fbpx

Я й не думала, що тут так не дешево, коли ми тікали зі Львова після перших прильотів по Україні. Але ж безпека діточок дорожча! Та й знайомі у нас тут вже були. Окремої кухні нема! Це стало для мене не дуже приємною несподіванкою. Прогодуватися нормально тут, в принципі, якщо не шикувати, і ми ж маємо ще гуманітарну допомогу. До стабілізації ситуації ще далеко, навіть тут всі про це говорять

Я й не думала, що тут так не дешево, коли ми тікали зі Львова після перших прильотів по Україні. Але ж безпека діточок дорожча! Та й знайомі у нас тут вже були.

Хочу сказати, що Чехія – одна із країн ЄС, які гостинно приймають нас, українців, під час війни. І треба відзначити, що тут дійсно досить високий рівень життя порівняно невисокими цінам. Невисокими – для чехів, а не для нас, щиро кажучи.

У Празі жити само собою дешевше, ніж у Лондоні, Дубліні та Мілані.

Сім’ї з 2 осіб, на приклад, на місяць вистачить бюджету 1400 євро – 35000 чеських крон.

Житло в оренду в Чехії дешевше, ніж у інших країнах Західної Європи. Наприклад, у центрі Праги однокімнатну квартиру можна орендувати за 600 євро на місяць, а в інших районах – за 400 євро. Звичайно, що чим ближче історичний центр і лінія метро, ​​тим дорожче коштує оренда.

У менших містах – наприклад, Остраві та Брно – витрати на оренду будуть меншими, враховуючи нижчий попит. Ми оселилися в Остраві, мій чоловік сплачує з України за квартирку, в якій я з дочкою і сином живу.

При виборі однокімнатної квартири слід врахувати, що такий тип житла в Чехії в більшості випадків не має на увазі окрему кухню. Це стало для мене не дуже приємною несподіванкою, але звикли.

А під час підписання договору оренди власник може попросити сплатити плату за перший та останній місяць проживання.

Додатково до оренди додається вартість комунальних послуг (воду, світло, вивіз сміття) – приблизно 180 євро. Це водопостачання, світло, вивіз сміття. У Чехії найчастіше світло та газ прив’язані до конкретної людини, а не до квартири. Також існують неспеціалізовані комунальні платежі – висвітлення у під’їзді, прибирання будинкової території.

Інтернет вдома коштує нам 20 євро на місяць.

Прогодуватися нормально тут, в принципі, якщо не шикувати особливо, і ми ж маємо ще гуманітарну допомогу.

Сім’я, яка готує їжу будинку, може вкластися у 200 євро на місяць. Якщо не обмежуватися покупкою продуктів, а й харчуватися по кафе, слід розраховувати на 350-400 євро на місяць.

У Чехії працюють великі торгові мережі: англійські супермаркети Tesco, німецькі Aldi та Albert, місцевий голландський підрозділ Ahold Delhaize, а також Billa та Lidl.

Я дізналася, що наклейка Klassa на продуктах у супермаркеті – це знак, що свідчить про високу якість товару. Втім, недорогі та якісні продукти можна купити і на фермерських ринках.

Вартість обіду на двох у недорогому ресторані може становити 16 євро. Якщо заклад середнього класу або розташований у туристичному центрі – удвічі більше.

що мені дуже подобається, що у Чехії є не лише традиційні місцеві ресторани. Можна відвідати французькі кондитерські, британські паби, ресторани японської, китайської, корейської кухні, аргентинські стейк-хауси та кубинські ресторани. Були б гроші, як то кажуть!

Сходити до Празького театру коштуватиме 35 євро за квиток, у кіно – 5 євро. Ми іноді ходимо з нашими друзями, тут давно живе моя однокласниця з чоловіком, у нас дітки майже ровесники.

Між містами в Чехії можна їздити поїздами та автобусами. У містах найкраще скористатися громадським транспортом. Можна придбати квитки як для разових поїздок, так і для проїзних на місяць.

1 поїздка – 1 євро;

місячний проїзний на всі види транспорту – 20 євро.

Якщо ви їздите переважно власним авто (як це робимо ми) ціни на пальне коливаються від 1,29 євро до 1,36 євро за літр. Для поїздок платними магістралями необхідно на заправці купити віньєтку для авто – вона 55,5 євро на рік.

У Чехії найвищий рівень охорони здоров’я. Безкоштовні медичні послуги – для власників державних страхових полісів, які біженці одержують протягом 5 місяців.

Згодом базовий пакет на місяць коштуватиме 80 євро. За ці кошти можна отримати консультацію лікаря та видачу медичних препаратів за рецептом.

Якщо ж страхування відсутнє, огляд лікаря коштуватиме 25-30 євро. Як і в інших країнах, дуже дорого коштують стоматологічні послуги.

Нам у всьому допомагають друзі і чехи, тут добре. Звичайно, хочеться додому, але поки що я ще вагаюся – до стабілізації ситуації ще далеко, навіть тут всі про це говорять.

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, спеціально для Ibilingua.com.

You cannot copy content of this page