fbpx
життєві історії
Всі у нашій родині пов’язані з будівельними професіями, цим і заробляємо на життя. Ось і я – кухар-кондитер, а шпалери людям клею. Але не тільки шпалери, шпаклівка, штукатурка і таке інше – це мій хліб. – Там де фарба відходить – зняти, дірочки зашпаклювати, все прогрунтувати, стелю натягнути, шпалери поклеїти. – Фарба, – кажу, – синя, через шпалери може просвітитися, давай все зашпаклюемо, що б гарно було. – Грошей, – каже, – немає за суцільну шпаклівку платити. Переробляйте, – каже

Всі у нашій родині пов’язані з будівельними професіями, цим і заробляємо на життя. Ось і я – кухар-кондитер, а шпалери людям клею. Але не тільки шпалери, шпаклівка, штукатурка і таке інше – це мій хліб.

Це сталося років 5 тому, тоді і досвіду було менше, і не вміла я наполягати на своєму. Словом, діло була так.

Один далекий знайомий мого чоловіка попросив зробити йому ремонт на кухні. Натягнути стелі і поклеїти шпалери. Стіни були пофарбовані старовинною темно-синьою совковою фарбою, яка подекуди неабияк полущилася. Я запитала господаря квартири про фронт робіт, що виконуються. Він відповів.

– Там де фарба відходить – зняти, дірочки зашпаклювати, все прогрунтувати, стелю натягнути, шпалери поклеїти.

– Фарба, – кажу, – синя, через шпалери може просвітитися, давай все зашпаклюемо, що б гарно було.

– Грошей, – каже, – немає за суцільну шпаклівку платити, та й шпалери я товсті купив, може, не просвітить!

Щербату фарбу зняли. Все підмазали. Стелю підвісили. Настала черга шпалер. Наклеїли гарненько – без стиків, тільки ось видно фарбу, на одній стіні через них і все! Шпалери висохли – все одно видно! Господар незадоволений! Переробляйте, – каже. Я йому пояснюю, що сам просив, хотів заощадити, а я ж попереджала.

А він – нічого не знаю, ви шпалери зіпсували і все!

Купила я на свої гроші шпаклівки, шпалери, стіну вивела, все наклеїла. І завела для себе відтоді одне головне правило: якщо замовник просить мене про порушення технології, я прошу його написати розписку такого змісту.

“Я, (ПІБ), під час проведення в моїй квартирі ремонтних робіт, попросив (ПІБ) про відступ від технології (вказати суть проблеми). Про наслідки (перерахувати) попереджений, претензій не маю. Розпис.

Користуйтеся! Можливо, кому стане в нагоді мій досвід.

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено

Фото ілюстративне, з вільних джерел, pexels

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page