fbpx

Я працюю віддалено. Тому випроводила Сашка на роботу, приготувала сніданок і сіла за комп’ютер, аж тут – Сашкова мама на порозі. – Олено, ти живеш з моїм сином, грошей отримуєш більше за Сашка, тому я вважаю, що це не правильно, що іпотеку за квартиру, у якій ви мешкаєте разом, платить тільки він. Тому попрошу долучитися! То й що, що ви не розписані?

Ми разом з Сашком уже три роки. Не одружені, але живемо разом. З’їхалися буквально за два місяці выд початку стосунків. Заміж він мене не кликав поки що. Хоча я, як і будь-яка нормальна жінка, хочу сім’ю. Ну, добре, демо-версія поки що працює, мені 29 років, ще не дуже підпікає.

Рік тому приблизно Сашко вирішив купити квартиру в іпотеку, втомився віддавати гроші чужому дядькові. Тим більше, у нього з роботою краще стало. І накопичення на перший внесок були. Коротше кажучи, з’явилася така нагода. Мене він просто поставив перед фактом. Причому сказав:

– Не хвилюйся, на нас це ніяк не позначиться. Грошей вистачить, сам платитиму.

Ну, сам так сам. У принципі, інших варіантів бути і не може, враховуючи те, що ми офіційно не одружені.

Олександр весь цей час справно сплачував іпотеку, зробив у квартирі ремонт. Нині ми живемо у його новій квартирі. У нас щось на зразок роздільного бюджету. Скидаємось на комуналку, їжу, відпустку та інші загальні витрати. Решту грошей витрачаємо на свій розсуд. І мене це цілком влаштовує. Точніше, влаштовувало.

Раніше я заробляла вдвічі менше, ніж коханий. Але нещодавно отримала підвищення та хорошу прибавку до зарплати і почала отримувати майже стільки, скільки він. І тут його чи жаба взяла, чи що інше вкусило, раз він почав цю розмову:

– Оленко, у тебе тепер грошей більше. Давай якнайшвидше іпотеку виплатимо? Щоб не сидіти у цій рутині ще багато років.

– Ми не одружені, чому я маю платити за іпотеку?

– Але ж ми разом. І ми обов’язково одружимося. Я нікуди подітися від тебе не збираюся. Сподіваюся, що ти теж.

– Саш, я теж нікуди не збираюся подітися. Але життя іноді підкидає сюрпризи. Зараз я платитиму за іпотеку, а через рік ти вирішиш мене покинути. І навіщо це мені? Мені порожні гарантії не потрібні. Якщо хочеш спільних виплат, давай розпишемося. І юридично все оформимо. Я не бачу сенсу зливати гроші в бездонну іпотечну яму без жодних гарантій.

– Я не розумію, навіщо, коли все добре, думати про погане. Ось чому ти вирішила, що я тебе через рік залишу? Я планую з тобою все життя прожити.

– Любий, у житті всяке буває. Я повинна дбати про себе, раз у мене немає чоловіка, який дбав би про мене.

– Маленька, та у нас зараз на весілля грошей не вистачить. А просто розпис – це не цікаво. Трохи налагодиться із роботою і на весілля гроші будуть. Тоді й одружимося, гарно, як належить!

– Ні-ні, Саш, – відповідаю. – Мене у цій ситуації і звичайний розпис влаштує. Тим більше, що я не фанат весіль. Точніше не фанат видатків, які для цього потрібні. Мені здається, що весілля – це для дуже багатих, які можуть витрачати гроші направо і наліво. А не для тих, хто платить іпотеку.

– Оленко, ну ж ти розумієш, що гроші витрачати не вмієш зовсім. Зараз спустиш все на шмотки та косметику. Толку від таких витрат все одно не буде.

– Звідки ти знаєш? Може, я також гроші відкладаю. Хочу теж квартиру взяти в іпотеку. Ти що, думки читати вмієш?

– Навіщо нам дві квартири? Хоча б з однієї розібратися, а потім уже про іншу думати.

– Саш, ну ж ти розумієш, що за фактом нас поки що не існує. Є ти і є я. Ми з’явимося лише після РАЦСу. Не раніше.

– Слухай, тут уже якоюсь меркантильністю пахне. Я раніше у тобі цього не помічав.

– До того ж тут меркантильність? Тут швидше здоровий глузд. Ми не одружені – чому я маю платити за іпотеку? За фактом – за твою квартиру? Ти ж мені машину не лагодиш, коли вона ламається. Я сама оплачую ремонт? Ти сам був ініціатором окремого бюджету.

– А якщо я поки що не готовий одружитися?

– Тоді й не кажи ми там, де є тільки ти та я. І не проси мене платити за іпотеку. До речі, дуже цікава заява. Раніше ти говорив зовсім інше.

Сашко вийшов з кімнати і на цьому розмова, яка сталася кілька днів тому, завершилася.

А тут ще й мама Сашка приєдналася. Я працюю віддалено. Тому випроводила Сашка на роботу, приготувала сніданок і сіла за комп’ютер, аж тут – Сашкова мама на порозі. Заварила і мамі коханого кави, запросила посидіти пів годинки – більше не можу собі дозволити.

А Ольга Петрівна і видала:

– Олено, ти живеш з моїм сином, грошей отримуєш більше за Сашка, тому я вважаю, що це не правильно, що іпотеку за квартиру, у якій ви мешкаєте разом, платить тільки він. Тому попрошу долучитися! То й що, що ви не розписані, а квартира його? Виж разом – разом. Тому і труднощі маєте нести разом, а там розпишетеся і квартира буде спільна.

Я пояснила делікатно мамі Сашка, що ми самі у всьому розберемося, що платити я буду навпіл з її сином лиш у випадку офіційного шлюбу. Вона, явно не задоволена, пішла.

А я сиджу, міркую. Чи є у мене майбутнє з Сашком? Наче все нормально, але якийсь внутрішній голосок нашптує мені, що я, можливо, просто гаю час.

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, Ibilingua.com.

You cannot copy content of this page