fbpx
життєві історії
Все життя я мріяла побувати у троюрідної сестри в Канаді. Але мене зламав переїзд до Канади. Коли друзі пишуть, що полюють на канадську візу, ввічливо мовчу! Скажу чесно, багато чого мене здивувало і розчарувало! Вода біжить чиста. Забула закрити гараж, з якого є вхід до будинку, та пішла на роботу. Ввічливі, навіть занадто, усміхнені. Так, вона безкоштовна, але черги. Продукти теж промах

Все життя я мріяла побувати у троюрідної сестри в Канаді. Але мене зламав переїзд до Канади. Коли друзі пишуть, що полюють на канадську візу, ввічливо мовчу! Скажу чесно, багато чого мене здивувало і розчарувало!

Ми з сином опинилися тут майже пів року тому, чоловік залишився поки що в Харкові. Він мріє приїхати до нас, коли буде можливість, а я – повернутися додому.

Поясню, чому.

Перше, про що написано в усіх книгах про Канаду, – це безпека. І дійсно, Канада дуже спокійна країна з низьким рівнем злочинності, особливо у маленьких містечках. Моя сестра якось розповідала про те, що забула закрити гараж, з якого є вхід до будинку, та пішла на роботу. Надвечір усі речі були на своїх місцях, тільки сміття в гаражі трохи розкидане – забіг єнот.

Крім безпеки на вулицях міст та сіл, варто відзначити і фінансову безпеку. Якщо громадянину Канади чи резиденту потрібна фінансова підтримка, країна її надасть. Так і зараз – тим, хто не має поки що змоги працювати, платять допомогу щомісяця.

Ті, хто втратив роботу, можуть також отримати страховку від безробіття, воно триває до 45 тижнів. Ті, хто не має де жити, можуть отримати притулок та харчування. У цій країні важко бідувати, і це чиста правда.

Простий, але працьовитий канадець має те, що в багатьох країнах пострадянського простору є не у кожної сім’ї із середнім статком: великий будинок зі своїм садком, кілька машин, відпочинок на Кубі, США близькі, а відповідно і доступні.

Брендові речі носять не лише багаті.

– Тут ми змогли купувати брендові якісні речі, не думаючи про те, що ці чоботи чи сумка заберуть половину нашого місячного бюджету і нам не буде чим годувати кішок. До речі, щодо годувати, спасибі близькості Мексики: свіжі ягоди та фрукти – часті гості на нашому столі, навіть узимку, дякувати Богу, вони тут цілком доступні! – розповіла мені сестра. коли ми тільки прибули.

Варто відзначити людей та їхнє ставлення до емігрантів. Канада – це країна емігрантів, оскільки майже кожен п’ятий тут емігрант. Виходячи з цього, досить складно відчути себе емігрантом.

Я за цей час жожного разу не чула “а навіщо ти приїхала!” Навпаки, якщо канадці і дізнаються, що ти приїхав, вони ввічливо запитають тебе: How do you like it so far?

Канадці за своєю суттю відкриті, ввічливі, навіть занадто, усміхнені та доброзичливі. Вони дуже толерантні до різних релігій, різних національностей і рухів. Свобода вираження тут справді присутня.

В Канаді ніколи не тикатимуть пальцем, якщо з тобою щось не те! Коситися теж не будуть. Якщо ти десь розлив, розбив чи впустив щось випадково, тебе за це розпинати теж ніхто не буде, а навпаки підтримають і запитають: are you ok?

Мені дуже подобається те, як у Канаді люблять природу та піклуються про неї. Наприклад, розповіла сестра, у 2016 році тут врятували ліс розміром із дві Бельгії. Щойно промисловість поставила під загрозу унікальний широколистяний ліс Great Bear, уряд вирішив змінити економічні моделі, щоб зберегти це місце.

Вода із крана також тече чиста. Коли набираєш ванну, то вода ллється із блакитним відтінком. Багато хто п’є воду з крана, навіть не користуючись фільтром.

Ціни на продукти в Канаді дешевші, ніж у Європі. А ось послуги там досить дорогі. Стрижка, масаж, манікюр – все це набагато дорожче, ніж ми звикли. Там, де задіяні люди, все це набагато дорожче.

Ну а тепер до болю багатьох канадців та приїжджих – медицини. Так, вона безкоштовна, але черги, щоби потрапити до потрібного фахівця, можна чекати місяцями. Не хочеш чекати? Не проблема – йди до приватної клініки, але ціни там величезні.

Причому спочатку потрібно сходити до терапевта, а вже потім він виписує напрямки до інших фахівців.

Однією з найбільших переваг Канади є краса будинків, громадських будівель і територій навколо них. Будиночки доглянуті, чисті, красиві, сміття на доріжках відсутнє.

Але ця краса має свої мінуси. Ціни на будинки дуже високі – від 0,5 млн і вище, і це стосується також цін на квартири. А ось оренда квартир та будинків цілком посильна.

До речі, у Канаді досить низький іпотечний кредит, але сама ціна за будинок немаленька. Ми з чоловіком, якщо залишатися тут, мріємо у майбутньому про свою нерухомість в цій країні.

Якщо говорити про якість продуктів, то тут теж промах. ГМО-товари витісняють із прилавків органічні. Багато хто змушений їсти такі овочі та фрукти, у яких немає ні смаку ні запаху, та й вітамінів не знайдеш у них, плюс ще й для організму це не дуже добре, але мало хто може дозволити собі купувати лише органічні продукти. Органік-продукти у 3 рази дорожчі.

Можливо, наступна новина буде сюрпризом, але в Канаді дуже маленькі відпустки. За трудовим кодексом відпустка в Канаді триває 2 тижні для тих, хто відпрацював на одного роботодавця менше 5 років. Після п’яти років працівник отримує 3-тижневу відпустку, і вже лише 10 років дають право на 4 тижні. Але не так багато людей затримуються на одному місці навіть 5 років.

Спілкування в Канаді зведено до мінімуму. Діти найчастіше граються на задніх двориках, на яких можуть бути гойдалки, батут, надувний або справжній басейн та інше.

Якщо ти хочеш прийняти когось у гостях чи сходити в гості, то зазвичай деталі обмовляються щонайменше за тиждень. Друзів справжніх мало хто має, як серед дітей, так і у дорослих.

Тут досить важко і з розвагами. Театрів, балетів, галерей небагато, а концерти можуть бути рази 2 на рік. Ще з мінусів хочеться згадати суворий клімат і те, що у північних районах зима триває близько шести місяців.

Тобто я ще не знаю, чи звикну і чи зможу тут лишитися назавжди: без України, без близьких і друзів.

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, Ibilingua.com.

You cannot copy content of this page