fbpx
Суспільство
“Втомилися” мости, траси і тротуари: понад 95% українських магістралей потребують капітального ремонту

У столиці обвалився Шулявський міст. Для городян ця новина стала приводом посміятися – адже про необхідність відремонтувати шляхопровід говорять вже десять років. А ось для жителів інших регіонів – в черговий раз змахнути скупу сльозу. Адже асфальт з українських доріг зійшов разом зі снігом. “Втомилися” мости, траси і тротуари. Понад 95% магістралей, за оцінками чиновників, потребують капітального ремонту. Оцінити масштаб катастрофи попросили колишнього міністра і чинного народного депутата. Хто з чиновників не пошкодував своє дороге авто? І скільки ще років нам доведеться вбивати машини?

Весна прийшла – асфальт пішов. Українські автолюбителі шоковані. Кажуть, бувало всяке, але такого…

Що на заході, що на сході – результат один.

Те, що хороший асфальт просто так на дорозі не валяється, підтверджує і Київ – столиця.

Автопробігом по бездоріжжю. Перевірити і проінспектувати якість доріг з нами погодилися народний депутат Анатолій Матвієнко і екс-міністр транспорту Євген Червоненко.

Завдання автопробігу: хто швидше добереться з точки “А” до точки “Б” київськими вулицями? Потім повернеться назад? І бажано залишиться з колесами.

Матвієнко виїжджає на позашляховику. А Червоненко на спеціальній ралійній машині. Першим потрапляє на ями професійний автогонщик Червоненко.

Маршрут складений таким чином, щоб наші учасники автопробігу проїхалися найнеприємнішими ділянками доріг.

З маршруту спеціально прибрали Шулявський міст. Він обвалився. Дивом ніхто не постраждав. Чому впав, пояснив столичний градоначальник.

“Він не був аварійним, але був в такому стані, він втомився”, – заявив він.

Упав міст від втоми? – Фахівцям видніше. Але це наочний приклад критичного стану дорожньої інфраструктури в Україні. Ось і виходить, що Україна посіла п’яте місце з кінця за якістю доріг в світі.

Українські автодорожники оголосили, що з першого березня беруться за роботу. Міністр озвучив плани.

З 170 тисяч кілометрів доріг лише два відсотки від необхідного. Екс-міністр транспорту рухається уздовж швидкісного трамваю. А в цей час на дорогах знову латають діри.

Олександр Крижанівський фахівець з безпеки доріг. У автодорожньому будівництві пропрацював все життя. Зараз працює в міжнародній аудиторській компанії.

Олександр дивиться на те, що відбувається з сумом в очах.

Олександр пояснює, то, що погода дозволяє зробити повноцінний ямковий ремонт. Тільки для цього потрібно зрізати старий асфальт, вирубати так звану карту, все почистити, змастити в’язкою речовиною, і лише потім закрити все новим асфальтом.

Начальник бригади ремонтників не згоден.

Нардеп Матвієнко в цей час проїжджає окружну.

Але, це Київ. Тут хоч такий ремонт роблять. Ось що відбувається у Львівській області. Дорога пішла зі снігом.

Проїхати неможливо. Розуміючи безвихідність люди взялися ремонтувати дорогу самостійно.

Але часом проблема не у відсутності фінансування. А в тому, як ці дороги ремонтують. Ось в Харкові асфальт кладуть прямо в воду.

Бо як говорить народна мудрість, Якщо пішов сніг – значить, кластимуть асфальт. Якщо поклали асфальт – значить, в цьому місці мінятимуть труби. Ось, до речі, асфальт якраз укладають на сніг.

Природно, таке покриття навесні зійде разом зі снігом. А наступного року все повториться. Матвієнко каже, що ситуацію повинен виправити спеціальний дорожній фонд, за який проголосували торік.

Ну, а поки що водії їдуть, матюкаються і ламають свої авто. Червоненко знову віртуозно маневрує.

Учасники пробігу повертаються на фінішну крапку. Всі з колесами.

Олександр Дикий із Черкас наїхав на яму і пробив два колеса.На нові колеса витратив майже три тисячі гривень.

Збирається судитися, але не заради повернення грошей.

Читайте також: АВТОЗАЗ РОЗГУБИВ ДОВІРУ УКРАЇНЦІВ

“Я хочу щоб дороги були нормальні. Неважливо. Чи заплатять мені за гуму, не заплатять. Я хочу понабридати автодору. Посмикати їх. Посмикати. Тому що це неправильно”, – говорить він.

 Джерело.

facebook