fbpx
життєві історії
Вже більше року зять не працює, і сидить на мой шиї. Так, може я сама в тому й винна, що дочка за Мирона заміж вийшла, бо саме я була “свахою” в їх випадку. Вони довго зустрічалися, і одного дня я таки наполягла, щоб він запропонував моїй Мирославі руку і серце. На той час Мирон працював програмістом. Гроші були хороші. Я також дома не сиділа. Та одного дня зять прийшов з роботи без настрою

Вже більше року зять не працює, і сидить на мой шиї. Так, може я сама в тому й винна, що дочка за Мирона заміж вийшла, бо саме я була “свахою” в їх випадку. Вони довго зустрічалися, і одного дня я таки наполягла, щоб він запропонував моїй Мирославі руку і серце. На той час Мирон працював програмістом. Гроші були хороші. Я також дома не сиділа. Та одного дня зять прийшов з роботи без настрою.

Катерина Андріївна давно хотіла видати доньку заміж, але наречені на неї уваги все не звертали. Ледве у 25 років вона зіпхнула її за першого зустрічного.

Вона буквально благала подруг із синами, щоб ті засватали її Мирославу.

Ось якось і пощастило дівчині. Серед розумних та сором’язливих програмістів знайшовся Мирон. Довго вони зустрічалися, мама тільки нервувала і все підштовхувала чоловіка до серйозних дій. І незабаром пропозиція руки і серця була зроблена.

Оселилися молодята біля тещі. Та не була проти, адже вже звикла до зятя і прикипіла душею.

Мирону запропонували нову посаду, робота та оклад були пристойними. Мирослава біля такого чоловіка дозволяла собі ледарювати і працювати на пів ставки. У вільний час дівчина займалася домашніми справами, адже Катерина Андріївна продовжувала торгувати на ринку і не мала на це часу. Ця професія подобалася жінці, вона нею жила.

Такий вид зайнятості виручав її у скрутні часи. Вони могли сидіти без грошей, але продукти завжди були у холодильнику.

Щоранку о шостій годині вона йшла на роботу. Та жінка не вважала це незручністю, адже всі проблеми компенсувала свіжа форель та інші морські делікатеси.

Якось зять прийшов додому і повідомив, що його скоротили.

Звичайно, для сімейного бюджету це було не дуже добре. А донька вже звикла до вільного графіка і змінювати свої звички не мала наміру.

Катерина Андріївна дивилася на молоду сім’ю і розуміла, що без неї вони не впораються. Знайшла вона собі ще одне місце для підробітку, щоб діти нічого не потребували.

Минув рік. Мирон так і шукав роботу, але жодних результатів від його пошуку не було. То його зарплата не влаштовувала, чи то кількість вихідних, чи то режим неправильний. Тещі він твердив, що хоче таку роботу, як у нього була.

Весь цей час бідна теща працювала з ранку до ночі і мовчала.

Завдяки її труду молода сім’я мала що їсти, що пити, де спати, без боргів та кредитів. Всі онуки були одягнені та нагодовані.

Катерина Андріївна бачила, що Мирон відмовляється спеціально від роботи, ледар і дармоїд він.

А навіщо йому працювати, якщо теща всю сім’ю на собі тягне та мовчить?

Мирон годував її обіцянками, але Катерина Андріївна перестала йому вірити. Продовжує працювати за всіх і мовчить, щоб не злякати такого бажаного зятя.

А ви б на таке пішли? Чи прогнали б ледацюгу?

Фото ілюстративне – спеціально для ibilingua

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!