Я була на заробітках в Португалії 12 років. Поїхала. коли виросли діти, коли розлучилася з чоловіком-неробою, який любив тільки диван, маму, посиденьки з друзями чи кумами, він не любив труднощів і працювати. Якщо нам не вистачало грошей, він говорив, що досить і того, що маємо, а я йшла працювати, щоб мої діти ні в чому не потребували.
Поїхати й залишити дітей ще малими на мам і свекрух я не могла собі дозволити. А ось коли діти виросли і стали більш-менш самостійними, я таки поїхали попрацювати в іншу країну, до подруги в Португалію. Було не легко спочатку тай взагалі, але це безцінний досвід, плюс я відклала деякі гроші.
За ці 12 років мої діти в Україні створили свої родини, народили своїх дітей. У обох, і у сина, і в дочки – по дівчинці й хлопчику, всім зараз від 3 до 10 років. Я приїздила на народження старших онуків, а потім на 7 років застрягла в Португалії і вирватися не виходило, відправляла тільки грошові переводи на свята дочці й сину.
Та залишатися жити на постійно в цій країні я не збиралася. І ось місяць тому я повернулася остаточно в Україну, додому в Чернівці. Маю деякі збереження, дітям також привезла певні суми. Донці збиралася кухню купити в нову квартиру, де вони з зятем зараз ремонт роблять, а сину хочу подарувати машину, бо в нього дуже старенька.
Так ось, дочка залишиться без кухні. Я так вирішила після того, як діти зі своїми родинами прийшли до мене у минулі вихідні в гості. Я просто ще досі не відійшла від дітей дочки! Натомість у невістки дітки – дуже добрі й виховані.
Я трохи оговталася після повернення, прибрала після квартирантів квартиру, викликавши клінінгову службу, налагодила трохи свій побут, трохи новий і незвичний для мене тепер, адже я все таки так довго не була в Україні. відігнала машину на сервіс, щоб її її привели до ладу, простояла все-таки скільки. Словом, турбот вистачало.
Але дітей зібрати треба було, та й дуже хотілося посидіти всім разом по сімейному. Я підготувалася, щось сама приготувала, щось готове купила. Прийшли син і дочка з зятем і невісткою і з дітьми. Діти від мене всі одразу по 100 євро отримали. Всі подякували, тільки 10-річний син доньки сказав: “Чого так мало, на це вже нічого нормального не купиш!”
Я промовчала, але далі почалися “квіточки”. Діти дочки сиділи за столом в телефонах і сказали батькам, аби ті їх потім в “мак” завезли нормально поїсти, бо тут їм не смачно. Хоча в мене на столі крім пюре-курки-котлет-слатів були ще куплені піци й суші, тортик на десерт магазинний і власноруч зроблений мною вафельний.
Коли я запитувала онуків, чим вони цікавляться. як їхні справи, діти невістки й сина чемно відповідали, а онуки від дочки навіть голів від гаджетів не підняли, і батьки їм жодного зауваження не зробили!
Коли ж я щось розповідала про моє життя в Португалії, донька моєї дочки, якій 5 років, сказала: “Бабусь, закрий рота, це не цікаво, я мультик через тебе не чую!” Ту я вже не витримала, і сказала дівчинці, що так вона може дома з батьками говорити, якщо вони їй це дозволяють, але зі мною так не можна.
Онучка хмикнула і нічого не відповіла, дочка й зять зробили вигляд, що не помітили цієї сцени. Діти ж сина й невістки – повна протилежність! Чемні, виховані, Телефони весь вечір і до рук не брали, їли з апетитом.
Знаєте, я нічого не сказала дочці. Вона доросла людина, мама, і сама нехай виховує моїх дітей, як вважає за потрібне. Але те, що вона їм не зробила жодного зауваження за ось таке зневажливе ставлення до мене – це мене зачепило.
І я твердо вирішила дочці й зятю кухню не дарувати, хоча й озвучувала їй про свій намір раніше. Але я передумала, буває й так. У сина ж машина буде, який “привіт” – така й відповідь, чи не так?
Хочеться почути ваші думки з боку, дорогі читачі, що ви скажете про мою ситуацію? Чи правильно я зроблю, позбавивши родину дочки обіцяного мною подарунку через таку ось поведінку їхніх дітей?
Автор – Олена К., м. Чернівці
Фото – авторське.
Передрук без посилання на ibilingua.com заборонено.
Недавні записи
- Нас з сестрою ростила й виховувала тітка Ліда, мамина сестра. І ось тітки не стало. Ми сиділи якраз за поминальним столом, коли я зважилася розпочати цю розмову, обличчя моєї сестри вмить змінилося. Але я маю подбати про свою дитину і забезпечити її, як сестра не розуміє! Нині ми не спілкуємося. І так, я її розумію
- Моїй свекрусі всього 55 років, жінка в соку! Так ні ж, ломиться жити до нас, як свекра не стало, хоче аби я перед нею на задніх лапках скакала, подай-принеси. Вона втомилася, їй важко – втратила чоловіка, таке в країні коїться. Свою квартиру переселенцям хоче в оренду віддати і з нами грішми ділитися, чоловік в захваті від ідеї мами. Зарано ще вінки купувати, а вона зібралася! Краще би заміж ще вийшла. Готувати вона так і не навчилася, хіба що кілька дуже вже буденних страв страв: макарони, смажена картопля і яєчня, не більше. До прибирання ставиться за принципом «головне, щоб не як у свинарнику». От нащо це мені в моїй квартирі? Він хоче взяти кредит у банку та поміняти мою квартиру з доплатою на трикімнатну
- “Щоб їм добре було! Цим сходам!” – поскаржився якось Антон, прийшовши додому. Він був весь червоний і задиханий. А я знаю, що перед будинком у нас всього шість сходинок – шість, не двадцять і навіть не десять. – Любий мій, а скільки ти насправді важиш?, – прямо запитала я Антона. – Ну, знаєш, я вже давно не хлопчина…” – відповів він, прямуючи до ванни, а після до холодильника. Я дивилася на нього, як він плив у просторі, і мені здалося, що він якось округлився. Рад не рад Антон став на ваги
- Недавно свекруха зателефонувала, щоб до Миколая я її пофарбувала, бо вона йде на якийсь ювілей. – Як не можеш? То таке виходить, ніби ти рідній матері відмовила. Це ж твоя робота. – Так, робота, за яку я повинна отримувати гроші. А від вас і батончика за 15 гривень не отримаєш!, – не стрималася я вперше в житті. Після цього десь два дні зі мною свекруха не розмовляла, а недавно спитала, може я буду мати час дома, щоб її в порядок привести. І ви знаєте, в голові пролетіла така думка, щось та й з тим волоссям “зробити”
- До Люди я поїхала на перший поклик, бо обстановка дома зі свекрухою загострювалася. І власне, Валерій, чоловік моєї сестри, перевернув моє уявлення про сім’ю з ніг на голову. З самого ранечку він прокинувся, привів себе в порядок, приготував нам всім сніданок, кавусю і до кавусі. Після ми мило гуляли по місту. Я була під враженням. Але дома мене чекав “сюрприз”. По-перше, Олег нас навіть не зустрів. Їхали ми маршруткою, бо бензин дорогий. Але і це ще пів біди