fbpx
життєві історії
Я її всьому навчила: і мити, і чистити, і прибирати, і готувати. Все вона вміє! Вдома у нас чистота, прибирання генеральне ми щотижня робимо. І Віка теж брала участь, коли з нами жила! У нас такого бардака, як у неї зараз, зроду не було! Кажуть же, дітей потрібно виховувати справами і особистим прикладом. У нашому випадку так і було. Чому ж вона така?

Зустрілись на вулиці дві подруги. І Марія Сергіївна почалась жалітись на свою дорослу дочку.

– …Нічого не розумію, в кого вона у нас така лінива! – зітхає пенсіонерка Марія Сергіївна в розмові з близькою подругою, розповідаючи про свою двадцятип’ятилітню дочку Віку. – Хто її заміж візьме? І навіть якщо і візьме який-небудь нещасний хлопець помилково – через тиждень адже втече… І за що мені така ганьба?

У Вікторії просто маса переваг: красуня, розумниця, активістка і що там ще треба за списком. Дівчина закінчила вуз, працює, живе окремо від батьків, знімає квартиру, займається спортом, подорожує, відмінно виглядає…

Недолік у неї тільки один – постійний бардак у будинку.

– Мені погано стає, коли я до неї приходжу. Посуд може тиждень не мити! Ванна сіра! Речі всі упереміш – чисті з брудними, на підлозі, на столі, всюди валяються, вона переступає і далі йде… Сміття в пакеті стоїть, поки не засмердить… Я ще дивуюся, як господар квартири на це дивиться. Сором-ганьба… Скажеш щось – ображається. Але мовчки дивитися на це я теж не можу. Закочуваю рукави і беруся за прибирання. Віка тільки плечима знизує – хочеш, мовляв, роби, але я тебе не просила! Все приберу, прийду через тиждень – а там те ж саме…

Все це тим більше дивно, що сама Марія Сергіївна – жінка дуже охайна і господиня чудова. Вдома у неї все блищить і сяє. І завжди так було.

– А навіщо ти дочці дорікаєш? – каже подруга. – дорікай собі! Адже це ти її такою виховала…

– Я?? Скажеш теж! – ображається пенсіонерка. – Я її всьому навчила: і мити, і чистити, і прибирати, і готувати. Все вона вміє! Вдома у нас чистота, прибирання генеральне ми щотижня робимо. І Віка теж брала участь, коли з нами жила! У нас такого бардака, як у неї зараз, зроду не було! Кажуть же, дітей потрібно виховувати справами і особистим прикладом. У нашому випадку так і було. Чому ж вона така?

Мама дійсно винна в тому, що дочка її – свинятко? Не виховала правильно?

А може, просто час зараз такий? Здається, у молодого покоління лінь і бардак у всьому – просто недолік.

Фото ілюстративне, з вільних джерел.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page