fbpx
життєві історії
– Я навіть не в курсі була про це, дізналася зовсім випадково! – розповідає п’ятдесятилітня Галина Михайлівна. – Виявляється, свати беруть з наших дітей плату за квартиру!

– … Я навіть не в курсі була про це, дізналася зовсім випадково! – розповідає п’ятдесятилітня Галина Михайлівна. – Виявляється, свати беруть з наших дітей плату за квартиру!

– Оплату за комуналку, чи що? Ну так це нормально, вони ж в квартирі живуть, зобов’язані платити за світло, воду, вивіз сміття і що там ще…

– Та не за комуналку, в тому-то й річ! Орендну плату бере, уявляєш? Нітрохи не дешевше, ніж в середньому по ринку! Плюс ще комуналка, само собою… Хлопці недавно інститут закінчили, у них зарплата у кожного не набагато більше вартості оренди… Ось я б так ніколи не зробила. З свого рідного сина останні гроші б не здирала!

Сина в Галини Михайлівни немає, зате є дочка, двадцятитрирічна Анюта, яка нещодавно вийшла заміж за свого ровесника і колишнього однокурсника.

Після весілля молодята оселилися в квартирі, що належить свекрусі. Галина Михайлівна щиро раділа за те, що молодим «є, де жити». Не потрібно знімати чужі похмурі квартири, переживати, що завтра господарі виставить на вулицю, не потрібно думати про кредит…

А тепер ось, виявляється, все зовсім не так, як уявлялося.

Чесно кажучи, сваху свою Галина Михайлівна з самого початку не розуміє і недолюблює.

– Обмежена людина! – розповідає вона. – Нікуди не ходить, ні з ким не спілкується, нічим не цікавиться… А адже нестара ще жінка!

Живуть свати з чоловіком дуже скромно. Виглядає вона старшою за свої роки, але це її, здається, анітрохи не засмучує. Сивіючі волосся просто стриже коротше, манікюрів не робить, покупку косметики і парфумів взагалі вважає примхою. Одягається просто, одяг носить роками, взуття ремонтує, м’яса вони з чоловіком не їдять,  увідпустки не їздять.

– У наш час ні разу не були за кордоном! – журиться Галина Михайлівна. – Що там робити, каже, я все пам’ятки в інтернеті подивитися можу… Насправді вона просто схиблена на грошах. Накопичує і збирає!

Накопичені гроші свати вкладають в нерухомість. Цю квартиру, де зараз живе її син з дружиною, вони з чоловіком купили без всяких кредитів. «Ось ще, буду я годувати банки!» – заявила вона.

Років п’ять до одруження сина квартира здавалася, і весь дохід від оренди теж йшов на рахунку під відсотки. Сваха не приховує, що хоче купити ще одну квартирку, «на старість», щоб здавати вже дві, це набагато надійніше. І планомірно йде до цієї мети вже кілька років.

– Я ще здивувалася, як це вона наших дітей пустила пожити! – розповідає Галина Михайлівна. – А тут он що, виявляється! Без доходу вона не залишилася… Тепер я розумію, чому діти стали останнім часом сваритися! Всі проблеми через гроші.

З урахуванням орендних платежів і квартплати, на життя у «молодих» залишається зовсім небагато. Є на що купити їжі і так-сяк одягнутися, але ось на розваги, поїздки, наряди, фітнес та інше, звичайно, не вистачає. В останній тиждень місяця, як правило, сидять уже буквально на хлібі і воді.

Само собою зрозуміло, позитиву в відносини це не додає.

– Дочка каже, що через пару років планувала піти в декрет, але тепер уже не знає, як бути – її чоловік один сім’ю не потягне, – розповідає Галина Михайлівна. – Навряд чи через два роки його зарплата буде значно більше

Галину Михайлівну пригнічує таке ставлення свахи до молодій сім’ї.

– От якби в мене була зайва квартира! – міркує вона. – Хіба я б стала скупитися для рідної дочки? І тим більше брати з молодих гроші! Так ні за що! Віддала б, і нехай живуть!

Проблема тільки в тому, що зайвої квартири немає. Сама вона все життя живе в маленькій двокімнатній квартирі, яку їй допомогли батьки ще за радянськими часами. І Анюта прописана тут же.

Як вважаєте, має моральне правоГалина Михайлівна засуджувати сваху, що бере гроші з юною сім’ї, в такій ситуації? Або нехай спочатку сама накопичить грошей і купить хоч одну квартиру, а потім каже?

Фото ілюстративне з вільних джерел.

 

facebook