fbpx

Я в Польщі вже 12 років, працюю далекобійником по всій Європі, а живу в Познані. Допомагаю рідним в Україні, тому не можу відкласти і купити тут своє житло, та й не хочу. Так от, я не розділяю цього масового захоплення Польщею. На мінусах зупинюся дуууже детально, бо прожив тут чимало. Багато хто з моїх знайомих з України не вірить або не помічає. Зауважу ще одну дивну цікаву річ

Я прожив тут вже досить тривалий час. Польща -країна на ступінь вища з точки зору розвитку від України, але й тут не все так райдужно.

Я в Польщі вже 12 років, працюю далекобійником по всій Європі, а живу в Познані. Допомагаю рідним в Україні, тому не можу відкласти і купити тут своє житло, та йне хочу особливо.

Так от, я не розділяю цього масового захоплення Польщею. На мінусах зупинюся дуууже детально, бо прожив тут чимало і помітив те, що не идаться в очі щойноприбулим.

Багато хто з моїх знайомих з України не вірить або не помічає, що в країнах ЄС не так все добре. Правда у мене не було мети колекціонувати список мінусів, але так само собою вийшло.

Хочу одразу зазначити,що мої фінанси дозволяють мені жити у будь-якій точці планети, навіть якщо це Сінгапур, Швейцарія, США тощо. Але Польща мене тримає територіальною наближеністю до України й рідних.

Отже, короткий список мінусів Польщі для життя: безхатьки, їх багато й дуже; міста, завалені сміттям, погана екологія, прогресивне податкове оподаткування, націоналізм місцевого населення, низькі зарплати щодо інших країн ЄС, довгий термін отримання ВМП, ПМП та громадянства.

А ще брудні будівлі та графіті; у магазинах товари гірші за якість ніж в інших країнах ЄС; проїзд у громадському транспорті прив’язаний до часу; инзьке знання англійської мови місцевим населенням. Додаю ж сюди міста спроектовані за радянською моделлю, слабку освіту та низьку якість кадрів. Міста зупиняються після 22:00.

Ну й для справедливості – короткий перелік плюсів Польщі для життя.

Мінімальна кількість мігрантів, робочі суди та поліція. Легко винайняти житло. Кредити у гіршому випадку 3.5% річних. Відносна легкість ведення бізнесу. Красиві вузькі європейські вулички. Продукти харчування набагато краще і дешевше ніж у країнах СНД. Доступність усіх видів сервісів. Можливість подорожувати іншими країнами. Зарплата низькокваліфікованих та недооцінених професій вища ніж у СНД.

Хочу повернутися більш детально до мінусів, як і обіцяв.

Кількість безхатьків і любителів міцних напоїв у Польщі зашкалює. При цьому вони набагато непривітніші, ніж у нас. Почуваються вони вільно у будь-якій точці міста. Після 22:00 їхня кількість різко збільшується. Вони ж є основним джерелом сміття, що зустрічає жителів міст ранком.

Якихось суттєвих санкцій до них з боку правоохоронних органів не застосовується. Чим менше місто – тим більша концентрація такого контингенту. Їхні улюблені місця збору – цілодобові магазини “Жабка”.

Сміття в Польщі, я б сказав, скрізь, що в центрі великих міст, що на дрібних околицях. Гарно прибрано лише торгові і туристичні площі. Повсюди пляшки, всякі папірці, пакетики та інші принади. Є багаті чи туристичні райони, які чисті, але варто відійти буквально на 20 метрів, як починається звалище у кожному кущі.

Влітку в польських містах стоїть смог від підприємств та машин, але він цілком терпимий. А ось взимку починається справжній хардкор. Місцеві ТЕС та прості жителі спалюють тонни вугілля та різного сміття, що створює небезпечний для здоров’я газ.

Це відбувається не тільки в Кракові, який сам по собі погано продувається, а взагалі у всіх містах та селищах.

Якщо ви чутливі до чистоти повітря і приїдете до Польщі взимку, всі ваші хронічні недуги загостряться і виявляться миттєво.

Чим більше ви заробляєте, тим більший ваш прибутковий податок. Такий недолік мають більшість країн ЄС. Але на відміну від багатьох інших країн ЄС, у Польщі особливо не видно куди ці податки витрачаються.

Є багато різних податкових відрахувань, наприклад, можна зменшити податок у два рази, якщо ви займаєтеся творчою діяльністю. Але на відміну від країн на кшталт Швеції, податки недостатньо високі для стимуляції міграції високооплачуваних працівників до сусідніх країн.

Націоналізм місцевого населення дуже поширений. Зрозуміло, далеко не всі поляки будуть вас пригнічувати лише за те, що ви іноземець, але говорити з вами крізь зуби, вдавати, що не розуміють і пакостити при можливості будуть, таких тут куди більший відсоток ніж в інших країнах. Суперничати у нетерпимості  до іноземців із поляками можуть лише французи.

Вартість життя в Польщі недостатньо низька, щоб компенсувати рівнем життя різницю у зарплаті з Німеччиною, Францією, Австрією та багатьма іншими країнами. Поляки часто вирушають до багатших країн ЄС на заробітки, переважно обіймаючи низькокваліфіковані посади. А

ле Польща особливо не потерпає від нестачі кадрів, бо поляків на низькокваліфікованих посадах замінюють робітники з України та Білорусі: на складах, будівлях, торгових точках та фермерських господарствах іноземців часто більше ніж місцевого населення.

Довгий термін отримання ВМП, ПМП та громадянства – ще одни вагомий недолік цієї країни.

Для того щоб отримати МПЗ, не маючи карти поляка, потрібно спочатку отримати ВМП (займає від 3 місяців до року в залежності від воєводства та параду планет), потім після 5 років уже подаватиметься на ПМП.

Набуття громадянства після МПЗ можливе через 2 роки. Разом потрібно 7-8 років для отримання громадянства. Приблизно за той же термін можна отримати громадянство Німеччини, за 5 років громадянство у Швеції чи США.

Тож якщо розглядати Польщу як шлях найменшого опору для набуття європейського громадянства краще одразу розглядати цільову країну.

Брудні будівлі та графіті – окрема історія.

Чи то велике місто чи маленьке село, фасади більшості будинків неохайні на вигляд та розмальовані графіті. Графіті взагалі абсолютно скрізь, включаючи торгові площі, пам’ятники архітектури, дитячі садки, поліцейські ділянки, замки. Цікаво ще те, що в маленьких містах практикують оновлення фасаду на половину або біля одного під’їзду.

У магазинах товари гірші за якість в інших країнах ЄС. Це стосується всього, від продуктів харчування до побутової техніки. Один і той же холодильник у Німеччині та Польщі має зовсім різну якість. Одяг, що продають у польських торгових центрах – низької якості.

Але незважаючи на те, що продукти харчування в Польщі гірші, ніж у більш багатій частині Європи, вони кращі за наші та багаторазово кращі за російські.

Проїзд у громадському транспорті прив’язаний до часу. У багатьох країнах так. Ви купуєте квиток на певну кількість хвилин або годин. Мені це не подобається, тож відношу це до мінусів. Мені ближче варіант з покупкою кількості поїздок, як в Україні в метро.

Знання англійської місцевим населенням досить слабке. Якщо в Польщі ви зустрінете мешканця, який добре розмовляє англійською, то це, швидше за все, іноземець. З значно більшою ймовірністю ви знайдете носія російської мови, ніж когось, хтось хоч якось зможе з вами говорити англійською. Отже, доведеться вивчати Польську.

Міста у Польщі спроектовані за радянською моделлю. Навіть якщо в місті є вузькі європейські вулички з пішохідними зонами, то на більшій частині міста ви все одно зустрінете широкі дороги, багатоповерхівки з пустирями між ними, проспекти та багаторівневі нерозумні розв’язки. Доїхати або дійти кудись пішки на ділі може виявитися складніше, ніж виглядає на перший погляд.

Польська вища освіта вища більше на словах, ніж у головах випускників. Наймаючи або працюючи з поляком не чекайте, що він буде висококваліфікованим фахівцем, здатним самостійно вирішувати проблеми у своїй зоні відповідальності. Завжди варто чекати каверзи, максимально дивних і нелогічних рішень або взагалі відмови виконувати роботу.

Міста засинають-вимикаються після 22:00. окрім тих же безпритульних на вулицях після 22 години мало кого можна зустріти. Магазини закриваються, центральні вулиці пустіють. Ніякого нормального нічного життя. Тому якщо ви любите погуляти вночі вулицями міста або посидіти в барі-клубі, краще вибрати іншу країну.

Особливо розписувати плюси не бачу сенсу, вони й так зрозумілі з короткого опису, і вони справді можуть стати приводом для еміграції сюди, в Польщу.

Зауважу ще одну дивну цікаву річ: попри досить високі доходи за ціною життя, поляки живуть скромно: купують дешеві машини, одяг, їжу. Не роблять ремонтів, не подорожують, не дуже багато розважаються. Ось такий менталітет. Ми ж, українці, любимо брати від життя максимум і бути щасливими попри всі негаразди й труднощі. Слава Україні!

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, спеціально для Ibilingua.com.

You cannot copy content of this page