Я їх усіх попереджала, між іншим! А пер мені оці охи-ахи свекрухи слухай, її мовчазні докори. Забрали на свою голову, називається! Але хіба ж могли інакше в такі часи???
Справа в тому, що коли я 13 років тому виходила заміж, я чесно сказала чоловіку і його батькам, що працювати не планую, моє призначення – бути мамою, народжувати дітей, оце моє.
Але не подумайте, я досконало знаю дві мови і теж нормально заробляю. Та свекруха Ірина Валентинівна, яка переїхала з Миколаївщини до нас, дивиться косо на мій п’ятий животик, тому й хочу вказати їй на двері.
Але розповім спочатку. Ми з чоловіком Станіславом обоє з Миколаївщини, але познайомилися у Києві, в якому обоє навчалися.
Почали зустрічатися, зрозуміли, що у нас справжні почуття, і коли вже закінчували навчання, то з’їхалися жити на орендовану квартиру.
Я закінчила факультет іноземних мов, але в принципі працювати не хотіла й не збиралася. Я одна в родині, у мене немає ні братів, ні сестер і я завжди тужливо спостерігала за знайомими багатодітними родинами. Як же мені теж хотілося мати сестричок і братів, з ким вдома можна гратися, обійматися, ділитися секретами!
Звичайно, подружки у мене були, але ж це зовсім не те, ніж мати рідну людину, брата чи сестру. Але моя мама по здоров’ю не могла народити вдруге, і мені довелося з цим змиритися.
Тому ще тоді, в дитинстві, я для себе вирішила, що коли стану дорослою і зустріну свою долю – у нас з чоловіком буде багато діток і велика дружна сім’я.
Коли я виросла, свою дитячу мрію вирішила втілити. І мені пощастило, я зустріла Станіслава, який повністю мене підтримав у прагненні створити велику родину.
Коли я 13 років тому виходила заміж за коханого, я чесно сказала чоловіку і його батькам, що працювати не планую, моє призначення – бути мамою, народжувати дітей – оце моє. Вони тоді знизили плечима, мовляв, ваше життя, живіть його, як хочете.
На допомогу батьків з обох сторін нам розраховувати не доводилося: ми в Києві, вони – у Миколаївській області. Тому ми завжди справляємося самі.
Через кілька років нашого спільного зі Станіславом життя мої батьки взагалі виїхали на постійне проживання в Португалію, де живе татів брат.
А у нас з чоловіком за півтора року після весілля почали народжуватися дітки. Первістком став синочок Орест, потім народилися одна за одною Соломійка і Василинка, а чотири роки тому – Данилко.
За цей час Станіслав з другом відкрили невеликий бізнес, до того ж вже після четвертої дитини ми нарешті переїхали у власну велику квартиру в гарному районі столиці.
І ще хочу сказати, що попри моє небажання працювати, я все одно заробляю – не можу інакше. В декретах я ще краще, ніж за роки навчання, вивчила дві мови – англійську й іспанську, бо ми багато їздили подорожувати до вторгнення в Україну рф, і досить пристойно заробляю навіть зараз різними перекладами.
Після повномасштабного ми нікуди не виїжджали, хоча мої батьки й кликали. Але я не готова розділяти нашу родину, ми вирішили всі труднощі долати разом в Україні.
Кілька місяців тому до нас з Миколаївщини переїхала мама Станіслава, моя свекруха Ірина Валентинівна. Два роки тому вона овдовіла, а самій їй зараз складно в сьогоднішніх реаліях.
Ми самі запросили до нас свекруху, адже умови в її містечку дуже не прості, набагато складніші, ніж у нас в Києві.
Ми виділили Ірині Валентинівні окрему спальню, переселивши меншого до себе, і ось вже третій місяць живемо разом під одним дахом з мамою Станіслава.
І все б воно нічого, але десь тиждень тому свекруха помітила мій округлий уп’яте животик. Так, ми з чолвіком знову чекаємо на поповнення!
І ось тут тут почалося. Спочатку – просто осудливі погляди. Потім мама чоловіка не витримала і висловила все, що вона думає про нас, про мене зокрема й про нашу багатодітність.
Мовляв, я осідлала її сина й нічого не роблю, а він все на собі тягне. Скажу на це одразу: якби мій Станіслав не хотів більше діток, я б про це знала, а так це наше спільне бажання.
І взагалі, на думку матері чоловіка, ми думаємо лиш про себе і свої інстинкти, а не про дітей, яких приводимо в такий складний і повний зла світ тільки їм самим на випробування.
Крім того, мама чоловіка відкрито заявила, що планувала вже жити з нами на постійній основі, квартиру свою на Миколаївщині хоч за щось продати і дати нам частину грошей.
Але тепер ці її амбітні плани рухнули, адже нам треба буде скорого більше місця. Тож любій мамі чоловіка доведеться ранньою весною повертатися додому.
Кожен день я тепер, поки Станіслав на роботі, я слухаю докори Ірини Валентинівни й споглядаю осудливе хитання головою.
Станіслав+6 просить мене потерпіти до весни, але у мене вже закінчується терпець, щиро кажучи, чому я маю це терпіти?
Я б така вказати свекрусі на двері вже зараз, адже допомоги від неї ніякої, любов’ю й увагою до онуків вона теж не палає.
Цілий день мама чоловіка любить вештатися Києвом, зустрічатися зі знайомими, театр чи кафе відвідати, а увечері повернутися, повечеряти тим, що я наготувала, і зачинитися у себе в кімнаті з планшетом.
Вона отримує пенсію, могла б орендувати якусь однушку, а ми б по мірі можливостей допомагали.
Але чоловік простить все таки почекати до весни, не псувати з його мамою остаточно стосунки, адже у неї більше нікого немає.
Я навіть не знаю, я ж теж не залізна, на скільки мене вистачить? Як мені бути? Що порадите у цій ситуації?
Автор – Олена М.
Передрук без посилання заборонено.
Фото ілюстративне, авторське.
Недавні записи
- Свекруха моя знову умудрилася вчудити! Ну скільки пояснювали, просили людину – все одно своє гне. Ось і зараз. Але вона весь час забуває про це прохання, ну або навіть абсолютно свідомо ігнорить його. Притягла дитині розумний телефон, який, само собою, у малого вже є
- Оскільки у нього за містом невелике господарство, є живність – коза. кури-качки – та город, його дні з коханою жінкою мають бути дуже насиченими. Підйом із самого ранку. Потім робота. Догляд за тваринами та майбутнім урожаєм. Неспішно, без фанатизму. Але щоб аж до обіду. Потім невелика перерва й знову працювати – все, як у наших предків. Вони роботи не боялися і жили сто років. Моя квартира в центрі Луцька йому як п’яте колесо
- Учора моя невістка Олена мала 36 років. Та я поїхала у місто до дітей на два дні раніше – щоб усе їй допомогти, разом приготувати всілякої домашньої смакоти – голубців, завиванців, холодцю, перців нафарширувати, торт спекти, млинців з сиром солодких . Привезла з села всього свого – курку, качку свої, свининки на холодець купила в сусідів, яєць – теж своїх, мочка і сиру, тільки зробила. Ну й овочів-фруктіва, само собою. Ледве доперла все маршруткою! А сьогодні вже поїхала зранку додому, наплакалася всю дорогу і заспокоїтися не можу – ну так прикро! Ну хіба так можна??? Все запхала в холодильник і не глянула. А відмітили – просто сором
- Свекруха Марина Федорівна – золота людина. Мудра, знає життя на багато краще за мене. Маю її слухатися, щоб з мене хоч якийсь толк був. Я не правильно доглядаю за чоловіком, тобто її сином, неправильно роблю все для дитини. Днями зібралася я прибрати зуб, муляє мені давно, а мама чоловіка каже мені: “Не здумай! Тобі занесуть щось і в щоці утвориться дірка!” І що тепер робити – не знаю, невже свекруха права? А вона мені: “Ти йому ручки-ніжки пошкодиш. Ось я дивилася передачу, там так і було”
- Я ще в п’ятницю попередила і сина і невістку, щоб приїхали в село, бо потрібно все з поля допомогти зібрати. В мене дочка ще є, Наталка зі мною живе, але до роботи – дуже лінива. А ось невістка – інша справа. Того дня ми мали справу з морквою і бурячком. Невістка копала, а я відразу ж обчиняла. Робота в нас йшла конвеєром, тільки бухгалтерія підвела, як любить сміятися мій чоловік. А після роботи всі сіли до столу. Я й не сподівалася, що моя невістка така