Розповім тут свою сумну історію, можливо, почую тут слушні поради й отримаю підтримку.
Я сама з невеличкого райцентру на Прикарпатті. Тут я виросла, вийшла заміж, народила дочку Василинку.
Виростили її з чоловіком, вклади всю душу, адже другої дитини, як ми небо не просили, нам не вдалося народити. Тому всю свою любов і турботу ми віддали Василині. Дочка виросла гарною, розумною.
Коли Василина навчалася в університеті, я раптово овдовіла. Дуже важко було, але я змогла жити далі. Василинка мене підтримала, поступово я оговталася від втрати. Потім дочка заміж вийшла, одразу донечку народила і Василині постійно потрібна була моя допомога.
Через два роки Василина розійшлася з чоловіком і повернулася зі Златунею в мою хату. А ще через два, коли онучці було майже три рочки, Василина заявила, що поїде пошукати заробітчанського щастя в Італію – подруга запросила і обіцяє допомогти на початку з роботою і житлом.
Звичайно, я відпустила донечку, зашилася з онукою в Україні. Йшли роки. Василина дійсно влаштувалася в Італії доглядальницею, заробляла, але нас не балувала особливо, хоча певну невелику суму висилала мені переводом, а потім вже на карту щомісяця.
Дочка казала, що відкладає гроші на час повернення в Україну, щоб відкрити якийсь бізнес, привести в порядок моє житло, яке все одно їй дістанеться потім. Я розуміла, що донька все правильно робить.
Іноді моя молодша сусідка Настя показувала фото моєї Василини з різних країн, які вона виставляла у себе на сторінці в соцмережі – дочка багато подорожувала, відпочивала. З одного боку я її розуміла – адже вона важко працювала, нас частково утримувала, тому має право й на відпочинок, і витрачати гроші на свій розсуд.
З іншого боку мені було прикро за Злату – жодного разу Василина не взяла її з собою, ми нікуди не їздили, крім як на нашу річку, а сама Василина приїхала нас провідати лиш три рази за всі роки. ну та ми не бідували, ні на що скаржитися.
І ось Василина цієї весни повернулася нарешті додому. Злата закінчувала школу, їй цього літа виповнилося 17 років, вона збиралася вступати у Франківський університет.
Я дуже чекала повернення дочки з заробітку з Італії, де вона провела 15 років, поки ми з онучкою її чекали. І паркан треба міняти, і в хаті давно ремонт треба – я ж думала дочка цим і займеться, будинок вже на ній давно. Та я глибоко помилилася.
В однин з вечорів ми сиділи разом і вечеряли мої фірмові парові вареники, які я наготувала для дочки й онуки, які нарешті були разом, і Василина, заходячи здалеку, розкрила свої плани:
– Мамо, ми з відпочивальників такі гроші заробимо! Зараз всі в наші Карпати їдуть! Ти в літній кухні, її я теж трохи обновлю, житимеш і їм готуватимеш наші страви нашим гостям, а ми зі Златою в місто переберемося, я у Франківську вже квартиру придивилася.
Я не вірила своїм вухам, не впізнавала свою рідну дочку. Так, я знала, що Василина мріє про власний бізнес, але й уявити не могла, що вона на таке здатна!
Зі Златою вони про все вже домовилися, та й що може зробити онука, на що вплинути, якщо вона перебирається все одно навчатися й жити в місто? А що можу зробити я, якщо Василина вже все вирішила, а будинок – її?
От і маю на старості років обслуговувати туристів і відпочивальників, готувати для них. Вже було кілька заїздів – почали приймати відпочивальників ми з серпня, а я перебралася до літньої кухні.
Дочка з онучкою або сама Василина навідуються раз на тиждень, контролюють порядок. забирають гроші. Мені теж залишають частку, але що мені з тих грошей? Хіба що собі на останню путь зберігати. Ніякої розкоші мені вже не треба, здоров’я не таке, щоб кудись поїхати далеко – мені вже майже 70 років.
От і залишається бути кухаркою, готувати відпочивальникам наші гуцульські страви і допомагати Василині збагачуватися. А моя мрія просто спокійно жити і старіти поруч з рідними у своїй відремонтованій оселі – тепер недосяжна, як зірочка. мій дім тепер – літня кухня.
Ось таку я отримала вдячність від рідної дочки за те, що багато років ростила й виховувала її доню, поки вона працювала й подорожувала європами.
Передрук без посилання заборонено.
Фото ілюстративне, авторське.
Недавні записи
- Через халатність лікарів наша донечка відправилась на небо. Одному Богу відомо, що творилося в моїй душі. Не обійшлось і без допомоги спеціалістів. Незважаючи на те, що суспільство наполягало перегорнути сторінку і спробувати ще раз, я слухала своє серце. Діток в нас з Антоном так і не має. І все б нічого, якби не ця переселенка з трьома дітьми, за якими вона зовсім не дивиться. Одного разу я була з ними на майданчику. Олежик забруднив сорочку, а я хотіла йому допомогти
- Як тільки мами не стало, ми почали сперечатися з братом і сестрами, а всіх нас четверо, за спадщину. “З чого ти взяла, що цей перстень має належати тобі? Мама нераз говорила, що він мій!” “А ти думаєш, чого Андрій так до мами в останні дні приїжджав?” І це ще діло не дійшло до нерухомості. Колись, наша дружня сім’я, переросла у велику “бурю”. Все це тривало до того часу, поки не сталося найгірше – не стало нашої сестри Марти. На прощальній церемонії нас ніби осінило
- Я відмінила усі святкування в родичів, бо ювілей найкращої подруги не кожного року. І собі і дочці я купила гарні сукні і з нетерпінням чекала дня “х”. Та на диво, Юлька мене не запрошувала. Я вирішила піти до неї на чаювання і заодно дізнатися, де ресторан, на котру годину. Подруга ще з порогу зробила спантеличений вигляд. Таке завершення розмови я аж ніяк не очікувала. І я і дитина йшли додому не те слово – засмучені!
- Та скільки ж можна було Людці жалітися мені на свого Максима! Він такий хороший чоловік і людина! О я його й забрала собі, всі зусилля до цього доклала. Тепер в нашому райцентрі тільки про це й балачок, ніби в людей інших турбот і проблем немає, чудні. Моя подруга влаштувала своєму благовірному сцену, зламала квітку і ображалася на нього цілий день
- Мені вдалося зруйнувати стосунки Ігоря з Іриною. Ну не пара вона йому. Але якби я знала, що він зв’яжеться з тою Мариною, і в них навіть до весілля дійде, то б не робила того вчинку. Відразу ж вона мені видалась мутною, а на самому весіллі я це для себе підтвердила. Тільки шкода, що мій син сліпо не вірить моїм твердженням. Я ж на власні очі бачила ці “воркотіння”, коли подихати свіжим повітрячком вийшла