– Я нічого не маю проти того, щоб мама влаштувала своє особисте життя, – каже Оля, – їй всього 52 роки, але ось кандидатура Аркадія мене зовсім не влаштовувала.
Олі 30 років і у неї є сім’я, чоловік і маленький син. А її мама Олена Григорівна з батьком Олі в розлученні вже була років 20, коли на її горизонті з’явився чоловік.
– Раніше всі якось було не до цього, – визнає Олена Григорівна, – а може просто не зустріла нікого гідного. Та й дочка з зятем після весілля кілька років жили разом зі мною, поки квартиру не купили.
Три роки тому Оля з чоловіком і синочком переїхала в окрему квартиру, а Олена Григорівна, залишившись одна, засумувала. Тут одна далека родичка і познайомила її з Аркадієм. Чоловікові 55 років, є двоє дорослих дітей і колишня дружина, з якою Аркадій розійшовся через пристрасть жінки до алкоголю.
– І раніше б пішов, – пояснював Аркадій Олені Григорівні, – тільки діти тримали. Світла ж з молодості любила до пляшки прикластися, весь час подружки, вечірки на роботі, посиденьки з родичами.
За словами Аркадія, коли його молодша дочка вийшла заміж він і зважився поміняти своє життя. Квартиру з дружиною вони купували разом, але поділивши двушку не в найпрестижнішому районі без житла залишилися б і він, і колишня дружина. Тому Аркадій благородно пішов.
– Він літо жив за містом у мене на дачі, – рекомендувала чоловіка Олені Григорівні та сама далека родичка, – так все до місця приладнав, ремонт доробив, на городі все в порядок навів. Мужик ділової, рукатий, без шкідливих звичок, ти придивись, Олено.
Олені Григорівні спочатку було трохи ніяково, але вона сходила кілька разів на зустріч з кавалером і вони один одному сподобалися, а через кілька місяців чоловік переїхав в її квартиру.
– Він працював, – морщиться дочка Олени Григорівни, – і напевно він непогана людина, і треба було порадіти за маму, але я радіти не могла.
Як з’ясувалося, Аркадій працював і його заробітна плата досить непогана для їхнього містечка. З тих грошей він віддавав мамі Ольги пару тисяч і практично тільки на комуналку, а загальні витрати на харчування і побутові потреби, тягнула на собі Олена Григорівна.
– Я з’ясувала все це через рік спільного життя мами з Аркадієм, – розповідає Ольга, – мама вибачилася, що не змогла онукові зробити на 5-ти річчя подарунок, який обіцяла. Пояснювала плутано, соромилася. Тут все і розкрилося.
– Ми ж не одружені, – говорила Олені Григорівна, – він по дому допомагає, все робить, турботу про мене проявляє та й гроші-то дає, правда мало. Як я йому скажу, що мені не вистачає? Це ж незручно.
– А витрачати все до копієчки і по суті годувати дорослого чоловіка зручно, – дорікнула Оля маму, – адже залишається у нього дуже навіть багато. Куди він це складає, поки ти годуєш його на свої кревні? Або він подарунки тобі шикарні робить, у відпустку по курортам возить?
– Ні. По курортам не возив, шуби з прикрасами не дарував. Олена Григорівна обережно поговорила зі співмешканцем, що грошей не вистачає, що треба б збільшити його участь в загальному бюджеті хоча б до паритетних цифр.
– Розумієш, – відповів Аркадій, – я не можу вкладатися більше. Дочка жити не може, набридло їй п’янки матусі терпіти. А я їй зараз на кредит на перший внесок збираю. Так що немає у мене більше, щоб тобі віддавати, вже прости.
– Нормально справи, – сказала Оля матері, – він буде дочки квартиру купувати, потім за неї платити. А ти його утримувати. А у тебе теж дочка є, з кредитом, до речі. А якщо ти мій кредит будеш гасити, що твій Аркаша є буде? Нехай він з колишньою своєю продають квартиру, ось і гроші на кредит.
– Я ж не можу виставити дочку з грошима від половини квартири, – сказав Аркадій, – Знову до дочки, до сина? Або під міст?
Вже на що Олена Григорівна була делікатною і м’якою жінкою, але і вона не витримала: він думає про всіх дітей, про колишню дружину-алкоголічку. Совісний. А за стіл сідає і є за чужий рахунок йому совість дозволяє. Аркадій був відправлений з речами з затишної квартири з повним пансіоном геть.
– Ну і чому ти виставила мужика, – приїхала з претензією родичка, котра сприяла їхнім стосункам, – куди йому тепер іти? Він на кухні сидить, до мене на постій проситься. Хто так робить, совісті в тебе немає, Олено.
– Тітко Машо, – Оля була в той момент в гостях у мами, – а ти ж у нас вдова. І вік найкращий: 55. Забирай собі такого нареченого. Він буде по господарству шарудіти, а ти його годуй, прала його. Йому ж треба квартиру доньці купувати.
Відмовилася тітка Маша: у неї свої діти-внуки є. Ось і Олена Григорівна тепер каже, що вистачить, пішов її потяг, а в цьому віці не при справах залишаються або п’ють чоловіки, або такі ось Аркадії, які вирішують свої проблеми за чужий рахунок.
-Альфонси, – додає Оля.
Але сам Аркадій себе альфонсом не вважає категорично: він же давав Олені Григорівні грошей, мало, але давав. Що ж поробиш, якщо у нього – обставини? Зате він дарував жінці турботу і душевне тепло. Мовляв, не одна була на старості років.
Фото – ілюстративне.
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!
Недавні записи
- Я не хочу старіти сама! Ніколи не думала, що перестану радіти своїм дням народженням! Але зараз мій 70-річний ювілей, який я зустріну 10 грудня, мене не радує. Я почуваюся зовсім самотньою при живому синові, а все через те, що я не порозумілася з невісткою, не стала їсти ту її дієтичну нісенітницю. Та зараз би я вже згідна. У будинку немає ні м’яса, ні курки. Тільки риба, яйця та сир, іноді навіть не справжній. Принесла їм цукерки ще на минуле Різдво: карамель, желе, нуга, вафлі, шоколад. Так невістка їх викинула
- Майже рік нема мого захисника, а зі мною і сином живе мама чоловіка. Я сама її покликала минулої зими, щоб їй не було так самотньо і сумно. Я думала, разом нам буде легше. Але я більше так не можу, дуже хочу знову відселити свекруху, та Віра Василівна в свою квартиру переселенців пустила. Вона щовечора співає Макарчику ту саму колискову і називає його Микитою, готує щодня тільки те, що любив малим і вже дорослим Микита. На стіл, коли ми сідаємо їсти, ставить для Микити тарілку і кладе прибори
- На вихідних в невістки був день народження. Я купила гарну подарункову торбинку, поклала туди шкарпетки, шампунь і цукерків до повної, трюфеля, ті, які невістка полюбляє. Прийшовши до дітей, я привітала їх гарними побажаннями і вручила подаруночок. Та від відповіді невістки я ледь не почервоніла. “Тут, лише торбинка красива, а вміст, так собі”. За столом я себе почувала незручно, довго не сиділа, сказала, що звикла швидко лягати спати. А сьогодні, як плівку перемотую в голові ці слова
- Нас з сестрою ростила й виховувала тітка Ліда, мамина сестра. І ось тітки не стало. Ми сиділи якраз за поминальним столом, коли я зважилася розпочати цю розмову, обличчя моєї сестри вмить змінилося. Але я маю подбати про свою дитину і забезпечити її, як сестра не розуміє! Нині ми не спілкуємося. І так, я її розумію
- Моїй свекрусі всього 55 років, жінка в соку! Так ні ж, ломиться жити до нас, як свекра не стало, хоче аби я перед нею на задніх лапках скакала, подай-принеси. Вона втомилася, їй важко – втратила чоловіка, таке в країні коїться. Свою квартиру переселенцям хоче в оренду віддати і з нами грішми ділитися, чоловік в захваті від ідеї мами. Зарано ще вінки купувати, а вона зібралася! Краще би заміж ще вийшла. Готувати вона так і не навчилася, хіба що кілька дуже вже буденних страв страв: макарони, смажена картопля і яєчня, не більше. До прибирання ставиться за принципом «головне, щоб не як у свинарнику». От нащо це мені в моїй квартирі? Він хоче взяти кредит у банку та поміняти мою квартиру з доплатою на трикімнатну