Я сиділа в маленькій, темній кімнаті, з важкими темно-зеленими шторами. Переді мною на столі лежали карти. А навпроти сиділа жінка з довгим чорним волоссям, в одязі схожою на циганську.
– Навіщо я пішла до ворожки, – гарячково думала я, – ось навіщо, сама б розібралася.
– Сама ти Олександра, не розібралася б, – несподівано промовила ворожка, зловісним голосом, – тобі явно потрібна допомога і від моїх духів в тому числі.
– Ви знаєте моє ім’я? – здивувалася я.
– Я багато про тебе знаю, Олександра, – уточнила ворожка.
– Не слухай чоловіка, поступай як велить серце, – сказала ворожка, – чоловік твій сам все зрозуміє, все буде добре, сили світу тобі допоможуть, благородну справу, ти Олександра, задумала.
Я задумливо кивнула головою.
– А ?, – хотіла було запитати я.
– Все йди, більше нічого не скажу, все скоро сама дізнаєшся, – перебила мене циганка.
Я вийшла з дому, де жила ворожка і пішла по весняній вулиці, із задоволенням підставляючи обличчя ласкавому весняному вітерцю.
Ноги самі привели мене до трохи похмурого будинку. Я увійшла всередину, привіталася з вихователем на вході, мене тут уже все знають, тому ніхто і не зупиняє.
Зайшла в групу де трирічні малюки, до мене відразу кинулися двоє, хлопчик і дівчинка. Решта продовжили грати, не звертаючи увагу на те, що відбувається. Звикли вже, бідні дітки.
Я присіла навпочіпки і Вася міцно мене обняв. Його сестра близнючка послідувала прикладу брата.
– Саса, ти за нами зовсім присла, – трохи шепелявлячи, запитала Ксюша.
– Так, – видихнула я.
– Але після вихідних, мені доведеться привести вас назад, – сумно додала я.
– Ми знаємо, – серйозно додав Вася.
– Ходімо одягатися? – запропонувала я.
Нарешті, ми з дітьми вийшли з воріт дитячого будинку. Вася і Ксюша йшли підстрибом попереду мене. А я брела за ними, думаючи про те, що скаже чоловік, адже я не попередила його, що приведу дітлахів сьогодні додому.
Коли ми прийшли додому, я виявила на столі записку, «Саша, я у відрядження на добу, тобі не зміг додзвонитися». Подивившись на телефон, я побачила вісім пропущених від чоловіка.
– Гаразд, потім подзвоню, зараз він в дорозі напевно, – подумала я.
Раптом хтось подзвонив у двері. Виявилося це прийшла свекруха. Я злякалася не на жарт, адже вона взагалі не знала, що я хочу дітей з дитбудинку усиновити.
– І хто це у нас? – цілком дружелюбно запитала Світлана Михайлівна.
– Це брат і сестра, я взяла їх в гості на вихідні з дитячого будинку, – вирішила не брехати я і злякано подивилася на свекруху.
– От і добре, – сказала свекруха, – а хочете пельменів домашніх, сама ліпила. А ще у мене тістечка до чаю є.
Діти радісно закивали головами.
– Тоді одягайтеся і підемо до мене в гості, – сказала свекруха.
Ми всією юрбою вийшли на вулицю і пішли до Світлани Михайлівни, вона жила через два будинки від нас.
Вдома у свекрухи, ми все поїли її чудових пельменів, попили чай з тістечками.
Потім посадили дітей дивитися мультики, а свекруха покликала мене на кухню допомогти з посудом.
– Саша, ти їх зовсім забрати хочеш? – запитала свекруха.
– Так, – тихо сказала я і опустила голову.
– А Міша, що говорить?
– Він думає, що це відповідальність і поки що боїться, а мені їх шкода, Вася з Ксюшею не можуть чекати, вони і так вже рік в дитбудинку.
– Я підтримую твоє рішення, вони славні дітлахи, не бійся, якщо що допоможу умовити Мішу, – сказала свекруха.
Я здивовано дивилася на неї.
– Не дивися на мене так, я знаю що таке дитина з дитбудинку, це дуже важко, але зате, якщо все правильно зробити і правильно виховати, цілком хороша людина вийде, – сказала свекруха.
– Що? – не зрозуміла я.
– Міша, не мій син, твій чоловік з дитбудинку, я усиновила його, коли йому два з половиною було. Як побачила його за огорожею на майданчику, так і прикипіла до нього всім серцем, відразу зрозуміла – це мій син. – пояснила свекруха.
Я сіла на табурет, намагаючись осмислити, що сказала свекруха.
– Я нікому не говорила ніколи, тільки тобі, Міша теж не знає, – сказала свекруха, – не переживай він хороший хлопець, прийме хлопців як рідних.
Я згідно кивнула головою. Трохи пізніше ми з дітьми пішли назад додому і я відчувала себе щасливою.
У неділю приїхав Міша, він, звичайно, здивувався, що у нас вдома діти, але став з ними грати. Я пішла готувати вечерю і випадково заглянувши в кімнату, побачила, як Міша лежить на дивані, з двох сторін з ним в обнімку лежать дітлахи, а він читає їм книжку.
Через два місяці Вася і Ксюша стали жити з нами, Міша і правда, прийняв їх як рідних дітей.
А Світлана Михайлівна була дуже рада відразу двом, таким чудовим онукам.
Фото – ілюстративне.
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!
Недавні записи
- Вже було назначено дату весілля, ми з Лесею вирішили побратися 25 листопада. І раптом батько запрошує мене в ресторан на вечерю, сказав, аби я прийшов сам для серйозної розмови. Виявляється, в моїй родині є таємниця. І як тепер бути – я не знаю. Батько хоче вписати його у спадок
- Коли всі гості розійшлися до мене на кухню зайшла свекруха і давай усіх наших друзів хвалити, а ось на мене “болото лити”. – Ти себе взагалі в сукні хоч іноді бачиш? Ти ж жінка! Та на Маринку любо глянути! – З того моменту зчинилась “буря”. Навіть не знаю, чим би все це закінчилось, якби не втрутився чоловік. Тепер Олена Василівна чекає від нас вибачень. – Ну-ну, побачимо ще, до кого ви звернетесь, коли потрібно буде з Вікусею посидіти!
- В неділю мама нас усіх запросила до себе на піцу. Ми сиділи, багато розмовляли, але згодом я помітила одну “цікавинку”. Річ у тім, що мама ставитися до моєї доньки так, як ставилася до мене в дитинстві. – Любі мої, ходіть сюди з книжечкою і по черзі покажете мені, як ви читаєте!, – сказала вона моїм племінникам. – Розумнички! Ви заслуговуєте на гарні подарунки від Миколайка, – сказала вона їм. А моєї Емілії для неї ніби й не існувало, хоча в тої чимало талантів!
- Коли чоловік вже був лежачий, наша дочка єдине чим допомогла, так це купила ортопедичний матрац. При першій же можливості Леся наголошувала на його ціні. Грошима на лікування скидалися всі, окрім рідних дітей, але я мовчала. І ось вже який час, як мого Гриші не стало. Матрац цей чищенню не піддавався, тому я його відправила на горище. І ось коли я Лесі пожалілася на спину, та мені сказала його зняти і лягати спати. Певне таких дітей, як в мене, ні в кого нема. Сльози так і линуть через обіду!
- Поки мама ходила з Дмитром Павловичем на каву, чи в театр і кожен платив сам за себе, я була спокійна. Але місяць тому моя майже сімдесятилітня мама вмовила “коханого” поїхати на екскурсію до Польщі. Той грошей не мав, і мама не придумала нічого кращого, ніж оплатити тур самостійно. Брат просто сміється, і каже дати мамі спокій, але я бачу, як той чоловік її просто використовує. Коли вона залишиться без копійки, хто її доглядатиме?