Я дуже не хочу, щоб синочок платив аліменти колишній, вона й так все хитро обставила. Все, вони для нього – перегорнута сторінка! Але розповім свою історію спочатку, аби почути поради й думки, бо ми з сином не знаємо, що й робити.
Одружилися ми з Василем на початку 80-х років. Працювали, не жаліючи сил, бо мріяли про велику родину. Доводилося складати копійку до копійки і багато в чому собі відмовляти. Тільки коли ми мали надійну фінансову “подушку”, наважилися на батьківство. Народився син, назвали рідкісним на той час ім’ям – Данилком.
Звичайно, ми планували порадувати первістка братиками чи сестричками. Однак долею було призначено мати нам із чоловіком лише одну дитину. Декілька років ми не могли змиритися з цим, а з часом змирилися, що навіть один малюк – безцінний дар.
Зростав наш Данилко в абсолютній любові. Ми з чоловіком старалися забезпечити синові щасливе дитинство і ні в чому не відмовляти. Якщо вже дав нам Бог лише одну дитину, то нехай усі ресурси йдуть на його потреби та бажання.
Під час навчання у столичному вищому закладі у Данила з’явилася дівчина. А коли син випустився і отримав диплом, він зробив Каті пропозицію.
Після весілля молодих я дозволила їм жити у моїй квартирі. Василя на той момент вже не стало. Сама переїхала до приватного будинку, який будували разом із чоловіком. Подумала, хай молода родина перебирається до центру міста. А я собі хазяйнуватиму на грядках і заживу тихим сільським життям.
Наступного року після весілля у Дані з Катею народилася дівчинка. Я стала часто приїжджати в місто до дітей та онуки, допомагала молодій мамі з дитиною та радувала дітей вирощеними мною натуральними овочами і фруктами.
Я жила заради цих зустрічей. Не було в моєму житті після втрати чоловіка щасливіших моментів, ніж дні, проведені з красунею-онукою. Тому коли я дізналася, що син і невістка збираються розлучатися, мало не розплакалася.
Виявилося, що мій син знайшов собі іншу. А Катя прощати чоловіку зраду не схотіла і подала на розлучення. Та й правильно зробила. Хоч я й мати Олександра, але в цій ситуації повністю підтримувала Лізу. Невістка зібрала речі Дані і виставила його за двері.
Син переїхав до мене в села. А з Катериною я домовилася, що вона залишиться у моїй квартирі, доки не знайде собі інше житло.
Більше півроку я не турбувала колишню невістку і не підганяла її з пошуками квартири. Але бачитися з онукою вона стала дозволяти мені все рідше. А Данило міг побути з донькою лише у ті дні, коли приходив до колишньої дружини з аліментами.
На сьогоднішній день невістка вже рік проживає у моїй квартирі. Я так розумію, що з’їжджати вона нікуди не планує.
Підлаштувала все Катерина так, що ми з сином ні її, ні маленьку Злату бачити не можемо. Син відправляє гроші для дитини Каті на картку.
Думали ми вже з Данилом просто віддати вже Каті цю квартиру та забути про неї. Він міг би відкладати помалу на власне житло.
Але Катя наполегливо потребує грошей щомісяця. Хіба треба платити аліменти на неповнолітніх дітей, якщо віддав квартиру?
Що робити не знаю. Найбільше не дає спокою, звісно, розлука з онучкою. А якщо її взагалі скоро чужий дядя ростити буде, вітя якийсь чи саша? Я буду дуже вдячна за будь-які поради. Ми з сином зайшли в глухий кут і самі вихід знайти не можемо. Всім дякую за увагу! Миру й добра!
Передрук без посилання заборонено.
Фото ілюстративне, авторське.
Недавні записи
- Я не хочу старіти сама! Ніколи не думала, що перестану радіти своїм дням народженням! Але зараз мій 70-річний ювілей, який я зустріну 10 грудня, мене не радує. Я почуваюся зовсім самотньою при живому синові, а все через те, що я не порозумілася з невісткою, не стала їсти ту її дієтичну нісенітницю. Та зараз би я вже згідна. У будинку немає ні м’яса, ні курки. Тільки риба, яйця та сир, іноді навіть не справжній. Принесла їм цукерки ще на минуле Різдво: карамель, желе, нуга, вафлі, шоколад. Так невістка їх викинула
- Майже рік нема мого захисника, а зі мною і сином живе мама чоловіка. Я сама її покликала минулої зими, щоб їй не було так самотньо і сумно. Я думала, разом нам буде легше. Але я більше так не можу, дуже хочу знову відселити свекруху, та Віра Василівна в свою квартиру переселенців пустила. Вона щовечора співає Макарчику ту саму колискову і називає його Микитою, готує щодня тільки те, що любив малим і вже дорослим Микита. На стіл, коли ми сідаємо їсти, ставить для Микити тарілку і кладе прибори
- На вихідних в невістки був день народження. Я купила гарну подарункову торбинку, поклала туди шкарпетки, шампунь і цукерків до повної, трюфеля, ті, які невістка полюбляє. Прийшовши до дітей, я привітала їх гарними побажаннями і вручила подаруночок. Та від відповіді невістки я ледь не почервоніла. “Тут, лише торбинка красива, а вміст, так собі”. За столом я себе почувала незручно, довго не сиділа, сказала, що звикла швидко лягати спати. А сьогодні, як плівку перемотую в голові ці слова
- Нас з сестрою ростила й виховувала тітка Ліда, мамина сестра. І ось тітки не стало. Ми сиділи якраз за поминальним столом, коли я зважилася розпочати цю розмову, обличчя моєї сестри вмить змінилося. Але я маю подбати про свою дитину і забезпечити її, як сестра не розуміє! Нині ми не спілкуємося. І так, я її розумію
- Моїй свекрусі всього 55 років, жінка в соку! Так ні ж, ломиться жити до нас, як свекра не стало, хоче аби я перед нею на задніх лапках скакала, подай-принеси. Вона втомилася, їй важко – втратила чоловіка, таке в країні коїться. Свою квартиру переселенцям хоче в оренду віддати і з нами грішми ділитися, чоловік в захваті від ідеї мами. Зарано ще вінки купувати, а вона зібралася! Краще би заміж ще вийшла. Готувати вона так і не навчилася, хіба що кілька дуже вже буденних страв страв: макарони, смажена картопля і яєчня, не більше. До прибирання ставиться за принципом «головне, щоб не як у свинарнику». От нащо це мені в моїй квартирі? Він хоче взяти кредит у банку та поміняти мою квартиру з доплатою на трикімнатну