fbpx

Я їх одразу попередила, щоби на мене особливо не розраховували! Такої багатодітності нині не розумію. Тут би одну дитину підняти, а в них — майже троє! Старший лише першокласник, другий недалеко пішов, а за місяць у сім’ї буде новонароджений! Ой, не знаю, навіщо таке потрібне! Самі захотіли — от нехай самі й виховують! Я допомагатиму тільки в крайньому випадку!

Невістка моєї знайомої, пенсіонерки Галини Михайлівни, чекає на третю дитину.

— Я їх одразу попередила, щоби на мене особливо не розраховували! — каже пенсіонерка. — Я такої багатодітності нині не розумію. Тут би одну дитину підняти, а в них — майже троє! Старший лише першокласник, другий недалеко пішов, а за місяць у сім’ї буде новонароджений! Ой, не знаю, навіщо таке потрібне! Самі захотіли — от нехай самі й виховують! Я допомагатиму тільки в крайньому випадку!

Загалом невістка з дітьми справляється і сама, але те, як вона це робить, Галини Михайлівни, часом просто обурює.

— Днями дзвоню дізнатися, як у них справи — син у відрядженні, невістка одна з дітьми, мало що… Пів дванадцятого дня вони сплять! Сплять, уявляєте? І старший онук, який має бути в школі взагалі!

У Галини Михайлівни,, енергійної жінки старого загартування, у будній день, щоб спати, в голові не вкладається.

– Я вирішила сина до школи не водити! – пояснила невістка. — Учора заснули пізно. Вранці холодно, темно. Пожаліла я дитину. Не почала будити, залишила вдома. Та й самій мені вже важко, чесно кажучи, одягатися, вести його. Нічого страшного, три дні можна пропустити уроки і без довідки. А там чоловік уже приїде. І водитиме його.

— Як, так? Бути такими лінивим! — свариться Галини Михайлівни. — Не піти до школи через хворобу чи якісь серйозні сімейні обставини — це зрозуміло. Але просто так залишитись вдома — це як. Важко? Третьої дитини ще немає, а вже «важко» — що ж далі буде? Мороз? — Ну добре, який там мороз зараз у Києві. Школа через два будинки буквально. Заснули пізно? – Ну це взагалі ні в які рамки. Цілком і повністю вина батьків. Режим збився, то давайте збивати його далі, спати до обіду.

А ви як вважаєте, чи нормально не вести дитину до школи без поважних причин? Перший клас — не одинадцятий, нічого такого не станеться.

Діти зараз підготовлені все, ще до школи вміють читати та писати. Позайматися можна і вдома, і той факт, що дитина пропустила уроки в школі, ні на чому не позначиться – ні на розвитку, ні на майбутньому. Тож чи варто мамі тягнути його, що не виспався, рано-вранці, у темряву й холод?

Чи Галини Михайлівни, має рацію, і це лінь? Що це за виховання виходить! Він так і підлітком буде робити. А виросте — пропускатиме на роботу?

— Ось куди, куди їм третього народжувати? Вони з двома не впораються! — бурчить Галини Михайлівни.

Фото ілюстративне, спеціально для ibilingua.com.

You cannot copy content of this page