Я не юна вже, маю 37 років, у мене не має власних дітей, але є двоє племінників і троє похресників. На батьківщині в Україні у мене є коханий, Богдан – офіцер, захисник, а я з лютого минулого оку працюю в Португалії, не сиджу на допомозі для переселенців.
Та все зароблене як вода крізь пальці йде рідним в Україні і я не знаю, як це припинити, адже вони без мене не зможуть, їм важче.
Ми з Богданом зустрічаємося два роки і вже хотіли розписатися й працювати над народженням своєї дитинки, але розпочалося вторгнення. Богдан у мене офіцер, тому одразу опинився на фронті.
А я, щоб легше чекати та й заробити щось, адже ми хочемо з коханим квартиру собі взяти у якості весільного подарунка, поїхала в Португалію до шкільної подруги.
Поїхала я, звичайно, як біженка, але обмежуватися соціальною виплатою і гуманітарною допомогою не стала, одразу майже пішла працювати, тим паче, подруга допомогла.
Я доглядаю три рази на тиждень за однією літньою українкою, яка прожила більшість свого життя вже тут, в Лісабоні, овдовіла, а діти її заїхали аж в Канаду жити.
Також працюю прибиральницею в одній заможній родині українського походження, і ще мию посуд по вечорам в одному кафе, власник якого – друг чоловіка моєї подруги.
Гроші я заробляю непогані, але відкласти собі і для нашої мрії поки що не виходить. Все йде на проживання і на допомогу рідним в Україні. Там у мене лишилися мама й розлучена сестра з двома дітьми, а ще маю, як вже сказала, аж трьох похресників.
В мами машина в кредиті, а сестра безробітня. От вони і попросили у мене певної матеріальної допомоги щомісяця, а як я можу відмовити, вони ж мої рідні, ближчих за них у мене немає нікого.
А одна кума попросила допомоги на ліки моєму похреснику – хлопчику кожного місяця до 10-річного віку треба приймати певні не дешеві препарати.
Та й воно так виходить, що у всіх племінників і похресників на рік розтягуються дні народження, плюс всі ці новорічні свята, Великдень і таке інше – словом, постійно я переводжу гроші на картки в Україну: мамі на кредит, сестрі на комуналку і їжу дітям, усім племінникам й похресникам на подарунки й ліки.
От і виходить, що собі нічого не заробляю. З іншого боку, я не скаржуся, бо я в безпеці. От тільки мрію з квартирою нам з коханим поки що доведеться відкласти, бо сам Богдан таку суму не назбирає. Він не служить на самій передовій і 100 тисяч гривень не отримує, але я дуже рада, що він у відносно спокійному регіоні.
А гроші ну що ж, заробляться якось по-іншому, бо я не можу залишити без підтримки рідню й похресників.
Автор – Олена М.
Передрук без посилання заборонено.
Фото ілюстративне, авторське.
Недавні записи
- Свого сина Галина Петрівна не виховувала. Принесла “в подолі” і віддала своїй мамі. Мій чоловік виріс такою чудовою людиною завдяки бабусі. Дай Бог їй здоров’я. І коли в нас народилася дитинка, свекруха, яка вела не дуже гарне життя, почала мене вчити, як виховувати Миколку. Бо бачте, він мені колись на голову вилізе. – Надто сильно ти про нього піклуєшся. Самостійним він ніколи не стане!
- До сина на ювілей з пустими руками я не йшла. В невістки маленька дитина, і вона відразу ж попередила, що всю гостину вона буде замовляти. Ну, думаю, скільки там тих суш в коробочці. Я стала ні світ ні зоря, котлет насмажила, олів’є приготувала, огірки і помідори вквасилися. – Ви сідайте на диван! З хвилини на хвилину має доставка під’їхати. – Та чого чекати! В мене все є. – Я давай витягати продукцію з сумки. Я ж і подумати не могла, що невістка так на це відреагує. Відтепер буду на гостину до них йти, як пані: телефон в сумочку і все!
- Свекруха моя знову умудрилася вчудити! Ну скільки пояснювали, просили людину – все одно своє гне. Ось і зараз. Але вона весь час забуває про це прохання, ну або навіть абсолютно свідомо ігнорить його. Притягла дитині розумний телефон, який, само собою, у малого вже є
- Оскільки у нього за містом невелике господарство, є живність – коза. кури-качки – та город, його дні з коханою жінкою мають бути дуже насиченими. Підйом із самого ранку. Потім робота. Догляд за тваринами та майбутнім урожаєм. Неспішно, без фанатизму. Але щоб аж до обіду. Потім невелика перерва й знову працювати – все, як у наших предків. Вони роботи не боялися і жили сто років. Моя квартира в центрі Луцька йому як п’яте колесо
- Учора моя невістка Олена мала 36 років. Та я поїхала у місто до дітей на два дні раніше – щоб усе їй допомогти, разом приготувати всілякої домашньої смакоти – голубців, завиванців, холодцю, перців нафарширувати, торт спекти, млинців з сиром солодких . Привезла з села всього свого – курку, качку свої, свининки на холодець купила в сусідів, яєць – теж своїх, мочка і сиру, тільки зробила. Ну й овочів-фруктіва, само собою. Ледве доперла все маршруткою! А сьогодні вже поїхала зранку додому, наплакалася всю дорогу і заспокоїтися не можу – ну так прикро! Ну хіба так можна??? Все запхала в холодильник і не глянула. А відмітили – просто сором