Я у батьків пізня дитина, дуже їх люблю, вони все мені дали в житті. Але зараз виходить так, що я маю жертвувати всім заради них.
Батьки дали мені в житті все, що потрібно і навіть більше. Я не маю на увазі банальне на кшталт дали життя, навчили любити себе та людей, ні. Вони дали мені гарну освіту. Можливість познайомитися з цікавими та потрібними людьми, можливість подорожувати та нормально комунікувати з будь-якою культурною людиною. Словом, зробили мене громадянином світу.
Звичайно, навички в наш час коштують грошей, але у батьків вони на той момент були. Коли я народився на світ, батькові було 46 років, а мамі 43. Я, як то кажуть, пізня дитина в сім’ї. А від того й дуже кохана дитина.
Не приховую, мене балували і намагалися завжди купувати мені все найкраще. І через це я став не те щоб примхливим, але деякі речі мені тепер далекі й незрозумілі.
Наприклад, я не можу їздити громадським транспортом. Це в Європі ти можеш сісти до порожнього трамвайчика, який повільно, але весело домчить тебе до потрібного місця. Але там не часто бувають пасажири і взагалі сприймається це як міні пригода.
У нас це буквально виклик. Чи доживеш ти до наступної зупинки, чи тебе змете чергова бабця з візком або якийсь чоловічок, який не проти перевірити, що в тебе в кишенях.
Ще я не можу скуповуватись у дешевих супермаркетах. Є, звичайно молли, де ти можеш взяти чистий візок, пройтися повз стрункі ряди стелажів з товарами. Куди ж поспішати? Життя у нас одне.
Але в багатьох магазинах все інакше. Брудний, мокрий кошик та товари сумнівної якості та далеко не першої свіжості. А у чергах стоїть сірий народ. Неприємно пахне, позіхає, але здатний пробігти 5 метрів за 1 секунду, якщо Зіна стане за вільну касу.
Далі. Лікарні. Але про це вже всі й так добре знають. Я розумію, що, якщо є гроші, є і сервіс, приватні клініки. Але іноді бувають ситуації, в яких якийсь потрібний тобі папірець знаходиться саме у громадській лікарні. І більше його ніде не візьмеш.
У таких випадках я завжди ломлюся до лікаря до кабінету і намагаюся домовитися. Не безкоштовно. Тому що стирчати в холі, повному пацієнтів, що кашляють і чхають, це пряма небезпека для здоров’я. Іронічно, але у всіх таких поліклініках вона надзвичайно висока.
І, до речі, про здоров’я. Мої батьки вже у віці. Бізнес їхній полинув у забуття та гроші разом із ним. Дещо залишилося, на кшталт гарної квартири і якоїсь суми на рахунку. Але це далеко не те, що було раніше. Хоча, повірте, на паперті вони з простягнутою рукою не стоять. Та й я досяг успіху у своїй справі. Тож це не найбільша наша проблема.
Увага. Ось чого не вистачає моїм батькам. Звичайної, банальної уваги. І вимагають вони його від мене дуже активно. Але, ось яка справа: живу я закордоном. Тут, в Австрії, я навчався, маю друзів, дівчину. Тут моє місце. Я винаймаю квартиру з подругою, моєю майбутньою дружиною.
Якщо піти на сміливий крок і продати все майно батьків, ми могли б прикупити їм якусь житлоплощу біля мене. Але вони категорично відмовляються кудись переїжджати. А це означає, на їхню думку, що я маю покинути все і залишатися з ними.
Моя професія досить потрібна. А це означає, що втративши хоч рік часу, я втрачу роботу і, власне, навички. Вони стануть просто неактуальними в нашому світі, який стрімко змінюється. Чи варто говорити про те, що моя дівчина теж не чекатиме мене?
Але мамі та татові це байдуже. Їм начхати. Їх двоє, у них однакова думка про те, що я мушу доглядати за ними, щоб там у мене не було заплановано. Адже я їхній єдиний син. Їхня опора. Я маю проводити з ними час, розповідати про життя, адже вони так рідко мене бачать і все інше. Але що я зможу їм розповісти вдома?
Звичайно, я намагався запропонувати альтернативу. Я міг би платити жінці, щоб вона приходила і доглядала батьків. Хоча, повірте, здоров’я у них ще о-го-го. Вони говорять, що тепер я їхній боржник, маю їх утримувати, машину купити, путівки на відпочинок кілька разів на рік оплачувати, ось зараз в Грецію хочуть, і я не збираюся їм відмовляти.
Щодо доглядальниці – за цим завжди слідувала відмова. Як це чужа жінка приходитиме? А син нам на що? А те, що син може все своє життя просидіти з мамою та татом у найважливіший період свого життя – це пусте, їх не хвилює.
Можливо, я не гарна людина, поганий син. Але навіщо тоді взагалі треба було мене народжувати і давати можливість побачити цей світ крізь ту призму, що я бачу його зараз? Сиділи б разом, у радянській “двушці”. В одній кімнаті батьки, в іншій я з дружиною. Їздили б на риболовлю, сперечалися з сусідами, щомісяця нили про підвищення комуналки. Не життя, а казка.
А так виходить, що мені потрібно жертвувати чимось одним, але від цього не менш важливим. Або батьками, точніше, їхньою любов’ю та ставленням. Або ж, власним життям та майбутнім. А інших варіантів немає.
Я сам жалітися не люблю і не дуже вмію. Але тут вибачте – крик душі. Мої друзі мене не розуміють і кажуть, щоб я залишався і не думав ні про що, особливо зараз про повернення в Україну не варто й думати. Але ж у мене є совість, яка велить мені бути з батьками. А що там буде далі? Та хто ж його знає? Як гадаєте, їхати до них?
Передрук без посилання на Ibilingua.com заборонено.
Фото ілюстративне, Ibilingua.com
Недавні записи
- Сваха моя має дачу, а то сезон копання картоплі і консервації. Ясне діло, що їй не до онуків. Ось вона й подзвонила мені, щоб пожалітися. Як мені за дочку соромно було, ви й уявити не можете. “Як не будете з онуками у вихідні сидіти, я вам забороню з ними бачитися”, – сказала їй Уляна. А окрім всього в мене в неділю день народження, а Уляна проти, щоб свекруха і вона за одним столом сиділи
- Півроку тому я розлучилася. І тепер зустрічаюся з рідним братом колишнього чоловіка. І колишня свекруха знову може стати діючою. У нього була своя квартира, непогана робота, а ще він на 5 років за мене старший. Ну й що, що особливо не любила. Що ж ти раніше мовчала, коли твій син покинув мене саму. І взагалі, це якось не по-божому і грішно. На що я їй відповіла, що, звичайно ж, розповім її онуку, коли він підросте
- Коли я побачила ціну на гелі для душу невістки, яку вона випадково залишила, – то ввечері влаштувала з нею серйозну розмову і попросила плати за квартиру або зʼїзджати. Поки мій син боронить Україну, у неї пляшечка в душі за 1000 гривень!
- Ми з чоловіком важко працювали, аби і доньці хватило на життя і нам залишалося. Звісно, не легка це задача. Навіть прийшлося зайняти гроші аби оплати навчання. Та схоже це все були дрібниці. Того літа на Львів прилетіло від “сусідів”. Біда сталася біля гуртожитку доньки. На щастя, то були канікули і все обійшлося, якщо так можна сказати. Єдине, що з поганого сталося, це повилітали вікна. Гроші на ті вінка збирали, обіцяли поставити до 30 вересня. Але є одне “але”
- Сестра в Італії жила багато й заможно довгі роки і я їй заздрила. Її розкішному життю, достатку,фінансовим можливостям. Нам так не жити! Місяць тому Галина повернула в наше рідне село на Полтавщині і приголомшила мене своєю пропозицією. З’явився наш первісток – синочок Даня. Минуло ще два роки, і народилася йому сестричка, дівчинку ми назвали Люба, на честь моєї бабусі. А ще через рік наша родина поповнилася третім малюком та стала багатодітною