fbpx
життєві історії
Все змінилося, коли я оформила кредит сина на себе. Та я вирішила виконати його прохання і не писати йому більше. А борг якось виплачу, я вже звикла жити на копійки і у всьому собі відмовляти

Мій єдиний син Максим одружився 9 років тому. Він зайнявся бізнесом одразу після закінчення вишу, але вкрай невдало.

Потім вони з невісткою Русланою купили вони квартиру, потрібні були гроші на ремонт. На прохання сина взяла кредит 500 тисяч гривень. Для мене це дуже велика сума. Виплачувала 5 років.

Потім були кредитки на його прохання, з яких Максим знімав гроші готівкою, а я потім виплачувала рік чи два. У проміжках – прохання: «Ти не маєш на карті дві (або три чи п’ять чи десять) тисяч до завтра?».

То йому треба робітників влаштувати в орендовану квартиру і терміново треба гроші орендарю, а то робітникам нема де ночувати. Я працювала за змінами на заводі біля столиці.

Ось уже 5 років на пенсії, але ті ж побори, природно були без віддачі. А коли народився онук, то побори ще збільшилися. При цьому їхали, поки це можливо було, до Єгипту відпочити, то в Емірати.

А цього літа Максим попросив оформити на себе кредитну картку з лімітом 300 000 – на купівлю якогось там верстата для виготовлення металопрофілю. Сказав, що замовлень багато, і це дозволить йому розрахуватися з його величезними боргами. Ще сказав, що кредит поверне за два місяці, але не віддавав!

Зараз я в сумній ситуації, оскільки мій борг перед банком вже 250 000 — великі відсотки за оренду готівкою.

З пенсії повернути такий борг мені нереально. Спочатку благала сина, потім почала просити більш вимогливо, намагалася достукатися до Руслани, але вона відповіла, що я допомагала Максу зі своєї волі. Що тут скажеш? Нічим крити.

Зрештою син написав: «Не пиши мені більше». Ось так. Але ж до одруження він був дуже добрим, завжди намагався допомогти. За дев’ять років шлюбу змінився до невпізнання, а зі мною вчинив, як роблять шахраї з чужими людьми.

Сина свого Артемка він обожнює і від народження, з ним і вдень і вночі. А дружина – то на фітнес, то в басейн, то до Києва на два дні до подруги. Але слова про неї не скажи. Влаштував їй рай за життя, але ж за чужий рахунок! І всіх родичів уже обібрав і друзів.

Ті, кого Максим обдурив, уже не дають йому в борг, знають: не поверне. Фото онука мені раніше надсилав, тільки якщо я йому переводила чергові гроші «до завтра» і трохи після цього могли поспілкуватися у Вайбері. А потім – ні дзвінків, ні повідомлень до чергового побору.

І ось зараз – повний розрив стосунків з сином і величезний борг, який виплачуватиму не один рік. У їхнє життя не втручаюся, та й живемо у різних містах.

Невістка з самого початку спілкуватися зі мною близько не стала, і вони ніби замкнулися у своєму маленькому світі. Але гроші просити Максиму це, втім, не заважало.

Незважаючи на те, що син поставив мене у безвихідь із кредитом, ще гірший для мене кінець наших взаємин, спілкування. Ріднішого за нього в мене нікого немає.

Але я вирішила виконати його прохання та не писати Максиму більше. А борг якось виплачу, я вже звикла жити на копійки і у всьому собі відмовляти.

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, спеціально для Ibilingua.com.