Я ще не заміжня, без діток. Кілька років тому виїхала з нашого селища на Херсонщині в Київ. А минулого року довелося забрати до себе в орендовану квартиру маму й тата, самі розумієте, чому.
Але після приїзду батьків моє життя змінилося не в кращу сторону. Вже сім місяців я віддаю батькам половину зарплати, а сама живу фактично у злиднях, більше немає сил.
Як єдина дитина у сім’ї, я можу з упевненістю заявити, що знаю, що таке гіперопіка. З раннього дитинства батьки носилися зі мною як із писаною торбою. Мама постійно переживала й хвилювалася і передавала свої емоції батькові. А тато був легкий на підйом, тож із цим часто виникали проблеми. Дитинство та юність у мене пройшли дуже по-особливому.
У дитячому садку, як і в усіх, у мене почали формуватися соціальні навички. Я була більша за інших дітей, так що не дивно, що вони часто мене дражнили. Так, я пам’ятаю ті часи, і так, маленькі діти можуть бути дуже злими. Не варто писати мені в коментарях, що я просто щось собі вигадувала, це справді так.
Так ось. Якось тато прийшов забирати мене з садка, але вийшло так, що він приїхав раніше. І випадково побачив, як дівчинка з моєї групи кинула в мене іграшку. А я, мабуть, сиділа десь віддалік від інших дітей.
Тоді тато розгнівався, крикнув на дівчинку і швидко забрав мене додому. Через тиждень я вже ходила в інший садок.
У школі теж були проблеми, коли мама приходила і до хрипів сперечалася з учителями щодо моєї успішності. Я знала, що маю середній рівень знань. І говорила про це мамі. Але ні, у неї ніби виникала червона пелена перед очима, і її вихованість і почуття такту ніби випаровувалися.
Мені було соромно, а педагоги тільки єхидно перешіптувалися між собою, побачивши мене наступного дня.
У звичайні дні мама з татом дуже тепло до мене ставилися. Прислухалися до кожного мого прохання. Іноді я навіть сама розуміла, що, як дівчинка, прошу дуже багато. Але батьки не хотіли цього помічати і підтримували мене у всьому.
Так два місяці проходила на уроки латинських танців. Тиждень ходила на модельні курси, поки не визнала, що виглядаю смішно на тлі решти дівчаток. Місяць сиділа на якійсь дієті.
І щоразу батьки мене підтримували і не вимагали жодних пояснень. «Ти наша дочка, отже, ми сприятимемо і допомагатимемо тобі у всьому. Не переживай”. Я щосили намагалася не переходити кордонів, бо розуміла, що мої батьки – ніякі не мільйонери і не чарівники. Тож мені не можна про це забувати і варто себе стримувати.
Тепер мені 28 років, я незаміжня. Кілька років тому виїхала з нашого селища на Херсонщині в Київ. Працюю менеджером в офісі, схильна до повноти і, звичайно ж, маю кота. Не те, щоб я скаржилася, перспективи є, але це життя – не те, про що я мріяла, коли була дитиною.
Я жила окремо від батьків, зарплати вистачає на те, щоб винаймати квартиру. Але про те, щоб почати збирати на особисте житло, не може бути й мови.
Тим часом мама та тато у свої 60+ років вирішили, що тепер моя черга їх утримувати, а живуть вони зараз зі мною. Нагадали, що я їхня дочка. Що все своє життя вони берегли мене як зіницю ока і ні в чому не відмовляли. Тож тепер настала моя черга. А саме «невелика» фінансова допомога, поки ситуація з їх пошкодженим будинком не вирішиться.
Незважаючи на те, що тато все ще працює, влаштувався вже тут, а у мами підвищена пенсія, мені доводиться віддавати половину своєї зарплати, щоб ремонт їхнього будинку в нашому рідному селищі не стояв на місці.
Робітникам під керівництвом маминого брата треба щось платити, купувати матеріали, я навіть іноді приїжджаю особисто, щоби вставити свої п’ять копійок. Хоча це роблю тільки заради власного задоволення, у темі ремонту я не розуміюся зовсім.
На те, що залишається від виплат, я й живу. Вистачає на корм коту, собі трохи та оплату оренди. Молоді та красиві мільйонери навколо мене чомусь не в’ються, тож подарунками мене вже давно ніхто не балує. І після семи місяців такого режиму я усвідомила, що невдовзі можу зламатися. Я дівчина. Мені хочеться купувати нові речі, гуляти з подругами, ходити на побачення.
А не утримувати, годувати й одягати батьків і ще й оплачувати ремонт будинку. Навіть моєї зарплати у 30 000 гривень замало.
А замість цього я щомісяця перекладаю гроші на дорогу батьківську забаганку. І щоб ви собі розуміли, там не зроблено ще навіть половини роботи. А я вже межі. Я розумію, що мама та тато забезпечили мені щасливе дитинство та юність. Я багатьом їм завдячую.
Але зараз я перебуваю на межі того, щоб все кинути, попросити їх кудись переїхати до рідні, змінити картку в телефоні і жити, як жила раніше.
Оскільки друзів у мене мало, швидше, знайомі та колеги по роботі, звернутися за порадою мені просто ні до кого. Може хоча б людям з Інтернету буде цікава моя історія. І можливо ваші поради допоможуть мені розібратися в ситуації, яка у мене склалася.
Чи я маю тягнути цю лямку далі незважаючи ні на що? Або маю право заявити про те, що я вже доросла людина і я теж маю своє життя, яке я не хочу витрачати на утримання ще не старих батьків. Чи стану я після цього зрадницею? Не можу в собі розібратися.
Передрук без посилання заборонено.
Фото ілюстративне, авторське.
Недавні записи
- Ми з Ігорем були щасливі, жили, як усі. Ігор казав, що це лише «свято на показуху для рідні» і він до нього серйозно не ставиться. І ось одного разу, після шести прожитих разом років, він розповів мені свій секрет
- Сваха моя має дачу, а то сезон копання картоплі і консервації. Ясне діло, що їй не до онуків. Ось вона й подзвонила мені, щоб пожалітися. Як мені за дочку соромно було, ви й уявити не можете. “Як не будете з онуками у вихідні сидіти, я вам забороню з ними бачитися”, – сказала їй Уляна. А окрім всього в мене в неділю день народження, а Уляна проти, щоб свекруха і вона за одним столом сиділи
- Півроку тому я розлучилася. І тепер зустрічаюся з рідним братом колишнього чоловіка. І колишня свекруха знову може стати діючою. У нього була своя квартира, непогана робота, а ще він на 5 років за мене старший. Ну й що, що особливо не любила. Що ж ти раніше мовчала, коли твій син покинув мене саму. І взагалі, це якось не по-божому і грішно. На що я їй відповіла, що, звичайно ж, розповім її онуку, коли він підросте
- Коли я побачила ціну на гелі для душу невістки, яку вона випадково залишила, – то ввечері влаштувала з нею серйозну розмову і попросила плати за квартиру або зʼїзджати. Поки мій син боронить Україну, у неї пляшечка в душі за 1000 гривень!
- Ми з чоловіком важко працювали, аби і доньці хватило на життя і нам залишалося. Звісно, не легка це задача. Навіть прийшлося зайняти гроші аби оплати навчання. Та схоже це все були дрібниці. Того літа на Львів прилетіло від “сусідів”. Біда сталася біля гуртожитку доньки. На щастя, то були канікули і все обійшлося, якщо так можна сказати. Єдине, що з поганого сталося, це повилітали вікна. Гроші на ті вінка збирали, обіцяли поставити до 30 вересня. Але є одне “але”