Я заздалегідь попросила чоловіка, щоб на середу відпросився з роботи, оскільки знаю, що після появи на світ дитинки, доволі розгублена, і заповнити всі ці бланки мені буде складно. Чоловікам в цій справі легше. В кабінеті за столиком сиділа молодесенька дівчинка. Для чого вона це все сказала, поняття не маю, але те, що весь день я ходила засмучена – факт!
Вперше мене назвали бабусею після народження мого молодшого сина. Сталося це, як я оформляла деякі документи на дитину. Я тоді поїхала із чоловіком. За столиком сиділа молоденька, ще не досвідчена секретарка, чи хто вона там така, не важливо. Вона простягла моєму Петру папери, а потім запитала, чому він прийшов зі своєю мамою а не дружиною. Той подивився на дівчину, як на ненормальну, і відповів, що я і є його дружина.
Дівчина тоді просиділа п’ять хвилин із відкритим ротом і все дивилася на мене. Спочатку такий вислів образив. Потім я згадала, як у молодості я сама часто плутала зрілих мам із бабусями. Напевно, прийшла моя відплата. Приїхавши додому, я подивилася на себе в дзеркало уважно. Зараз я виглядаю навіть старше своїх тридцяти восьми: неабияк погладшала після пологів, стомлений погляд, темні круги під очима… Як не молодись, все одно не перетворишся на молоденьку дівчинку. Отже, треба просто набути свого зовнішнього вигляду.
З того часу на слово “бабуся” я перестала звертати увагу. Мене часто плутали з нею сторонні люди. Не дивно, адже не всі у такому віці наважуються ще раз стати мамою. Бабусею мене називали і на розвиваючих заняттях, і в пісочниці, і навіть у дитячому садку… Зараз мені абсолютно все одно. Для свого молодшого сина я найкрасивіша і найдобріша.
Артем освідчується мені в коханні кілька разів на день, цілує руки і всім розповідає, яка я гарна та молода. Старший син теж з гордістю вказує на мене і каже, що це його мама та брат. А ось моєму чоловіку досі не продають “пінне” без паспорта. Він на два роки мене молодший: стрункий і підтягнутий, не носить бороду та вуса, часто гуляє зі старшим сином і схожий на його однолітка.
Зараз у сорок років ти чудово можеш бути і мамою, і бабусею. Дві мої подруги, натхненні моїм прикладом, теж народили пізню дитину. А в декого вже підростають онуки. Але ті забороняють їх називати себе “бабуся”. Просять називати виключно на ім’я. От і розбери, хто з нас мама, а хто бабуся… Головне, щоб цей статус зробив щасливою, а решта — нюанси!
Що скажете? Ви б нервували, коли б попали в таку ситуацію, як я? Тільки чесно!
Фото ілюстративне спеціально для ibilingua
Недавні записи
- Про цей дрескод на хрестинах нам ніхто нічого не казав. Тому нас і відсадили, “червоних”, на інший край столу. Тому я й забрала тихенько з кошика наш подарунковий конверт з доларами. Похресниця – племінниця мого чоловіка, дочка мого швагра
- Моя сестра не послухалася, коли я благала їй не заводити роман з одруженим чоловіком. Тепер Іринка благає про допомогу, тому що вона чекає дитину, а сам Юра повернувся до своєї дружини. Я не могла стояти осторонь, і з’явилася на його порозі. Мені пощастило, його дружина була дома, і дізналася про все з “перших вуст”
- Ковтаючи сльози, я подзвонила сусідці і попросила принести мені в лікарню піжаму, чашку, тарілку, ложку, рушник. Я не наважувався просити більше в чужої людини. Того ж дня я зв’язалася з дочкою, яка живе в Англії. – Мамо, я думками з тобою! Тримайся! Все буде добре! – Так гірко мені ще ніколи не було!
- На Зелені Свята свекруха пішла до церкви, і попросила священика, щоб коли ми до нього прийдемо питати все про вінчання, щоб нас відмовив, бо ми ще до цього не готові, і хтозна чим наш союз ще закінчиться. Вона навіть не посоромилася це Кирилу все переповісти. – Ти глянь, яка вона худа! Ти думаєш, ця “пучка духу” зможе тобі дитину подарувати? Добре думай сину, чи тобі це потрібно!
- Цей особливий день літа-2023 наближається і принесе кожному з нас щось неймовірне. Бо 21 червня – День літнього сонцестояння 2023. А як його правильно прожити і використати собі на благо – розповідаємо вам, наші дорогі