fbpx

Я вийшла заміж у дев’ятнадцять, так і не отримавши освіту. Я відразу занурилась в материнство. І чоловіку і свекрусі це підходило, бо я сиділа дома. А ось свекор дивився на це іншими очима. Одного разу він прийшов до нас і спитав, чи все добре. Я сказала, як є. А вже в неділю за обіднім столом свекор озвучив своє рішення, яке згодом змінило моє життя. Данило в мене не вірив, та що казати, я сама в себе не вірила, але таки я це зробила!

Я вийшла заміж у дев’ятнадцять, так і не отримавши освіту. Я відразу занурилась в материнство. І чоловіку і свекрусі це підходило, бо я сиділа дома. А ось свекор дивився на це іншими очима. Одного разу він прийшов до нас і спитав, чи все добре. Я сказала, як є. А вже в неділю за обіднім столом свекор озвучив своє рішення, яке згодом змінило моє життя. Данило в мене не вірив, та що казати, я сама в себе не вірила, але таки я це зробила!

Нам обом було лише дев’ятнадцять, коли ми одружилися. Ми тільки-тільки закінчили школу. Ми були наївними й безрозсудними молодими людьми, які мало знали світ.

Мій Данило, привабливий син відомого прокурора, зачарував мене з першого погляду. Але шлюб? Я ніколи не думала про це. Думаю, навіть Данило про це не думав.

У мене не було фінансових можливостей, щоб вступити кудись на навчання, тому я влаштувалася на роботу. Разом з мамою ми жили на її невелику зарплату і те, що вона заробляла шиттям. Мій тато іноді платив аліменти, але не завжди. Ймовірно, більшість зароблених грошей він витрачав на “біленьку”.

Я була в подиві, коли дізналася, що чекаю дитину. Але ще гіршою була думка про шлюб, який запропонували Данилові батьки.

Мені було не дуже комфортно в їхній присутності. Я почувалася ніяково.

Коли Данило запросив мене вийти за нього заміж, я погодилася. Його батьки влаштували весілля, на якому були присутні переважно їхні родичі та друзі. Від мене було мало гостей. Моя свекруха вибрала для мене красиву весільну сукню з довгою фатою. Вона була впевненою та стильною жінкою, переконаною, що завжди знає найкраще рішення.

“Це твій день, люба”, – сказала вона. “Ти гарна дівчина, але тебе потрібно трохи підштовхнути”.

Це мене приголомшило. Мені було важко повірити, що моя свекруха вважала мене чарівною.

Після шикарного весілля ми переїхали до батьків Данила. Це було не дуже хороше рішення. Чоловік продовжив навчання в столиці і практично жив там. Додому приїжджав лише на вихідні. Моя свекруха швидко переконала мене припинити роботу.

“Робота в магазині не для тебе”, – впевнено заявила вона одного разу.

“Але що ж мені робити?”, – спробувала заперечити я.

“Скоро народиться малюк. Виростити його і доглядати за домом буде твоєю справою”, – запропонувала вона.

Я не хотіла кидати роботу. Мені сподобався контакт з клієнтами, мій начальник був добрий. Але тепер я мала проводити свої дні вдома, виконуючи роботу по дому, прання, куховарство та чекаючи на повернення мого чоловіка. Я спробувала сказати про це Данилу, але він, здається, не дуже зацікавився цим.

“Мама права. Немає сенсу тобі стояти за прилавком. Скільки ти збираєшся там заробляти? Це марна трата твого часу”, – сказав він.

“Принаймні у мене є гроші на мої особисті витрати”, – намагалася я йому пояснити, але він нічого не розумів.

“Зрештою, тато надсилає достатньо грошей на наш рахунок”, – пробурмотів він.

Він звик до цього і не міг зрозуміти, що я почуваюся приниженою, беручи гроші від свекра. Тільки мама мене зрозуміла.

“Не кидай поки роботу, люба. У гіршому випадку візьми лікарняний, якщо тобі надто важко, але не залишай магазин. Ти не можеш залежати від когось іншого”, – сказала мені мама.

Наш син Матвійко народився через п’ять місяців після весілля. Тоді мій свекор вирішив дати нам квартиру. Я була дуже щаслива, бо не завжди почувалася комфортно в його присутності.

На жаль, це тривало недовго. Наше життя було не таким чудовим, як я думала. Данило більше не був під контролем батька. Раніше він їздив додому принаймні на вихідні. А після я практично сама виховувала нашого сина, з невеликою допомогою мами. Свекруху я бачила лише зрідка, коли ми йшли до них в гості на вихідні.

А ось свекор іноді з’являвся ввечері, щоб провести час з онуком. Він завжди був зайнятий. На його плечах лежала вся родина, включно з нами та Данилом, який ще навчався. Однак він виявився більш спостережливим і мудрішим, ніж можна було б подумати.

Одного вечора, коли Матвійко заснув, він поставив мені пряме запитання: “Тебе щось турбує, Єво?”

Мені було незручно скаржитися на Данила, тому я мовчала і намагалася уникати його погляду.

“Я розумію, що мій син ще не дорослий, щоб бути чоловіком, не кажучи вже про батька. Я пам’ятаю, що мати його дуже балувала. Я постараюся тобі допомогти, але ти повинна сказати мені, що він зробив”, – сказав він.

“Насправді все добре. Йому просто байдуже до нас. Йому байдуже до мене і до Матвія. Мабуть, у нього в університеті є цікавіші люди”, – сумно сказала я. Свекор мовчки випив чай ​​і підвівся.

“Вибач, мені треба йти”, – сказав він. Біля дверей він поклав мені руку на плече.

“Не хвилюйся, все буде добре. Данило не поганий, він просто трохи вітряний. Але я з ним поговорю”, – додав він і пішов.

Виявилося, що мій свекор має великий вплив на Данила. Він став частіше їздити додому. Тато навіть купив йому автівку. Це дозволяло йому відвідувати нас не тільки на вихідних, але іноді навіть тричі на тиждень. Він сам вирішив змінити університет, щоб навчатися в нашому місті. “Я хотів би більше часу проводити вдома з тобою та нашим сином”, – сказав він.

Я була щаслива. Я відразу зрозуміла, що до цього рішення його привів батько. Тепер Данило був вдома набагато частіше, і незабаром я знову зрозуміла, що чекаю дитину.

Потім на світ з’явилася Аніна. Я любила своїх дітей, але почувалася самотньою. Данило навчався, потім почав працювати. Моє життя крутилося тільки навколо кухні, дітей і пісочниці. Після того, як я поклала дітей спати, я сіла у вітальні й міцно обхопила голову руками.

Я любила Данила, але не могла зосередитися лише на дітях і веденні домашнього господарства. Чоловік мало заробляв. Насправді нас ще підтримували його батьки. Це була безвихідна ситуація. Я намагалася поговорити про це з Данилом, але він лише знизав плечима.

“Ти вважаєш, що у нас якісь проблеми? Багато жінок хотіли б бути на твоєму місці”, – сказав він.

Я не погодилася.

“Але чим би ти хотіла займатися? Не забувай, у тебе немає освіти”, – я лише знизила плечима.

Його слова викликали в мене сльози, і я побігла до ванної кімнати. Я не могла заперечити, що він мав рацію…

Під час недільного обіду Данило розповів батькам мої, як він це назвав, ідеї. Що я хочу повернутися до роботи. Реакція його мами була такою ж, як і його.

“А як щодо того, щоб почати навчатися?”, – несподівано сказав мій свекор під час десерту, коли всі вже забули про нашу попередню розмову. Свекруха подивилася на нього так, ніби він пропонував подорож на Місяць, але нічого не сказала.

“Ти взагалі що таке їй пропонуєш? Хто тоді буде дбати про дітей?”, – вигукнув Данило.

“Я думаю, ми могли б якось впоратися. Можливо, моя мама могла б трохи допомогти нам”, – невпевнено запропонувала я.

“Не розраховуйте на мене”, – одразу запротестувала свекруха. “Я не маю такого здоров’я, щоб сидіти цілими днями з малими дітьми”.

Данило зробив сварливе обличчя, але, здається, боявся заперечити. Коли його батько говорив таким тоном, він волів мовчати.

Через кілька днів до нашого дому несподівано прийшов мій свекор. Він запропонував мені розглянути можливість вступити на навчання в університет.

“Я все що треба, буду оплачувати, а твоє завдання старанно вчитися”.

“Але, Віталій Григорович, здається, Данило не буде цим задоволений”.

“Ти думаєш, він розумніший за тебе?”.

Мій свекор дивився на мене, чекаючи, чи погоджуся я.

“Я б хотіла, але боюся, що не зможу. І, можливо, Данило має рацію…”  невпевнено додала я.

“Я вірю у твої здібності. Ти розумна жінка”, – підняв руку свекор, бо Данило збирався його перебити. “Я підтримував сина, тепер буду підтримувати невістку. Через кілька років діти виростуть, а що буде потім? Повірте мені. Варто присвятити цьому кілька років і інвестувати в майбутнє, – додав свекор.

Кілька років були справді важкими, я пам’ятаю постійне виснаження, недосип і стрес. Цілими днями я була сповнена страху, що хтось із дітей занедужає, навчання вимагало величезної кількості часу, енергії та відданості. Були моменти, коли я сумнівалася. У мене було відчуття, що я більше не можу з цим впоратися, що все це мене турбує і що я хочу кинути.

У ці моменти я як мантру повторювала слова свекра: “Я вірю в тебе…” Одразу згадала всі гроші, які він у мене вклав. Я не могла підвести ні його, ні себе. Крім того, я хотіла довести Данилу, що я можу це зробити.

Після закінчення я запросила свекра, свекруху і маму на свято до нас додому. Данило допоміг мені все організувати, і було видно, що він пишається мною.

Під час обіду я встала і подякувала усім, хто мене підтримував. Тоді я звернулася до свого свекра.

“Дякую, що повірили в мене, коли я сумнівалася в собі. Я б ніколи не змогла цього зробити без вашої підтримки”, – сказав я емоційно.

“Тато мав рацію”, – сказав Данило. “Варто інвестувати в майбутнє”.

Я ніколи не забуду, як мій свекор підтримував мене і допомагав досягти мети. Я б ніколи не змогла цього зробити без нього. Потім я пішла на стажування, а трохи згодом відкрила свою юридичну фірму. Мій свекор підтримав мене фінансово під час її створення. “Дякую, я поверну всі гроші, які ви вклали в мене”, – сказала я йому.

“Єво, немає сенсу це обговорювати. Це також інвестиція в моїх онуків. Ти маєш знати, що я дуже пишаюся тобою. Раніше я думав, що Данило буде вивчати право, але, мабуть, це не те, що йому підходить. Він ледачий, я радий, що в мене така розумна невістка, – зрадів він. Тоді я йому пообіцяла, що ніколи його не підведу…

Текс підготовлено на основі реальної історії спеціально для ibilingua. Фото лише для ілюстрації. Імена змінено. Передрук категорично заборонено! У вас є подібний досвід? Довірте нам свою історію!

You cannot copy content of this page