fbpx

Втомившись жити у безкоштовному житлі і в людей в Німеччині, ми вирішили спробувати знайти по своїм доходам орендоване окреме житло. І що б ви думали? Тримісяці тому повторили досвід вже у Швейцарії. Все треба окупати та встановлювати самому. Батьки неймовірно вже рвуться додому, навіть не знаю

Ми переїхали з донечкою і моїми мамою й татом в Німеччину з Донеччини на початку бюерезня. Звичайно, спочатку оселилися там, де нас поселили – першим було житло у свого роду гуртожитку, потім знайшли приймаючу родину.

Я і дочка посилено вчили німецьку, отримували допомогу як біженці, я почала вже через місяць підробляти в кафе з англомовним персоналом, потім в барбекю-барі, хоча сама юрист. їздила в сезон на полуницю – збирати ягоди. У мами моєї збереглася віддалена робота в Україні, що теж нам допопомагає.

Втомившись через деякий час жити у безкоштовному житлі і в людей в Німеччині, ми вирішили спробувати знайти по своїм доходам орендоване окреме житло. І що б ви думали? Вишло!

Тому хочу поділитися досвідом пошуку житла (під знімання) в Німеччині та Швейцарії. І мені є, що розповісти, тому що все, що ми знімали, я знаходила сама.

Отже, я перейнялася пошуком орендованого житла. Мій тодішній шеф в кафе зголосився допомогти, тому що у нього були зав’язки в місцевій агенції нерухомості, де він мене порекомендував і які допомогли підібрати потрібний варіант.

З документів потрібен був тільки трудовий договір, жодних додаткових довідок не вимагали. Тут все було досить звичайно без екзотики: маклер дзвонив, розповідав про варіант, виїжджали подивитися (квартири були або порожні, або ще там хтось жив).

Ми зупинилися на 4-х кімнатній квартирі близько 90 квадратів неподалік пішого центру міста на тихій вулиці: окрема кухня, маленький балкончик, перший поверх 2-поверхового будинку. Квартира була порожня: без освітлювальних приладів, без кухні, без пралки – тобто все це довелося купувати самим і потім або забирати із собою, або, як ми з кухонним приладдям зробили, – віддати українцям.

Фарбування стін по виїзду попередні мешканці не робили, тому цим теж довелося займатися нам самим.

Тримісяці тому ми повторили досвід вже у Швейцарії, де зараз і проживаємо – я тут отримала роботу по спеціальності завдяки знайомству.

Для переїзду до Швейцарії я спробувала варіант з оголошеннями на швейцарському порталі оголошень – tutti – було кілька повідомлень, але все не те: або не підходила локація, або умови (кількість кімнат/спалень). Тому просто почала прочісувати оголошення на сайтах, де знайшлося 2 варіанти поряд з місцем роботи: обидва подивилися і вибрали квартиру на верхньому поверсі в новобудові.

При першому відвідуванні там ще були оздоблювальні роботи, будинок здали за 2 тижні до нашого заїзду, 112 квадратів, 4 кімнати – 3 спальні + студія з кухнею, тераса. Квартира була вже з вбудованою кухнею, а також пральною машиною та сушінням.

З документів був потрібний трудовий договір, сертифікат платоспроможності (з Німеччини), страхування від шкоди.

З особливостей оренди житла в Німеччині та Швейцарії можу відзначити наступне.

Квартири і там, і там здаються переважно абсолютно порожні. Все, включаючи світлотехніку, треба окупати та встановлювати самому. У Швейцарії, щоправда, найчастіше здають житло із вбудованою кухнею та пральною машиною.

І там, і там, при в’їзді та виїзді підписується акт приймання-передачі, де зазначаються всі недоліки. Зазвичай при виїзді необхідно повернути житло в тому ж стані, яке було при в’їзді, за винятком того, що схильне до природного зносу.

Часто ті. хто прожив довго, при виїзді роблять а-ля косметичний ремонт. У Швейцарії прийнято при виїзді наймати фірму, яка все вичищає, фарбує стіни, прибирає всі сліди перебування мешканця під гарантію безпроблемної здачі житла орендодавцю; можна, звичайно, це робити самому, ніхто не забороняє, але жодної гарантії, що квартиру приймуть, мати не будете.

Дача приватних оголошень може бути непоганою альтернативою у пошуку житла, але тут найчастіше будете мати справу також з приватниками. В принципі, нічого поганого, але з мого досвіду саме приватники можуть завдати проблем при виїзді.

Ну ось такий досвід, і поки що ми тут. Я задоволена, що маю роботу, донька адаптувалася, а от батьки неймовірно вже рвуться додому, навіть не знаю що робити, можливо, скоро вони таки поїдуть, а ми  поки що залишимося тут і орендуємо вже щось менше. А там час покаже.

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, спеціально для Ibilingua.com.

You cannot copy content of this page