У мене не легке життя, але я не жаліюся, бо маю купу бонусів, як то кажуть. Я рано вийшла заміж, у 19 років. У 21 народила старшу донечку, потім через два роки середню і через три – молодшого сина.
Нам з чоловіком ніхто не допомагав – ми обоє з інтернату. Нам дали на початку сімейного життя тісну однушку в старому гуртожитку. Але це є гідні умови, щоб ростити трьох діток. Тому спочатку пнувся на двох роботах чоловік і ми таки змогли взяти двокімнатну квартиру і переїхати.
Але потім він втратив через любов до пляшки одну роботу і стало зовсім тяжко. комунальні, їсти, вдягати і вчити дітей… Словом, не зводили ми кінці з кінцями ніяк. І якраз в той момент запропонувала мені давня знайома приїхати до неї в Італію, де вона вже працювала 10 років. Надя пообіцяла мені допомогу на перший час з працевлаштуванням і житлом.
Нашим дітям було 17, 15 і 12 років. Вони всі мене відпустили, запевнили, що впораються. У чоловіка була рідна тітка, яка перебралася в наше місто і відчувала свого роду провину за те, що свого часу не допомогла моєму чоловіку, коли він сиротою лишився і опинився в інтернаті. Тітка Ліда пообіцяла допомагати і дійсно допомагала нашій родині ад до свого кінця. І я поїхала.
Я пропрацювала в Італії майже 30 років. багато що робила спочатку – офіціантка, прибиральниця, посудомийка, на зборі томатів. оливок працювала. потім почала доглядати літніх італійців, чим досі займаюся. Приїжджаю додому раз на рік на місяць стабільно, з грошима, подарунками – все як годиться. Ми так звикли, всім підходить.
була на всіх весіллях, на народженні і хрестинах онуків. Всіх трьох дітей я забезпечила квартирами, дочок – машинами. Зяті досі нормально не працюють, зате слухаються мене у всьому, чоловіку допомагають на дачі і в квартирі. кругом зробили ремонти.
Але щось в мені змінилося за ці роки. Так, я досить важко працюю, але водночас – люблю себе, стежу за собою, правильно харчуюся, по можливості займаюся йогою. Я не відчуваю себе на свої майже 70. А вдома все інакше у людей мого віку.
Зараз я приїхала додому у Львів до родини на місяць і ще поїду знов на два роки – треба допрацювати до гарної пенсії. Але що я зрозуміла – я молодша душею і зовнішньо навіть за своїх дочок, не кажучи про ровесниць. Подруг тут нема, мене в Україні, крім рідних. нічого не тримає.
Але я зрозуміла, що дітей і онуків мені не достатньо для щастя. Я не зможу доживати й старіти разом з чоловіком на дачі. Мені треба більшого – спілкування, подорожі, враження, вищий ніж в Україні рівень життя, екології. Все це є у мене в Італії. А чоловік до мене не хоче, йому крім дачі й рибалки і онуків вже нічого не треба.
І я для себе вирішила. Буду ці наступні два роки заробляти собі, щоб придбати маленьку квартирку і лишитися в Італії. Рідні й чоловік ще не знають, не казатиму, що залишуся на чужині. Не знаю, чи підтримають діти чи осудять і відвернуться. Але це моє життя. Я буду їздити додому. Але жити хочу так, як хочу я. Я достатньо всіх забезпечила і маю право тепе догодити саме собі.
Всім миру, добра і гармонії! Цікаво прочитати вашу думку і погляд на моє життя і прийняте мною рішення.
Автор – Олена К., м. Львів – Італія
Передрук без посилання заборонено.
Фото ілюстративне, авторське.
Недавні записи
- На кухні, обійнявши голову, сидів Борис, а над ним заводила мама. Виявляється, Анна, дружина брата, подала на розлучення. – Я в одних шкарпетках від неї пішов. Ні на що не претендую, а вона ще хоче на аліменти мене подавати? – А що такого ти купив, може цю квартиру? Чи хоча б ремонт зробив? – І тут включилася мама. – Як, Лідо, ти язика прикуси! А утюг разом з дошкою хто купляв? – Ви б ще набір з горняток згадали, який зі свого серванту витягнули і невістці передарували
- Коли я злягла з температурою, то запитала по телефону у зятя, чи може він купити мені трохи їжі та піти в аптеку. Він це зробив. Мені здається, він був дуже щасливий мені допомогти. Але вже ввечері Анна зателефонувала і сказала, як я смію її чоловіка використовувати в своїх цілях. Вона навіть не запитала, як я себе почуваю, чи чи потрібно мені ще щось. Я відчуваю від неї великий холод. Та незважаючи ні на що, я повинна мовчати, бо інакше Анна заборонить мені бачитися з онуками
- Під час розмови з донькою про майбутніх онуків, я почула те, чого найбільше боялася. Вероніка сказала, що не хоче мати дітей, мовляв, від них немає жодної користі і взагалі, я можу про це забути, адже нова посада доньки передбачає, що дітей в неї не буде ще років зо три. Не знаю, що робити. Як пояснити дорослій доньці, що діти це чудово? Я відчуваю себе трохи винною у всій цій ситуації. Моє минуле життя сильно вплинуло на дочку
- Через халатність лікарів наша донечка відправилась на небо. Одному Богу відомо, що творилося в моїй душі. Не обійшлось і без допомоги спеціалістів. Незважаючи на те, що суспільство наполягало перегорнути сторінку і спробувати ще раз, я слухала своє серце. Діток в нас з Антоном так і не має. І все б нічого, якби не ця переселенка з трьома дітьми, за якими вона зовсім не дивиться. Одного разу я була з ними на майданчику. Олежик забруднив сорочку, а я хотіла йому допомогти
- Як тільки мами не стало, ми почали сперечатися з братом і сестрами, а всіх нас четверо, за спадщину. “З чого ти взяла, що цей перстень має належати тобі? Мама нераз говорила, що він мій!” “А ти думаєш, чого Андрій так до мами в останні дні приїжджав?” І це ще діло не дійшло до нерухомості. Колись, наша дружня сім’я, переросла у велику “бурю”. Все це тривало до того часу, поки не сталося найгірше – не стало нашої сестри Марти. На прощальній церемонії нас ніби осінило