Я не любою своїх батьків, ми давно вже спілкуємося тільки якщо дуже треба, хоча живемо в одній квартирі. Вірніше в одній кімнаті, тому що у нас комуналка. Мої батьки дуже ліниві, важать зараз обидва за 100 кілограмів, мені соромно навіть за їх зовнішній вигляд, їхні розмови тільки про їжу.
Я не любою своїх батьків, ми давно вже спілкуємося тільки якщо дуже треба, хоча живемо в одній квартирі.
Вірніше в одній кімнаті, тому що у нас комуналка. Сусіди наші не чужі люди, а мамині батьки, мої дідусь і бабуся, і ще мамина незаміжня сестра, якій вже 44 роки.
Мені 32 роки, працюю, частину зарплати віддаю мамі на господарство, допомагаю з домашніми справами, ходжу за покупками.
Я розумію, що вже потрібно жити окремо, але кошти не дозволяють. Замість того щоб платити за оренду чужої квартири, я відкладаю частину грошей на покупку власного житла. Та й навіщо самому знімати житло і витрачати гроші? Дівчата у мене немає, я свідомо ні з ким поки що не знайомлюся, тому що дати й запропонувати майбутній дружині мені нічого. Принаймні, на сьогодні. Ви скажете, що я сам винен в цьому і матимете рацію. Але я також звинувачую і своїх батьків в тому, що ми так живемо.
Мама працює в дитячому садочку вихователем, все життя отримує мізерну зарплату, але поміняти роботу або знайти підробіток ніколи не намагалася. Навіть тоді, коли в 90-ті роки не було грошей навіть на їжу.
Батько за фахом електрик. Він теж ніколи не міг заробити нічого, крім зарплати, хоча міг би після роботи або у вихідний день підробляти, адже електрики завжди затребувані на будь-якому будівництві і при ремонті.
Але краще лежати на дивані і лаятися на уряд, дивлячись телевізор. Я нічого їм не кажу, просто хочеться хоча б з ким-небудь поділитися, тому пишу на сайт, який давно читаю.
Мені б не було так прикро, якби я не бачив в дитинстві, як батьки моїх однокласників і друзів працювали на двох роботах, крутилися, як могли, щоб забезпечити родини, щоб їхні діти ні в чому не потребували. Мені ж доводилося збирати пляшки, щоб купити булочку в школу.
Але найголовніше, що мене вражає, так це те, що мої бабуся і дідусь весь цей час допомагають мамі грошима!
Бабуся працювала і після пенсії, прибирала в гуртожитках, хоча здоров’я у неї слабке. Тітка теж іноді давала мені гроші, але коли я почав працювати, відмовився від її допомоги. Тепер я купую їй щось смачненьке.
Останньою краплею була почута розмова, коли мама говорила дідові і бабусі, щоб переписали свою частину квартири на неї, щоб потім не ділити її з сестрою. Адже вона бездітна, могла б і будиночок собі в селі купити, хіба ж не бачить, що тут і так тісно. Мені стало гидко таке слухати.
Я не люблю своїх батьків не за те, що мені нічого не дали в дитинстві, а що прожили ці два ледаря, постійно скаржачись і заощаджуючи буквально на всьому.
Зараз обидва важать за 100 кілограмів, мені соромно навіть за їх зовнішній вигляд, їхні розмови тільки про їжу, а вочарами і всі вихідні дивляться телевізор. Мені здається, що вони вже обидва отупіли, деградували і живуть за інерцією тільки інстинктами. Як мені витримати все це, не знаю. Скоріше б вже назбирати на квартиру, влаштовувати своє особисте життя і забути нарешті про існування матері й батька. Ромію, що це жорстко, але кажу, як є.
Автор: Роман
Передрук без гіперпосилання на Ibilingua.com. заборонено.
Фото ілюстративне, з вільних джерел, pixabay.com
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!
Недавні записи
- Нас з сестрою ростила й виховувала тітка Ліда, мамина сестра. І ось тітки не стало. Ми сиділи якраз за поминальним столом, коли я зважилася розпочати цю розмову, обличчя моєї сестри вмить змінилося. Але я маю подбати про свою дитину і забезпечити її, як сестра не розуміє! Нині ми не спілкуємося. І так, я її розумію
- Моїй свекрусі всього 55 років, жінка в соку! Так ні ж, ломиться жити до нас, як свекра не стало, хоче аби я перед нею на задніх лапках скакала, подай-принеси. Вона втомилася, їй важко – втратила чоловіка, таке в країні коїться. Свою квартиру переселенцям хоче в оренду віддати і з нами грішми ділитися, чоловік в захваті від ідеї мами. Зарано ще вінки купувати, а вона зібралася! Краще би заміж ще вийшла. Готувати вона так і не навчилася, хіба що кілька дуже вже буденних страв страв: макарони, смажена картопля і яєчня, не більше. До прибирання ставиться за принципом «головне, щоб не як у свинарнику». От нащо це мені в моїй квартирі? Він хоче взяти кредит у банку та поміняти мою квартиру з доплатою на трикімнатну
- “Щоб їм добре було! Цим сходам!” – поскаржився якось Антон, прийшовши додому. Він був весь червоний і задиханий. А я знаю, що перед будинком у нас всього шість сходинок – шість, не двадцять і навіть не десять. – Любий мій, а скільки ти насправді важиш?, – прямо запитала я Антона. – Ну, знаєш, я вже давно не хлопчина…” – відповів він, прямуючи до ванни, а після до холодильника. Я дивилася на нього, як він плив у просторі, і мені здалося, що він якось округлився. Рад не рад Антон став на ваги
- Недавно свекруха зателефонувала, щоб до Миколая я її пофарбувала, бо вона йде на якийсь ювілей. – Як не можеш? То таке виходить, ніби ти рідній матері відмовила. Це ж твоя робота. – Так, робота, за яку я повинна отримувати гроші. А від вас і батончика за 15 гривень не отримаєш!, – не стрималася я вперше в житті. Після цього десь два дні зі мною свекруха не розмовляла, а недавно спитала, може я буду мати час дома, щоб її в порядок привести. І ви знаєте, в голові пролетіла така думка, щось та й з тим волоссям “зробити”
- До Люди я поїхала на перший поклик, бо обстановка дома зі свекрухою загострювалася. І власне, Валерій, чоловік моєї сестри, перевернув моє уявлення про сім’ю з ніг на голову. З самого ранечку він прокинувся, привів себе в порядок, приготував нам всім сніданок, кавусю і до кавусі. Після ми мило гуляли по місту. Я була під враженням. Але дома мене чекав “сюрприз”. По-перше, Олег нас навіть не зустрів. Їхали ми маршруткою, бо бензин дорогий. Але і це ще пів біди