У мене було важке життя зі свекрухою. Нікому такого не побажаю. Але минув час і я ловлю себе на думці, що час від часу просто копіюю її, адже я сама вже свекруха.
З чоловіком ми прожили разом 10 років.
Я працювала на двох роботах: в шкільній столові, де вчилися дітки, і на норковій фермі, яка знаходилася в сусідньому селі. Чоловік хороший, “рукастий”, але через свою доброту допомагав всім, гроші за це не брав, бо як в односельчан брати, а вони віддячували його “міцненькою”. Так він по трохи і втягнувся в цю справу.
Свекруха завжди робила винною мене, що не догледіла, недолюбила… Хоча я старалася бути ідеальною дружиною.
Сама Ольга Петрівна працювала вчителем трудового навчання, і якось так було, що завжди вона в центрі уваги. Багато подруг, завжди якесь знаходилось свято.
Я розуміла, що у мене сім’я, чоловік, двоє діток, хлопчик старший, і донечка. Я після роботи готувала їсти, прибирала, прала, машинок в той час не було. Свекруха почала тим користуватись. Одного дня приходжу, а всього того, що я наварила вже немає. Ольга Петрівна запросила додому подруг і вони все поїли.
В цій хаті я не мала права голосу. Як сьогодні пам’ятаю слова свекрухи: “Не встигаєш, коли стаєш о шостій, ставай о п’ятій”. Вона вважала, раз впустила мене до свого дому, то я тепер її рабиня.
В домі було три кімнати, але одна завжди була закрита на ключ, і коли я прибирала, то в цю кімнату я мала право заходити лише у супроводі свекрухи. Поки я поралася, вона стояла, як жандарм…
На таке життя мене вистачило недовго. Одного дня я замовила грузову машину, запакувала все своє добро, дітей, і поїхала до своєї мами.
Заміж я так і не вийшла. Сьогодні я й сама свекруха, і часто ловлю себе на думці, що я погана свекруха, бо люблю кидатись крилатими висловами Ольги Петрівни. Дочка з невісткою не раз казали мені, що я хочу, щоб вони пройшли таке життя, як я, щоб потім цінували мене.
Я цього не хочу. Мені не важко прокинутись рано, зварити їсти і погукати до столу дітей, але я, як і кожна жінка, хочу від дітей ласки і доброго слова, але цього нема. І коли я їм ставлю в приклад своє важке життя, вони нервують і кажуть, що я також не цукор…
Важко таке слухати, якщо приділила все своє життя дітям, але мовчу, головне, щоб були всі здорові!
Автор – Наталя У
Передрук без посилання на ibilingua.com – заборонений!
Фото ілюстративне, з вільних джерел
Сподобалась стаття? Поділіться з друзями на Facebook
Недавні записи
- Я не хочу старіти сама! Ніколи не думала, що перестану радіти своїм дням народженням! Але зараз мій 70-річний ювілей, який я зустріну 10 грудня, мене не радує. Я почуваюся зовсім самотньою при живому синові, а все через те, що я не порозумілася з невісткою, не стала їсти ту її дієтичну нісенітницю. Та зараз би я вже згідна. У будинку немає ні м’яса, ні курки. Тільки риба, яйця та сир, іноді навіть не справжній. Принесла їм цукерки ще на минуле Різдво: карамель, желе, нуга, вафлі, шоколад. Так невістка їх викинула
- Майже рік нема мого захисника, а зі мною і сином живе мама чоловіка. Я сама її покликала минулої зими, щоб їй не було так самотньо і сумно. Я думала, разом нам буде легше. Але я більше так не можу, дуже хочу знову відселити свекруху, та Віра Василівна в свою квартиру переселенців пустила. Вона щовечора співає Макарчику ту саму колискову і називає його Микитою, готує щодня тільки те, що любив малим і вже дорослим Микита. На стіл, коли ми сідаємо їсти, ставить для Микити тарілку і кладе прибори
- На вихідних в невістки був день народження. Я купила гарну подарункову торбинку, поклала туди шкарпетки, шампунь і цукерків до повної, трюфеля, ті, які невістка полюбляє. Прийшовши до дітей, я привітала їх гарними побажаннями і вручила подаруночок. Та від відповіді невістки я ледь не почервоніла. “Тут, лише торбинка красива, а вміст, так собі”. За столом я себе почувала незручно, довго не сиділа, сказала, що звикла швидко лягати спати. А сьогодні, як плівку перемотую в голові ці слова
- Нас з сестрою ростила й виховувала тітка Ліда, мамина сестра. І ось тітки не стало. Ми сиділи якраз за поминальним столом, коли я зважилася розпочати цю розмову, обличчя моєї сестри вмить змінилося. Але я маю подбати про свою дитину і забезпечити її, як сестра не розуміє! Нині ми не спілкуємося. І так, я її розумію
- Моїй свекрусі всього 55 років, жінка в соку! Так ні ж, ломиться жити до нас, як свекра не стало, хоче аби я перед нею на задніх лапках скакала, подай-принеси. Вона втомилася, їй важко – втратила чоловіка, таке в країні коїться. Свою квартиру переселенцям хоче в оренду віддати і з нами грішми ділитися, чоловік в захваті від ідеї мами. Зарано ще вінки купувати, а вона зібралася! Краще би заміж ще вийшла. Готувати вона так і не навчилася, хіба що кілька дуже вже буденних страв страв: макарони, смажена картопля і яєчня, не більше. До прибирання ставиться за принципом «головне, щоб не як у свинарнику». От нащо це мені в моїй квартирі? Він хоче взяти кредит у банку та поміняти мою квартиру з доплатою на трикімнатну