fbpx
життєві історії
Я на власному досвіді переконалася, що без знання мови в Польщі можна дуже пристойно заробляти! Сестра моя втратила чоловіка на фронті, лишається з дітками в Україні, живуть з мамою. А я виїхала, працюю тут, рідним допомагаю, та й сама в шоколаді, не жаліюся

Я на власному досвіді переконалася, що без знання мови в Польщі можна дуже пристойно заробляти! Сестра моя втратила чоловіка на фронті, лишається з дітками в Україні, живуть з мамою. А я виїхала, працюю тут, рідним допомагаю, та й сама не жаліюся.

Приїхала я в Польщу у березні, багато досвіду отримала відтоді. Отже, хочу розповісти, яку роботу пропонують у Польщі без знання мови.

Я вважаю. що працювати нашим біженцям треба, щоб орендувати житло та купувати необхідні речі, ні в чому не потребувати.

Тим паче, що у цій країні, яка прихистила мільйони українців, вистачає вакансій без знання польської мови – як у містах, так і в сільській місцевості.

Нестача робочої сили в Польщі досі проблема. Це відчули добре відчули на собі мої знайомі українські переселенці, які оселилися у сільській місцевості у східній частині країни та погодились підробляти у місцевих дрібних фермерів.

Мене теж запросили попрацювати у фермера в селі, в якому поляк прихистив наші дві сім’ї з дітьми. Платити 25 злотих на годину. Один день прибирали бур’яни навколо будинку і ферми, інший день мили кахельні стіни у молочному цеху. Утомлювалися, звичайно, ввечері не було сил новини читати. Хтось із сусіднього села побачивши, що ми працюємо, почав переманювати до себе на ферму – у них нікому працювати.

До слова, у фермерських та садових господарствах тут взагалі великий потік вакансій. Наприклад, у передмісті Вроцлава запрошують сімейні пари сезонних працівників для саду. Потрібно полоти і формувати клумби, косити траву. За це платитимуть 16 злотих на годину (10 годин на день, 5-6 днів на тиждень).

Мінімально за місяць можна заробити 3200 злотих (22400 гривень). За житло вираховують 200 злотих на місяць. Транспорт та одяг надають.

Вдвічі більше можна заробити на фермі дояркою – за роботу з доїльним апаратом на фермі платитимуть від 4500 до 5000 злотих (до 35 тисяч гривень). Житло найчастіше безкоштовне.

У Польщі можна знайти і роботу за фахом. Іноді трапляються вакансії для дизайнерів та ілюстраторів, фотографів.

Але частіше можна знайти роботу все ж таки руками, хоч для цього потрібні навички і досвід.

Наприклад, у Варшаві швачці пропонують за роботу 17 злотих на годину за зшивання матеріалу повітряних фільтрів для кліматичних установок (10-12 годин, за житло 300 злотих). На місяць при 5-денному тижні зарплата складатиме близько 4000 злотих (28 тисяч гривень). Ось я й працюю на такій роботі зараз, а ще прибираю в одній родині.

Масажистам напередодні туристичного сезону в готелях пропонують вакансії із зарплатою близько 5000 злотих, у реабітитаційних центрах – з медичною освітою – за повний робочий день платитимуть 6000 злотих (42 тисячі гривень).

Чимало вакансій і в ресторанах, особливо в курортних локаціях – шукають кухарів та помічників кухаря. Оплата – до 12 тисяч злотих на місяць (84 тисячі гривень або 1770 євро). Щоб претендувати на високу зарплату, потрібно добре знати польську кухню і вміти готувати страви ще якихось інших країн.

Для українців багато роботи і на заводах. Наприклад, неподалік від Гданська біля Балтійського моря є вакансії з чищення, нарізки та укаковки риби. У мене подруга на такій роботі працює.

Робочий день- з 5:30 до 16:30 шість днів на тиждень. Умови роботи – при температурі 12-16 градусів. На роботі дають обіди. Житло безкоштовне поруч з роботою, тільки приймають працівниць без дітей. Заробити можна у середньому 4000 злотих (28 тисяч гривень).

На склади та супермаркети на викладку товарів з палетів на поліці є багато вакансій, робила я й таке. Середня зарплата – 16 злотих на годину.

Перевага такої роботи – безкоштовне житло. Мінуси – потрібно піднімати тяжкі, наприклад, блоки упаковок із соками або мінеральною водою, консервами.

Словоми, хочу сказати: якщо дійсно хочете працювати у Польщі, зачепитися тут і навіть залишитися – все вийде!

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, спеціально для Ibilingua.com.