fbpx

Я прийшла ввечері додому, а на кухні вже був посуд, мікрохвильова піч, і ще деякі речі, які раніше належали моїй свекрусі. Вона вирішила собі придбати нове, а нам це віддати. Того дня відбулась між нами чергова “буря”. Та найгірше почалось, коли ми сказали, що плануємо взяти квартиру в іпотеку. Вже наступного дня вона була у нас з “купкою” паперів в руках

Я прийшла ввечері додому, а на кухні вже був посуд, мікрохвильова піч, і ще деякі речі, які раніше належали моїй свекрусі. Вона Коли ми з Русланом тільки почали зустрічатися, я була вражена тим, що у нього така чудова мама. Вона дуже активна жінка, займається багатьма видами діяльності. Крім того, вона зовсім не виглядає на свій вік (52 роки), можна подумати, що вона на десять років молодша.

Вдома в них все чудово, мама робить все, що її хлопці тільки придумають. Тато Руслана дуже м’який і покірний чоловік. Я завжди сміюся, коли він каже до дружини: “Так, Вірочко, ти права, роби, що думаєш”. І при цьому він підморгує нам, як йому добре з його Вірочкою. Він спокійний, йому не доводиться приймати рішення, він давно зрозумів (як він зізнався мені одного разу), що протистояти Вірочці неможливо.

Руслан має молодшого брата Давида і йому 15. Звичайно, його життя також контролює його мати, і він теж не протестує. Він ходить ще до школи, яку обрала йому його мати. Також вона влаштувала йому підробіток у своїх знайомих, і Давид задоволений. Руслан сказав мені, що пережив щось подібне. Одним словом, мама Віра – голова сім’ї.

Як я вже сказала, мені подобається жвавість, але менше балачок про все. У мене був зовсім інший підлітковий вік. Батьки багато чого звалили на мене, звичайно, радили, допомагали, коли було потрібно, але нічого для мене не робили. І, на щастя, зі мною ні про що не говорили. Після закінчення навчання я почала працювати, прожила у них ще рік, а потім стала орендувати квартиру.

Поки Руслан ще жив з батьками, мені не здавалося дивним, що мамі все говорять, що вона про все знає, все вирішує і за всіх приймає рішення. Крім того, у неї всюди багато знайомих, які раді їй допомогти. Вона завжди знає, до кого звернутися, хто що отримає, подбає про це в першу чергу і так далі. Крім того, для неї це як хобі допомагати, бути поруч і завжди про щось говорити, давати поради тощо.

Я була впевнена, якщо нам колись щось знадобиться, вона нам допоможе. Але я страшенно помилилася. Дуже скоро я зрозуміла, що з її періодичною допомогою все буде зовсім по-іншому.

Після весілля ми жили з Русланом окремо від батьків, але його мама не здавалася, і розширила радіус своєї діяльності, щоб також піклуватися про нас, і, як вона звикла, вона також почала керувати нашим з Русланом життям. І що найгірше, Руслан був задоволений.

Почалося ще з того, коли ми сказали, що хочемо жити окремо, що шукаємо невелику квартиру, щоб зняти її за “не всі” гроші, вона вже за тиждень стояла біля нас з листочком паперу, на якому були виписані різні варіанти. Але мені підвернувся гарний варіант, і я вже майже все узгодила.

Мама Віра (так вона сказала її називати) образилася, коли я чемно подякувала їй, і сказала, що ми все владнаємо з Русланом самі. Я також сказала, що якщо ми з Русланом будемо жити разом і окремо, то вона матиме більше часу на молодшого сина і чоловіка. Я хотів як краще, але вона розлютилася.

І що ви гадаєте вийшло з цією квартирою? Ми стали орендувати цю, яку запропонувала мама Віра. Руслан умовив мене на це. Це була моя перша поразка. Інші не змусили нас довго чекати. Я навіть не знала про це, а в нас уже був посуд вдома, який вона “викинула”, бо придбала собі новий, мікрохвильова піч, вона також притарабанила телевізор, який мав Руслан у своїй кімнаті.

Потім вона почала давати нам поради, як обставити квартиру. Вивезти речі, які там є у власника, в підвал чи в гараж і купити меблі кращі, і вона мене відразу зв’язує зі знайомою, яка поспіхом продає квартиру і всі меблі, тому що переїжджає в іншу країну.

Коли я сказала їй, що ми нічого не хочемо, що на якийсь час нам вистачить того, що є, головне, що ми зробимо по-своєму, вона знову розлютилася. Руслан знову став м’яким. Але я не піддалася, і влаштувала свою першу “бурю” зі свекрухою.

А результат? Ми двоє не спілкувалися протягом місяця, але Руслан бігав до неї кожного дня.

Я навіть не можу сказати вам, скільки разів я слухала історії про чудову маму Руслана. Він розповідає про неї практично щодня. Я розумію, що вона йому подобається, що вони ладнають, але іноді мені здається трохи дивним його захоплення тим, яка вона чудова, що вона вміє, як вона всім подобається. На мій погляд, це егоцентрична жінка, яка повинна про все знати, всім керувати і, що вона незамінна.

Я наївно думала, що якщо я не буду з нею багато говорити, то матиму спокій. Вона мені ні для чого не потрібна, я буду дбати про своє господарство з двох осіб, а з часом, можливо, і про свою більшу родину з дітьми. І коли все це настане, Руслан точно зрозуміє, де його місце.

Я знову помилилася. Ми щойно закінчили великий конфлікт, який почався, коли Руслан сказав своїм батькам, що ми хочемо купити квартиру в іпотеку. Це було для мами Віри шоком, вона відразу “полонила нас” і почала завалювати каталогами нерухомості, контактами знайомих, які допоможуть нам щось знайти. Я сказала Руслану, що з мене досить, що я хочу, щоб ми самі обійшли агентів з нерухомості, почитали оголошення і самі пошукали. Його мама дзвонить щодня, чи були ми за адресами, які вона нам дала, як це було, що якщо ми хочемо, вона поїде з нами.

Також вона вже домовилася з нами в банку про іпотеку, каже, домовилася з подругою, яка цим займається. І це була остання крапля, я їй сказала, що ми взагалі нічого від неї не хочемо, що ми все самі влаштуємо. Я сказала Руслану, що відтепер не хочу навіть чути про маму Віру. Минуло кілька днів, Руслан  не говорив про маму, але я знаю, що вони розмовляють по телефону, або він їде до неї і розбирається, що у нас нового.

Іноді мені здається, що наші стосунки з Русланом не мають майбутнього саме через його маму. Я думаю, що мені слід відмовитися від нього, поки ми не розберемося з боргами і не матимемо дітей. Я боюся, що його мати завжди буде в наших стосунках. Але я люблю Руслана, насправді він дуже хороший чоловік.

Будь ласка, допоможи мені.

Фото ілюстративне спеціально для ibilingua

You cannot copy content of this page