Я сама міська, народилася й виросла у Вінниці. З чоловіком Михайлом познайомилися під час навчання в університеті, а коли закінчили навчання і влаштувалися на роботу, влаштували невеличке весілля. Орендували квартиру, почалося сімейне життя.
Згодом ми з Михайлом купили свою простору двушку в новобудові, кілька років виплачували за неї кредит, потім робили майже два роки ремонт, але воно того вартувало – жити в своїй власній оселі.
Мої ж батьки і молодша незаміжня сестра живуть в двокімнатній квартирі на околиці Вінниці. А моя свекруха Ірина Василівна мешкає в селі за пів години їзди від Вінниці.
У селі, в тому ж, що й свекруха, також живе сестра чоловіка з родиною, моя зовиця Віка, у них з чоловіком двоє діток. Батько мого Міші вже на небесах.
Ми звичайно завжди їздили інколи до Ірини Василівни в село, але так, на кілька годин, на довго не залишалися. Чоловік щось бувало допомагав матері, ми провозили якісь гостинці, пили чай та й їхали. Мій чоловік, щиро кажучи, не дуже з мамою любить довго спілкуватися, і лиш тепер я зрозуміла, чому.
У ці вихідні чоловік був на роботі, а свекруха запросили мене з Дмитриком приїхати до неї у пʼятницю і побути до неділі, допомогти їй щось по господарству, щоб малий на природі побув. У неї ще буряки і частково картопля були неперебрані, квасоля не полузана.
Я й погодилася, поїхала своєю машиною у пʼятницю на вечір.
У суботу, як поснідали, я допомагала Ірині Василівні на городі прибрати остаточно, а найбільше часу зайняло те перебирання-лузання, плюс – закривали у банки перець.
Поприбігали діти зовиці, теж копошилися біля нас, щось робили на прохання бабусі, адже вони старші за нашого Дмитрика, їм вже 13 і 15 років.
Десь о першій годині дня Ірина Василівна пішла готувати обід, а я продовжила працювати. А десь о 15 годині свекруха покликала всіх за стіл.
Ось тоді це й сталося. Свекруха собі, мені, Дмитрику і дітям своєї дочки налила запашного червоного борщу, на друге – пюре з котлеткою. Його і попросив мій Дмитрик добавки. Але у відповідь почув:
– Мало працював – на добавку й солодке не заслужив! Хлопцю вже 11 років, має все на огороді допомагати старшим!
Дітям зовиці шарлотку запашну з яблуками і трубочок з кремом на десерт подала. А перед Дмитриком навіть чисту тарілку для солодкого не поставила!
Я, звичайно, дар мови втратила. А вона продовжувала:
– Хто не працює – той не їсть! А Дмитрик більшу частину часу пробайдикував, то який йому десерт?
Я ледве стрималась! Так і хотілось сказати матері чоловіка все, що я про неї думаю! Та я змовчала. До десертів я теж навіть не торкнулася. І взагалі я слова більше свекрусі не промовила.
Я зібрала речі, і ми поїхали з Дмитриком у Вінницю, не взявши ні овочі, ні фрукти, які спочатку планувала взяти в місто.
Коли я розповіла все чоловіку, Мишко мене втішив, але мені все одно досі дуже гірко. Ну як так можна, бути такою бабусею???
Я вирішила твердо, що і дорогу до свекрухи в село забула відтепер, після минулих вихідних і того, що Ірина Василівна втнула, навіть дивитися на неї не можу. Чоловік каже, щоб я не надавала значення, але як? От скажіть, як??? Мені здається, забути й пробачити таке не можливо.
Автор – Олена М.
Фото – авторське.
Передрук без посилання на ibilingua.com заборонено.
Недавні записи
- Я не хочу старіти сама! Ніколи не думала, що перестану радіти своїм дням народженням! Але зараз мій 70-річний ювілей, який я зустріну 10 грудня, мене не радує. Я почуваюся зовсім самотньою при живому синові, а все через те, що я не порозумілася з невісткою, не стала їсти ту її дієтичну нісенітницю. Та зараз би я вже згідна. У будинку немає ні м’яса, ні курки. Тільки риба, яйця та сир, іноді навіть не справжній. Принесла їм цукерки ще на минуле Різдво: карамель, желе, нуга, вафлі, шоколад. Так невістка їх викинула
- Майже рік нема мого захисника, а зі мною і сином живе мама чоловіка. Я сама її покликала минулої зими, щоб їй не було так самотньо і сумно. Я думала, разом нам буде легше. Але я більше так не можу, дуже хочу знову відселити свекруху, та Віра Василівна в свою квартиру переселенців пустила. Вона щовечора співає Макарчику ту саму колискову і називає його Микитою, готує щодня тільки те, що любив малим і вже дорослим Микита. На стіл, коли ми сідаємо їсти, ставить для Микити тарілку і кладе прибори
- На вихідних в невістки був день народження. Я купила гарну подарункову торбинку, поклала туди шкарпетки, шампунь і цукерків до повної, трюфеля, ті, які невістка полюбляє. Прийшовши до дітей, я привітала їх гарними побажаннями і вручила подаруночок. Та від відповіді невістки я ледь не почервоніла. “Тут, лише торбинка красива, а вміст, так собі”. За столом я себе почувала незручно, довго не сиділа, сказала, що звикла швидко лягати спати. А сьогодні, як плівку перемотую в голові ці слова
- Нас з сестрою ростила й виховувала тітка Ліда, мамина сестра. І ось тітки не стало. Ми сиділи якраз за поминальним столом, коли я зважилася розпочати цю розмову, обличчя моєї сестри вмить змінилося. Але я маю подбати про свою дитину і забезпечити її, як сестра не розуміє! Нині ми не спілкуємося. І так, я її розумію
- Моїй свекрусі всього 55 років, жінка в соку! Так ні ж, ломиться жити до нас, як свекра не стало, хоче аби я перед нею на задніх лапках скакала, подай-принеси. Вона втомилася, їй важко – втратила чоловіка, таке в країні коїться. Свою квартиру переселенцям хоче в оренду віддати і з нами грішми ділитися, чоловік в захваті від ідеї мами. Зарано ще вінки купувати, а вона зібралася! Краще би заміж ще вийшла. Готувати вона так і не навчилася, хіба що кілька дуже вже буденних страв страв: макарони, смажена картопля і яєчня, не більше. До прибирання ставиться за принципом «головне, щоб не як у свинарнику». От нащо це мені в моїй квартирі? Він хоче взяти кредит у банку та поміняти мою квартиру з доплатою на трикімнатну