не прибирала, навіть живучи в рідній домівці. Інакше хоч трохи б підтримувала чистоту. Але вона нічого навколо начебто не бачила.

На ліжку все в перемішку: і косметика, і одяг, і тарілки із залишками їжі, і фантики-обгортки… На стільці і на тумбочці теж вічно якийсь одяг. Як зняла, так і кинула. Нічого не прибирала ніколи. Сміття лінувалася в відро на кухню донести, я їй пакети виділяла, щоб вже в кімнаті хоч в одне місце складала. Сама потім прибирала.

І при цьому племінниця не соромилася приводити хлопців в гості. Я не забороняла їй водити гостей, тільки умову ставила – на ніч нікого не залишати. А так що ж, діло молоде, нехай дівчисько спілкується. Але говорила їй, щоб хоч трохи порядок наводила перед приходом хлопця.

Катя тільки відмахувалася. Вважала, що у неї все нормально в кімнаті. Але хлопці, мабуть, так не вважали. І відносини сходили нанівець. Один кавалер особливо їй подобався, Михайлом звали. Хороший хлопець, серйозний, теж з її ж райцентру. Тут працював і жив разом з братом старшим.

Він до Каті так перейнявся, дзвонив постійно, в кафе водив, квіти дарував. Говорив, що одружуватися готовий, сім’ю хоче. Катя думала, що у них все складеться. Але нічого не вийшло, Михайло став з’являтися все рідше, а потім і зовсім запропонував розлучитися. Одружитися передумав, як сказав їй. Рано, не готовий. І не хоче її час даремно забирати. Але випадково через спільних знайомих Катя дізналася, в чому справжня причина.

Комусь розповів він, що Катя нечупара і зовсім негосподарська. Прийшов до неї, подивився, як вона живе і здивувався. Безлад, все валяється і ще брудні шкарпетки під подушкою виявилися. Навіть ось такі подробиці розповів, про шкарпетки. А він дружину собі хотів, не просто так погуляти. І сказав знайомим, що така дружина, як Катя, йому не потрібна. З нею в чистоті не проживеш. І самому доведеться всі домашні справи на себе брати, та ще ходити за нею все прибирати.

Катя засмутилася дуже, коли це все дізналася, образилася. Але нічого в собі змінювати не захотіла. Потім незабаром з’їхала від мене в свою власну квартиру, батьками куплену. І живе там одна. Може, з’являються якісь залицяльники, але нічого серйозного ніхто не пропонує. А їй вже 30 років. Думаю про неї іноді. Хто ж її захоче?

Напевно, мати приїжджає і все робить. От і зрозумій дівчат на вигляд. Начебто сама красива, ошатна, надушена. А вдома безлад. І хлопців можна зрозуміти, кому захочеться з такою життя зв’язати.

Фото ілюстративне, з вільних джерел

Сподобалась стаття? Поділіться з друзями на Facebook

You cannot copy content of this page

facebook