fbpx

Я от ніяк не розберуся в особливостях взаємин моєї свекрухи зі своїм молодшим сином. Вона ним повністю керує! Олегу 28 років, він неодружений, ніколи в житті не працював. А справа його життя – писати і публікувати на своїх сторінках в соцмережах безталанні віршики й оповідання, які його мама вважає геніальними.

Я от ніяк не розберуся в особливостях взаємин моєї свекрухи зі своїм молодшим сином. Вона ним повністю керує! Олегу 28 років, він неодружений, ніколи в житті не працював. А справа його життя – писати і публікувати на своїх сторінках в соцмережах безталанні віршики й оповідання, які його мама вважає геніальними. Марне витрачання часу, одним словом.

Але мені як божий день зрозуміло одно: все, чого він хоче, – це залишатися ледарем і неробою всеньке своє життя.

У мого чоловіка Сергія два брати. Все к у казці: «старший розумний», ну а молодший – так собі. Хоча ні. Він дуже хитренький і прикидається витонченою чутливою особистістю. Але замість того, щоб щось робити зі своїм життям, він постійно звертається до матері і тим чи іншим способом отримує від неї грошей. Пенсії, кредити. Та що завгодно.

І зробити з цим ніхто нічого не може. Сторонні люди вже давно звикли до їхньої ситуації. А всередині сім’ї командує свекруха. Ну якщо, звісно, справа не стосується Олежика.

Тиждень тому до нас заходила погостювати свекруха і все розповідала, який у неї єдиний добрий син, талановитийне покинув її саму, завжди допомагає. А ось мій чоловік Сергій, бачте, не такий. Він, тільки уявіть, одружився і тільки й думає, що про мене і про те, як би грошей більше заробити. А про рідну матір зовсім забув.

І це на фоні того, що на день раніше ми всі разом їздили на ринок, купувати картоплю, цибулю, моркву. Мішками. Щоб свекруха і її коханий синочок-талантище мали. що їстоньки. Та й грошей Сергій їй дав. Мені не зізнався, але я прекрасно це знаю.

Раніше я аж підскакувала від того, що відбувається. Але потім Сергій мені розповів, яке в них раніше було життя, як мати любила його батька. І що молодший син найбільше нагадує їй колишнього чоловіка, якого нема на світі.

А якби було інакше, хто зна, де зараз був би Олег. І час поступово перетворив мене на стороннього спостерігача. Більше я вже нічому не дивувалася.

Цього тижня свекруха їздила до середнього сина. І я від його дружини теж дізналася багато цікавих подробиць. Виявилося, до них вона приїхала не для того, щоб вдосталь набрати продуктів чи ще чогось. Вона хотіла попросити грошей.

Не для себе – вона і на пенсію проживе без проблем, їй багато не треба. Інша річ, що на неї з сином пенсії не вистачить. Вона хотіла від свого середнього сина саме готівки. Багато. Навіщо? Ну, брати вже влаштувалися в житті. То, може, й молодшому щось перепаде?

Справа в тому, що Олежка нарешті знайшов собі таку ж творчу дівчину. Яка й наговорила йому про його “космічний” талант. І що вдома він так нічого й не досягне. Треба йому видавати книжки, збірки поезій і продавати через інтернет, а також їздити по всім містам України з презентаціями.

Потрібно, щоб його талант почув світ, Україна – мінімум. А матеріалу у Валери вистачить. Недарма ж він день у день тільки п’є і пише й пише.

Я навіть не знаю, що він там пише. Прочитала ще рік тому кілька “віршів” нашого таланту і більше бажання не виникало.

Так от, отримавши від середнього сина тверде “ні”, свекруха так і поїхала додому ні з чим. Ну як, за словами мого брата, з порожніми руками він її не відпустив. Каші, сало, олію свекруха отримала. До такої неаристократичної їжі братик точно не доторкнеться, тож хоч у матері запаси будуть.

А взагалі, звісно, дивно. Мій чоловік і його брат – два дорослі чоловіки. Чому б не поїхати і не поговорити з Олегом про те, як варто поводитися в його віці?

Я розумію, що через це мати на них точно образиться. Але ж це не привід утримувати меншого сина до сивих його скронь? Моя мама, наприклад, якби я поводилася хоча б на одну десяту так само, мене б за двері виставила. І я б її зрозуміла. А тут таке.

Сергій якось розповів, що раніше, коли вони були молодші, а Олегу не було й 17 років, той часто сам брав із материнських кишень чи гаманця гроші. Так само, як і зараз, спускав їх на всіляку нісенітницю.

Ось тільки не соромився звинувачувати у зникненні своїх братів. Вони тоді не були стриманими ганяли трохи братика. Тоді мати захищала своє курча. І байдуже їй було, що він не правий і взагалі сам у всьому винен.

А тепер ось свекруха постаріла. Доводиться вже просити своїх нормальних синів допомоги. Навіть якось шкода її. Але що я можу вдіяти?

Сергій каже, може, справді скинутись братові грошима? Нехай видається і пробує. Нехай влаштовує життя. А з іншого боку, всі впевненні, що нічого з того не вийде, бо письменницький талант там і поряд не пробігав.

Я, щиро кажучи, сама не знаю, що сказати, навіть якби від моєї думки щось залежало б. Тому дуже хочу почути думки і поради збоку щодо нашого Олежки.

Передрук без посилання заборонено.

Фото ілюстративне, авторське.

You cannot copy content of this page