fbpx

Я була останньою і пізньою дитиною в сім’ї, тому мама з татом мене жаліли, балували, як могли. Пам’ятаю, як старші брати та сестри часто запитували маму, чому я, в цей час, як вони прибирають в домі, просто граюсь в ляльки. – Нічого! Ви на неї не дивіться. Виросте, і своє надолужить, – говорила мама їм у відповідь. Я виросла, але надолужувати нічого не хочу

Я виросла в селі. Нас в сім’ї було четверо діток, а я найменша. Мамі в той час, коли я з’явилась на світ, було вже 44 роки. Мене балували, нічого не заставляли робити, а я тим і користала.

Старші брати та сестри часто жалілися на батьків, що вони повинні все допомагати по дому, а я лише в ляльки бавлюся.

– Нічого! Ви на неї не дивіться. Виросте, і своє надолужить, – говорила мама їм у відповідь.

Я виросла… але надолужувати нічого я не хочу.

В двадцять років я вийшла заміж за хлопця з нашого села, але жити ми переїхали до Тернополя. Микола влаштувався там на хорошу роботу, я також дома не сиділа. По спеціальності не працювала, а влаштувалась нянею в одну багату сім’ю.

Про своїх діток ми спершу не думали, хоча батьки часто питали: коли та коли?

– Ми вже не молоді, хочемо і з твоїми дітками поняньчитись.

А тато взагалі казав: “Для чого з чужими сидіти, як можна своїх виховувати”.

Через декілька років ми таки наважились і у нас з’явився синочок.

До цього часу ми жили з Миколою добре. Я ніколи не була супер господинею, але, мабуть, через те, що і я і чоловік мало знаходились дома, в квартирі було менш-більш чистенько.

Готувала я мало і не супер смачно. Микола це розумів, але нічого мені не говорив. Просто час від часу замовляв піцу, чи купляв різні напівфабрикати. Коли став заробляти ще краще, то став більше харчуватися в кафешках, а згодом і ресторанах.

Все змінилося, коли у нас з’явився Данилко. Він з самого початку був непосидючою дитиною. Мені було важко з ним впоратись, а про те, щоб готувати для чоловіка – не було й мови. Я просто не встигала. Так само сталося і з прибиранням в квартирі.

Пів року тому у нас з’явилася на світ донечка.

Данилко вже пішов до першого класу. Я думала, стане легше, і я наздожену з прибиранням, навчусь добре готувати, але зрозуміла, що мені цього просто не треба.

Я звикла жити в цих умовах. Мені зручно переступати з Яринкою на руках через гори різних іграшок, малюнків, каструль та тарілок.

Лише тепер я зрозуміла, що все це тягнеться з мого дитинства, що мене не заставляли, а таким чином і не навчили вести нормально хатнє господарство.

Ось скажіть мені, як тепер я маю з цим впоратись?

Найбільше хочу привити любов до кухні та чистоти своїй донечці. Не хочу, щоб була така, як її мама…

Фото ілюстративне, з вільних джерел

Сподобалась стаття? Поділіться з друзями на Facebook

You cannot copy content of this page