fbpx
життєві історії
– Я не знаю, що у вас там відбувається, але вночі дзвонив Дімка, не зміг до тебе додзвонитися, я сказала, що ти у тітки Каті, їй погано стало, ти з нею була, так що дивись… Вже від кого, а від свекрухи Надя не чекала допомоги. Зрозуміла, що свекруха не така вже й шкідлива жінка, як вона думала всі ці роки!

Ранок тридцятого грудня нічим не відрізнялося від інших таких, всі дванадцять років, саме, стільки Надя з Дімкой живуть разом.

Все як завжди, він з ранку поїхав на полювання і повернеться тільки тридцять першого до обіду, син у бабусі, а Надія знову вдома одна.

За всі ці роки, вона вже звикла, Дімка був завзятим рибалкою і мисливцем, всі вихідні і свята проводив в лісі, незалежно від погоди, а вона чекала вдома.

Тільки ось сьогодні їй чомусь було сумно і самотньо.

Раніше вона завжди присвячувала такі ось дні прибирання, готування, та хіба мало справ по дому. Новий рік тільки завтра, його вони зустрічають у свекрухи всі дванадцять років, нічого нового, все як завжди, але сьогодні їй не хотілося нічого робити, прямо з рук все валилося.

Тому дзвінок подруги, був дуже до речі, Надя навіть зраділа. Краща подружка, ще зі шкільних часів, Ірка, ніколи не сумувала, була в розлученні і часто влаштовувала посиденьки у себе вдома. Ось і цього разу, вона подзвонила.

– Ну, що знову вдома одна, – навіть не запитала, а скоріше констатувала факт подруга, – знову Дімка поїхав в свої ліси? Приходь до мене ввечері, класна компанія збирається, чого вдома киснути?

Надя нічого не обіцяла, і не збиралася нікуди йти, але до вечора стало зовсім сумно. Вона раптом почала згадувати, і чомусь, саме, сьогодні їй було прикро, що чоловіка немає поруч.

Всі ці роки, у Наді і було тільки, будинок, робота, син, і все. Вони нікуди не ходили, Дімі було нудно в гостях, у нього на думці була тільки рибалка і полювання, а Наді однієї не хотілося.

Через це вони не їздили у відпустку, проводили його у Надіної мами в селі. Вона, звичайно, була рада цьому, що чоловік так добре ладнав з тещею, але їй же хотілося і на морі, і взагалі, світ побачити.

Увечері, вона подумала: – Чому не сходити в гості, все не одна вдома? І зібралася до подруги, там було весело, зібралися шкільні та друзі, і Надія чудово провела час.

І найголовніше, там був Грішка, її перше шкільне кохання. Якось само вийшло, що цю ніч вони з Грицем провели разом, Надя сама не зрозуміла, як так вийшло, ніби й випила трохи, але від натовпу спогадів, знесло.

Вранці їй було соромно, ніяково, хотілося забути про це прикре непорозуміння, вона в прямому сенсі, втекла з його квартири.

У будинку чекав сюрприз, перше, що вона побачила ледь зайшла додому, Діми одяг, значить він повернувся раніше, ніж звичайно.

У неї навіть ноги підкосилися від страху, якщо чоловік дізнається про те, що вона не ночувала вдома, вона вже подумки уявила, якою її чекає скандал, і як чоловік іде від неї, вона точно знала, не пробачить, та вона б і сама не пробачила.

Вона лаяла себе останніми словами, як можна було так нерозумно зруйнувати власну сім’ю, адже вона любила чоловіка, але дзвінок домашнього телефону повернув її в дійсність.

Дзвонила свекруха: – Я не знаю, що у вас там відбувається, але вночі дзвонив Дімка, не зміг до тебе додзвонитися, я сказала, що ти у тітки Каті, їй погано стало, ти з нею була, так що дивись…

Вже від кого, а від свекрухи Надя не чекала допомоги. У них були дивні відносини, вони не лаялися, але Зінаїда Петрівна, любові до невістки точно не відчувала.

Вона спочатку була проти їхнього весілля, вважаючи що вони рано придумали одружитися, а після все-таки, що відбулася весілля, вона чимало крові їй попсувала, перші роки сімейного життя вони жили разом.

Потім, коли стали жити окремо, спілкування зі свекрухою звелося до мініума, і вони обидві зберігали нейтралітет, зустріч на сімейних святах. Але зараз Надя була їй вдячна, і навіть те, що буде потім її не лякало, головне, що чоловік не знає, де вона була насправді.

Увечері вони з чоловіком поїхали до свекрухи, і Надя сама завела розмову про цю подію, поки вони були на кухні одні, вона хотіла покаятися і подякувати їй. Але свекруха навіть слухати не стала.

– Перестань, я що не людина по-твоєму, що я не розумію, як це жити з людиною, яка нічого не бачить, крім своїх захоплень, сама не свята… Ось у мене Петруша, – киваючи в бік свекра, – теж все життя по лісах мотається, думаєш не образливо? Головне, щоб це не стало звичкою, ну ти розумієш, про що я? – додала вона.

Надя розуміла, а ще вона зрозуміла, що свекруха не така вже й шкідлива гримза, як вона вважала, і все розуміє. Так що ця історія закінчилася добре, а Надія вирішила для себе, більше без чоловіка з дому ні ногою.

Фото – ілюстративне.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

facebook