fbpx

Я вже 10 років заміжня, і свекруху свою поважаю і навіть люблю, але звикнути до цієї ложки в салатах досі не можу. На великдень знову у мами чоловіка за великим столом будемо збиратися, а мене аж пересмикує. Коли приходжу в гості до свекрів і бачу, як стирчить ложка для салату в салатниці, мене відразу підкидає. Я раніше делікатно пояснювала Алевтині Іванівні, що цей радянський етикет уже давно настав час забути, все одно що свекруха, що моя мама продовжують так робити. Але недавно я таку чудасію побачила у знайомої мого віку!

Я вже 10 років заміжня, і свекруху свою поважаю і навіть люблю, але звикнути до цієї ложки в салатах досі не можу. На великдень знову у мами чоловіка за великим столом будемо збиратися, а мене аж пересмикує. Коли приходжу в гості до свекрів і бачу, як стирчить ложка для салату в салатниці, мене відразу підкидає.

Я раніше делікатно пояснювала Алевтині Іванівні, що цей радянський етикет уже давно настав час забути, все одно що свекруха, що моя мама продовжують так робити. Але недавно я таку чудасію побачила у знайомої мого віку!

У жодних правилах етикету немає правила встромляти ложку в салат. Ця звичка проникла в наші оселі з совкових громадських їдалень, де для зручності ложку залишали в мисці з салатом.

Але ж люди, дім – це не їдальня. І хочеться, щоб за святковим столом все було красиво. Не всім людям може сподобатися ідея використання однієї ложки для всіх. Навіть якщо ти цією ложкою просто накладаєш салат у свою тарілку.

Ложка, яка побувала в різних руках та різних тарілках, стає так собі чистим предметом. Ну хіба я не права? до того ж, за правилами етикету, ложка в салаті говорить про невисокий соціальний статус господині дому.

Я сама давно, як в ресторанах, використовую порційний спосіб подачі страв. Салати – зокрема. Закупила маленьких салатників і креманок і подаю салати порційно кожному гостю. Це набагато зручніше та практичніше, ніж одна велика миска в центрі столу. І не потрібно просити сусідів застілля передати о-о-он той салат.

Ще я роблю салати і закуски в тарталетках. Вони продаються великими упаковками у супермаркетах та мають довгий термін зберігання.

Я все розумію – не подумайте. Кожна господиня приймає гостей, як їй зручно або за традиціями своєї родини. Ніхто з нас не використовує всіх правил етикету, та це і не обов’язково.

Але мені дуже цікава ваша думка саме щодо ложки, яка стоїть у салаті? Як на мене – то це пережитки минулого і зовсім не треба так подавати салати зараз. Чекатиму ваших думок! Всіх з прийдешніми святами!

Фото – авторське.

Передрук без посилання на ibilingua.com заборонено.

You cannot copy content of this page