Все це літо я не спілкуюся з сином і невісткою, ну й з маленькими онуками також. А все тому, що я відмовилася дітей до себе на все літо взяти! Їм 4 і 5 років, ну що вони по господарству допомогти можуть? Нічого!
Ми з чоловіком все життя прожили в селі. Ми були сусідами, навчалися в одній школі, потім побралися. Освіт ми вищих не маємо, та й вони нам ніколи особливо не були потрібні.
Ми жили, тримали господарство, обробляли землю – робили те і жили тим, до чого були звиклі з малечку.
Довгі роки до нас не прилітав лелека, сина Богомира я народила аж у 33 роки. Ми просто літали від щастя і дякували Богу за синочка.
Йшли роки, і почали помічати, що Богомир зовсім не в нас за вдачею. Він з дитинства тягнувся до міста: любив їздити у наш райцентр на спортивні змагання чи просто погуляти у вихідні.
В останньому класі школи син заявив, що поїде в Київ вступати в університет, хоче мати освіту, гарну роботу й жити в столиці.
Подобалося нам це рішення чи ні – та ми любимо свого сина і підтримуємо у всьому. Допомогли йому і квартиру в столиці придбати, щоб по орендованому не тинявся.
Через кілька років столичного життя Богомир наш одружився на Лесі, вона також з міста, з Вінниці, але навчалася, як і наш син, в Києві. Іноді вони їздили до нас в гості, на домашні фрукти-ягоди, але зовсім не часто.
А потім я овдовіла. Спочатку син, аби підтримати мене, їздив частіше, але з часом візити ставали все рідшими й більш формальними. Зі своїм господарством, городом я тепер справляюся сама, з нього й живу, адже пенсія у мене мізерна.
Три роки тому діти продали однокімнатну квартиру Богомира, взяли трикімнатну, але грошей, звичайно, не вистачило, і Богомир поїхав закордон, у скандинавські країни. працювати на вахтово на будівництві. Лишається він там і зараз, зі зрозумілих причин вони з невісткою вирішили, що повертатися йому в Україну поки що не варто.
Ну а Леся з дітьми в Києві, живе на широку ногу, по відпочинкам з дітьми катається й літає навіть зараз. Ось з Кіпру вони недавно повернулися, на скільки мені відомо з її соцмереж. В живу я, на жаль, з невісткою і сином поки що не спілкуюся, бо напочатку літа між нами, як то кажуть, “кішка пробігла”.
Все це літо я не спілкуюся з сином і невісткою, ну й з маленькими онуками також. А все тому, що я відмовилася дітей до себе на все літо взяти! Їм 4 і 5 років, ну що вони по господарству допомогти можуть? Нічого! Це тільки няньчитися з ними, а в мене своїх справ від раннього ранку до ночі – хоч греблю гати. А невістка в цей час гулятиме і гроші сина на себе витрачатиме.
Я делікатно пояснила Богомиру й Лесі свою відмову, що якби діти були вже старші й щось мені могли допомогти – то інша річ, а так я просто фізично не потягну. Так вони зрозуміти мене не схотіли, а навпаки – розобразилися що не бай боже. Прикро, звичайно, аде же син у мене один, але ж хіба я не права, от скажіть?
автор – Олена М.
Передрук без посилання на Ibilingua.com заборонено.
Фото ілюстративне, Ibilingua.com
Недавні записи
- Півроку тому я розлучилася. І тепер зустрічаюся з рідним братом колишнього чоловіка. І колишня свекруха знову може стати діючою. У нього була своя квартира, непогана робота, а ще він на 5 років за мене старший. Ну й що, що особливо не любила. Що ж ти раніше мовчала, коли твій син покинув мене саму. І взагалі, це якось не по-божому і грішно. На що я їй відповіла, що, звичайно ж, розповім її онуку, коли він підросте
- Коли я побачила ціну на гелі для душу невістки, яку вона випадково залишила, – то ввечері влаштувала з нею серйозну розмову і попросила плати за квартиру або зʼїзджати. Поки мій син боронить Україну, у неї пляшечка в душі за 1000 гривень!
- Ми з чоловіком важко працювали, аби і доньці хватило на життя і нам залишалося. Звісно, не легка це задача. Навіть прийшлося зайняти гроші аби оплати навчання. Та схоже це все були дрібниці. Того літа на Львів прилетіло від “сусідів”. Біда сталася біля гуртожитку доньки. На щастя, то були канікули і все обійшлося, якщо так можна сказати. Єдине, що з поганого сталося, це повилітали вікна. Гроші на ті вінка збирали, обіцяли поставити до 30 вересня. Але є одне “але”
- Сестра в Італії жила багато й заможно довгі роки і я їй заздрила. Її розкішному життю, достатку,фінансовим можливостям. Нам так не жити! Місяць тому Галина повернула в наше рідне село на Полтавщині і приголомшила мене своєю пропозицією. З’явився наш первісток – синочок Даня. Минуло ще два роки, і народилася йому сестричка, дівчинку ми назвали Люба, на честь моєї бабусі. А ще через рік наша родина поповнилася третім малюком та стала багатодітною
- Мені стає не по собі, коли я чую, що двадцятилітні вже заміж виходять. Моїй дочці вже тридцятка минула, а вона досі “холостякує”. Моя Вікторія мила і дуже гарна дівчина, просто в час, коли дівчата виходили заміж, вона багато вчилася. І ось мене вже який день не покидає думка, щоб посватати її з кимось. Моя мама так зі мною зробила, і скажу відверто, я дуже щаслива в шлюбі з Денисом