fbpx

Вже місяць я кожного дня на цьому дитячому майданчику, спостерігаю за групкою хлопчаків 7-8 років. Серед них – мій синочок. Я народила його в 17… Мене виховувала бабуся, я не могла перекласти це на її плечі. Жінка у моїй палаті попросила мого сина, бо у неї з двійнят лишився один

Вже місяць я кожного дня на цьому дитячому майданчику, спостерігаю за групкою хлопчаків 7-8 років. Серед них – мій синочок. Я народила його в 17… Мене виховувала бабуся, я не могла перекласти це на її плечі. Жінка у моїй палаті попросила мого сина, бо у неї з двійнят лишився один…

Я народила свого першого синочка у 17 років. Я сирота, мене виростила бабуся.

Вийшло так, що я зв’язалася з компанією старших дівчат і хлопців, а там був однин парубок, який приїхав з Києва лише на літо в наш райцентр до когось із родичів. Коли він поїхав і розпочався навчальний рік – останній мій шкільний рік – я дізналася, що чекаю дитинку.

Я встигла закінчити 11 клас. Животик був маленький, я носила дуже просторі светри…

Тільки продзвенів в останній шкільний дзвоник – я гайнула в обласний центр до однієї з тих подруг. Бабусі сказала, що вступати. Віка, подруга, вже була студенткою, і пообіцяла мені допомогти з роботою і гуртожитком, коли я народжу.

Але я все одно не готова була залишатися сама з дитинкою у великому місті.

А повернутися до бабусі в райцентр і перекласти все це на її плечі теж не могла собі дозволити.

Сталося так, що у жінки, яка лежала зі мною в одній палаті, не вижило одне дитя з хлопчиків-двійнят. А я розповіла їй, що не знаю, як бути зі своїм малятком… Ірина сама запропонувала мені взяти мого хлопчика, і я погодилася. А що мені лишалося?.. Ірина мені сподобалася, я вірила, що мій хлопчик буде щасливий з нею в її родині, а що могла дати йому я?..

Пройшли роки. Я зробила все, щоб стати успішною, щоб виправдати себе за той вчинок перед самою ж собою. Я стала перекладачем, ще вчуся заочно, але вже не в Україні, а в Міланському університеті. Я вийшла заміж за італійця, з яким познайомилася в Україні під час однієї конференції.

Вже чотири роки ми з Адамо живемо в Мілані. Нашій спільній донечці Амелії два рочки.

І ось ми прилетіли в Україну: рік тому не стало бабусі, мені треба вирішити питання з заповітом, продати її хату, адже я не збираюся повертатися сюди на зовсім.

І я не втрималася: через зв’язки все тієї ж подруги Віки і завдяки нашим з Адамо грошам, я знайшла адресу родини Ірини, у якій виховується мій синочок Богдан…

Ми з Адамо і Амелі знімаємо зараз тут, в обласному центрі, квартиру, і вже місяць я кожного дня на цьому дитячому майданчику, спостерігаю за групкою хлопчаків 7-8 років. Серед них – мій синочок. Я народила його в 17… Я розумію, що не маю на нього права, але як же хочеться підійти, обійняти!..

Просто – притиснути до себе, погладити по голівці… Але я стримую себе. Не знаю, що робити… Можливо, зв’язатися з Іриною?.. дізнатися, в яких умовах живе їхня родина, чи не потребує в чому. Але по хлопчику видно, що він щасливий, гарно вдягнутий. Тут же, в цій же групі хлопчиків, і його братик – по ним видно, що вони близькі, з однієї родини…

Чи знає Іринин чоловік, що виховує не свого сина?..

Я розповіла Адамо, ще коли чекала нашу доньку, про своє українське минуле. Він розуміє мене, але відмовляє від ідеї забрати Богдана, говорить, що так ми його підкосимо, зруйнуємо його звичний світ. Я і сама це розумію.

Але як же мені бути?..

Автор – Олена М.

Спеціально для видання Ibilingua.com.

Передрук без гіперпосилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, з вільних джерел, pixabay.com

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook і залишайте свої коментарі!

You cannot copy content of this page