fbpx

Я з двома дітками сім місяців тому опинилася вперше у невідомій країні. Нічого не знаю, що робити – також не відомо.Чого чекати? Як я жалкувала перші дні, що ми поїхали! Згодом діти пішли в школу, а я влаштувалася доглядати погодинно літню пані Ребеку. Поділюся з вами з власного досвіду, на що слід очікувати українцям в Іспанії. Це одна з найбідніших країн. Пані Ребека запрошує нас до себе жити

Я з двома дітками сім місяців тому опинилася вперше у невідомій країні. Нічого не знаю, що робити – також не відомо.Чого чекати? Як я жалкувала перші дні, що ми поїхали!

Але скоро я зрозуміла, що ця країна – місце, де можна отримати тимчасовий притулок і нормально почуватися. Згодом діти пішли в школу, а я влаштувалася доглядати погодинно літню пані Ребеку. Але до цього минуло кілька місяців адаптації.

Поділюся з вами з власного досвіду, на що слід очікувати українцям в Іспанії.

Серед країн Євросоюзу Іспанія – це одна з найбідніших країн, проте тут багато і сонця, і моря та гір. Тому тільки ви самі для себе маєте обрати, чи залишитися в економічно розвиненій Німеччині чи іншій країні, чи проїхати далі і зупинитися тут, в Іспанії.

Навіть тим, кому важко дається подолати мовний бар’єр, після візиту до Іспанії буде добре відомо, що означає “manana” (завтра), “no pasa nada” (нічого страшного), “tranquila” (спокійно). Саме цими словами можна описати цю цікаву країну.

“Все попереду, все буде добре!” – це один із девізів, за яким живуть у цій країні. Іспанці – загалом веселі люди, люблять відпочивати, здебільшого задоволені своїм життям.

Навіть якщо достаток іспанців низький, вони все рівно вміють радіти, бути щедрими, добрими, веселими, вміють бути собою і пишатися цим, почуватися дуже важливими і бути простими, піклуватися про свій комфорт і бути впевненим у собі та своїх переконаннях.

Втім, як і у всіх країнах – тут люди різні, добрі та погані, іноді й небезпечні – все залежить від того, хто вам зустрінеться на життєвому шляху.

Якщо ви приїхали до Іспанії, можна відразу звернутися до таких організацій – Cruz Roja (Червоний хрест), ACCEM, CEAR, SAIER, ACNUR, CARITAS. Часто їхні представники завжди є на вокзалі, в аеропорту, іноді на ближніх автозаправках до кордону. Адреси їхніх локальних представництв у кожному місті можна знайти в Інтернеті.

Якщо ви тікаєте від війни і вам потрібен тимчасовий захист, його Іспанія видає українцям на 2 роки. Такий тимчасовий захист дає право на проживання та роботу, а також доступ до освіти, медичного обслуговування та соціальних послуг. Особливо підкреслю тут слово “право”, адже ніхто не зобов’язаний надати житло чи роботу, і це важливо знати тим, хто сюди їде.

Приїхавши до різних міст країни, можна звернутися за спеціальними адресами, їх підкажуть волонтери або можна знайти в інтернеті.

У разі виникнення питань щодо легалізації документів можна також зателефонувати за спеціальним телефоном або на гарячу лінію Посольства України. За цими номерами надають консультації безкоштовно та розмовляють українською мовою.

А от для спілкування в інших організаціях Іспанії важливо знати мову – іспанську. Її використовують у спілкуванні на всій території країни, а у деяких регіонах є своя регіональна мова.

Наприклад, округ Барселона, острови Майорка, Менорка – у цих локаціях потрібно знати каталонську та мати “СІТУ”. СІТА – це попередній запис на прийом до будь-якого фахівця в різні інстанції та в будь-яке місце. Так тут заведено.

Допомога зараз – 400 євро на місяць на кожного дорослого та 100 євро на неповнолітніх. Виплата на неповнолітніх додається до виплати одного з батьків чи опікунів. Але саму процедуру оформлення допомоги українцям в Іспанії досі не визначено.

Допомога передбачена для тих, хто має тимчасовий захист (NIE), прописку, яка не має роботи та доходів, не містить інших релігійних чи благодійних організацій.

Для оформлення дитини до школи Іспанії необхідно надати необхідні документи.

Навчання дітей до 16 років згідно із законодавством в Іспанії є обов’язковим. Усі школи поділяються на державні (publico), отримувальні (concertado) та приватні (privado).

Цікаво, що навчання у школі розпочинається з 3 років. Класи розподіляють за роком народження дитини, і це часто відрізняється від того, до якого класу дитина ходить в українській школі. Практично всі заклади для дітей віком до трьох років – приватні. Але мої діти навчаються в державному закладі, приватне нам не по кишені, хоч я і знайшла підробіток.

Пані Ребека запрошує нас до себе жити, але я поки що вагаюся. Вона літня людина, а в мене діти – галасливі й непосидючі. У нас різний менталітет, тому я не впевнена, що з цього може вийти щось хороше.

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, спеціально для Ibilingua.com.

You cannot copy content of this page