fbpx
життєві історії
Я б не сказала, що нам тут дуже подобається. Але клімат гарний і є море, гори. Які вони? Життєлюбні, привітні. Але це одна з найбідніших країн ЄС. Мені подобається, що навіть якщо достаток низький, вони вміють радіти життю, бути щедрими, добрими, веселими, вміють бути собою і пишатися цим

Я б не сказала, що нам тут дуже подобається. Але клімат гарний і є море, гори. Які іспанці? Життєлюбні, привітні.

Але Іспанія – це одна з найбідніших країн ЄС. Тут не доводиться розраховувати на таку допомогу, як мають біженці у Німеччині, приміром, де осіла родина моєї сестри.

Водночас тут, в Іспанії, куди поїхали з Бучі до знайомих ми, чудовий клімат і є море, гори.

Іспанці – веселі люди, люблять відпочивати, здебільшого задоволені своїм життям.

Мені подобається, що навіть якщо достаток іспанців низький, вони вміють радіти життю, бути щедрими, добрими, веселими, вміють бути собою і пишатися цим, почуватися дуже важливими і бути простими, піклуватися про свій комфорт і бути впевненим у собі та своїх переконаннях.

Втім, як і у всіх країнах – тут люди різні, добрі та погані, іноді й небезпечні – все залежить від того, хто вам зустрінеться.

Часто представники організацій, які допомагають українцям, чергують на вокзалі, в аеропорту, іноді на найближчих автозаправках до кордону – то ж сам на сам зі своєю бідою ви не залишитеся.

Тимчасовий захист Іспанія видає українцям на 2 роки. Вона дає право на проживання та роботу, а також доступ до освіти, медичного обслуговування та соціальних послуг. От стільки й будемо тут, а там життя покаже.

Я і діти будемо щасливі, якщо можна буде повертатися додому, в рідну Україну! Але поки страшно.

Із серпня тут визначено розмір фінансової допомоги, яку ми отримуємо – 400 євро на місяць на кожного дорослого та 100 євро на неповнолітніх.

Сама процедура оформлення допомоги українцям в Іспанії досі чітко не визначена, треба сказати. Допомога передбачена для тих, хто має тимчасовий захист, прописку, хто не має роботи та доходів, не містить інших релігійних чи благодійних організацій.

Ми орендуємо житло, отримуємо допомогу і я з мамою пішли працювати не на повний робочий день – доглядати літніх. Так і виживаємо.

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, спеціально для Ibilingua.com.