Я їм говорила, що ще пару таких витівок – і нас звідси випруть. Вже так малих нотаціями дістала, що сьогодні, коли менший розбив тарілку, у нього почалась істерика…
Я самотня мама. По програмі біженців з трьома дітьми виїхала з Ірпеня в Британію, на 6 місяців нам гарантовано проживання в родині, нас прийняли двоє чудових пенсіонерів.
Багато всього вже побачили: Лондон, інші міста недалеко. Діти тут закінчили минулий навчатьний рік.
Та не все так гладко.
Читаю, в різних групах, що деякі спонсори-британці, виявляється, не розрахували свої емоційні чи я навіть не знаю які, ресурси, чи українці шось таке чудять, що їх можуть виставити за двері в один день, у мене починається паніка. Адже і наші господарі вже косо на нас поглядають. Бо мої хлопці вічно щось нашкодять: поламають, побігють по газону…
Знаєте як це – все добре, але постійне напруження щоб не накоїти щось.
Мабуть все хороше та веселе що є зараз в моєму житті, воно відбувається заради дітей. Посмішки, “добрий ранок”, деруни і велопрогулянки. Все…
Якби я тут була сама, вже б невитримала і повернулася додому.
У шкільному чаті вайберу мого старшого вчителька питає, як ми плануємо навчатись в наступному році. А я не знаю, як будемо.
Тут ми наче у школі, але я бачу вже, що це зовсім не наша програма. Тут табель це якась табличка із рівнем відвідування і ще чимось. А ще дітям дали час, всього місяць, адаптуватися і підтягнути англійську.
Особливого під кінець року від них нічого не вимагали, ну і я була спокійна, а вірніше зайнята заповненням купи документів.
Але наступний рік – то вже квест.
Ми тут на безкоштовному житлі до грудня. Потім треба або хостів (приймаючих нас людей) міняти, і про це треба думати не в грудні звичайно, а хости чогось раптом у Британії закінчились, або орендувати десь житло, або їхати в Україну. Я дуже хочу останній варіант, але маю розглядати всі.
Роботи у мене поки що немає. Державних виплат для оренди квартири не вистачить, та й умови трохи не для мого варіанту – треба заплатити за півроку зразу.
Враховуючи, що згідно британських норм я маю орендувати квартиру з двома спальнями, це в нашому селі, де є піша доступність до однієї школи та мобільна безкоштовна до іншої – 1400 фунтів на місяць. А треба одразу за 6 віддати.
Я можу знайти трохи дешевше житло в іншому районі Британії, але це буде зима, зміна двох шкіл у дітей, перереєстрація лікарів, дантистів, окуліста, такої омріяної футбольної школи у молодшого. Словом, всього…
Ще можна відмовитись від школи тут і дистанційно навчатись у нашій же українській школі. Добре, але! За британськими законами я поки не можу залишати дітей вдома без нагляду, значить моя робота має бути вдома, можливо онлайн чи фізично. З моєю англійською це не реально…
Ще з цієї серії варіант – приватна школа в Україні, де можна навчатись онлайн незалежно від розкладу. Де я не залежу від часу, коли мені треба відводити дитину до школи чи забирати. Діти отримують завдання, виконують їх і отримують українські оцінки. Але я маю контролювати їх. Знову ж таки, працювати вдома чи наймати людину, яка буде слідкувати за дітьми. Такі закони. А коштів на це немає.
Що вибрати – не знаю.
Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.
Фото ілюстративне, Ibilingua.com.
Недавні записи
- Я як дізналася, що той, ніби як зять, перетягнув мою сусідку Марту і її дочку в своє “коло”, ледь зі стільця не впала. Це ж як таке може бути, вони ж хрещені в нашій церкві? В мене ще було бажання Марті очі відкрити на того Марка в перші дні знайомства з Анною, але думаю, чого буду пхатися в чужу сім’ю. Тепер про це дуже шкодую. Можна ж було їх від цього вберегти. А тепер, хто його знає, чим все закінчиться
- За гроші, які мама висилала з Польщі, ми поробили все що можна було. В нас не хата, а лялечка. Мама останній раз як приїжджала, то рідний дім не впізнала. Ми і бруківку постелили і дах замінили, всюди ремонти сучасні, а на вулиці працював ландшафтний дизайнер. І я і брат вже працюємо, тому кожного разу просимо маму залишитися в Україні і відпочити нарешті від тих заробіток. Але та ні в яку. Все їй щось бракує. Тепер проблему в брату вона найшла. Хоча це смішно
- Вчора нас з сім’єю вперше за три роки покликала до себе в гості сестра. Накрила стіл із різних закусок, а це і канапки з червоною рибою, різні сири і ковбаски. Чоловік шашлик приготував на мангалі. Я трохи поїла а потім питаю: “Олеся, а щось і гарячих страв буде?” На що у відповідь почула: “Все що на столі, більше нічого”. Додому я їхала сильно засмучена, адже так жити не можна. Моя сестра вже не молода дівчина, а елементарно навіть гостей приймати не вміє
- Каті було шістнадцять, як ми дізналися, що вона чекає дитину. Звісно, було важко сприйняти цей факт, але нічого вже не зміниш. Батько дитини Денис, така ж дитина, як і наша Катя. Він відразу ж дав зрозуміти, що батьківство не його тема. Я зв’язалася з його батьками, і на приємний подив вони пішли на контакт. Але все це було до пори до часу. Лише на останньому місяці ми дізналися їх справжнє лице
- Вчора моїй подрузі сімдесят років виповнилося. Я знала, що Марія трошки безпорадна, щодо готування, тому заздалегідь її попередила, що моїм подарунком для неї, буде гарно накритий стіл. Завдяки допомозі дочки, стіл ми накрили шикарний. Гостей було немало-небагато – 11 осіб. Гаряче Марія сама приготувала, і дуже смачне. Та здивувало мене інше. Її брати, ніби ніколи нічого в тому житті не їли. Додому я йшла сама не своя