fbpx
життєві історії
Я з двома дітками переїхала до Польщі трохи більше 5 місяців тому, чоловік лишився захищати Україну. Чи будемо ще разом – невідомо. Нині ми мешкаємо у містечку, що під Варшавою. Культурний працівник, я опинилася у торгівлі

Я з двома дітками переїхала до Польщі трохи більше 5 місяців тому, чоловік лишився захищати Україну. Чи будемо ще разом – невідомо. Нині ми мешкаємо у містечку, що під Варшавою.

Я маю культурологічну освіту, свого часу працювала у видавництві. Але після переїзду до Польщі мені довелося змінити професію та піти у сферу торгівлі.

Емігрант стикається із низкою викликів, це відчули на собі, думаю, всі переселенці. По-перше, потрібно підтвердити свою кваліфікацію в иій чи іншій сфері, отримати дозвіл на роботу. По-друге, необхідно добре опанувати мову. Ну а по-третє, бути готовим усе почати з нуля.

Д переїзду в мене була хороша база від батьків, освіта, робота, житло, я займалася громадською діяльністю та мала багато друзів.

Тут же ти нікого не знаєш, тебе ніхто не знає, у тебе немає соціального капіталу, до тебе нема довіри у роботодавця. В Україні були випадки, коли мене запрошували на роботу, бо хтось знав чи бачив мене під час якихось презентацій чи зустрічей. А тут ти починаєш будувати все з самого початку.

У новій країні багатьом доводиться розпочинати з маленьких кроків. Наприклад, спочатку винаймаєш кімнатку, а потім орендуєш вже квартиру. Спочатку живеш на виплати, а  потім шукаєш роботу, отримуєш маленьке підвищення та покращує своє матеріальне становище.

Спочатку я дуже багато часу і сил витрачала на оформлення документів. Цілими днями доводилося щось доносити, оформляти, кудись бігати. Тому енергії вистачало хіба що на роботу й документи. Але потім все прийшло в норму. Зараз у мене з дітьми більш менш устаканене життя, порівняно з тим, що було на початку.

Я вже трохи познайомилася з місцевими традиціями, зокрема святковими. Найголовніше свято у житті поляків – Різдво. Це день, коли сім’я збирається разом за святковим столом. Звичайно, саме частування відрізняється від українського. Замість вареників там пироги, замість борщу – зупа. Також поляки не знають, що таке кутя – там такої страви не готують. Не прийнято у Польщі і носити вечерю своїм хрещеним.

Релігійні свята відзначають усі, люди вітають одне одного. У такі моменти ти відчуваєш, що ти з іншої країни. Якщо на День незалежності Польщі ніхто тебе не питає: «А ти святкуєш?», то на Різдво чи Великдень тебе можуть запитати: «А ти святкуєш з нами?».

Загалом Польща – дуже релігійна країна. Релігія в житті людини присутня тут з самого дитинства.

Наприклад, перше причастя – це велике свято. До цієї події діти готуються ще у школі, вся сім’я ходить до ксьондзу, який розповідає все про основи католицької віри. Багато дітей відвідують недільну школу.

Католицька ідентичність для поляків є дуже важливою. Тут навіть відзначали сторічний ювілей від дня народження папи Івана Павла II. Як відомо, він був поляком. Впливає релігія і політичне життя. До того ж, церква фінансується із державного бюджету. На неї йдуть податки всіх громадян незалежно від їхнього віросповідання.

Польща була об’єднана в єдину націю багато в чому саме завдяки релігії. Тож уявіть, наскільки це важливо для поляків. На сьогодні це країна, яка швидко розвивається. Тут значна частина населення має роботу, по безробіттю у Польщі найменший показник у Європі.

Коли країна так швидко розвивається, вона потребує великої кількості працівників із різних сфер, у тому числі вчених та підприємців. Це робить її більш відкритою для світу, відкритою для іммігрантів. Ті українці,  які хочуть працювати, завжди тут влаштуються. Принаймні я бачу саме таку картинку.

Є тут і певна частина суспільства, яка відстала зі своїми ідеями та розвитком десь на 30 років. Такі люди можуть не сприймати іммігрантів чи іновірців. Але це дуже невеликий відсоток. Більшість поляків культурні, ввічливі та відкриті для спілкування.

Нам тут добре, ми вдячні Польщі. Мене засмучує тільки доля України і невизначеність, чого чекають у майбутньому мої стосунки з чооловіком.

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, Ibilingua.com.