Спорідненість – зовсім не гарантія теплих відносин і спорідненості душ. Найчастіше найважчі рани нам завдають саме найближчі люди.
– Я зрозуміти не могла з самого дитинства, – зізнається Оксана, – чому у мене з мамою такі відносини? Пам’ятаю, заздрила своїм подружкам, яким мами вселяли, що вони найкращі. Вони почувалися з дитинства принцесами, а я – гидким каченям.
– Подивися на себе, нечупара, – вичитувала 7-ми річну Оксану мама, – на кого ти схожа? Всі діти, як діти, а ти і ходити не вмієш, штани ззаду до шиї брудом заляпані. Така ж, як твій тато.
– І чим пишаєшся? – говорила мама про атестат Оксани з одними п’ятірками, 10 років по тому. – Вчитися – твій обов’язок, я тебе годувала і поїла все життя, так що ти зобов’язана була вчитися на одні п’ятірки. Ще в інституті тебе утримувати?
В інститут Оксана все ж поступила на заочне, щоб не обтяжувати маму витратами і не викликати зайвий раз причіпок і гроші та причіпок з її боку. Але уникнути їх все одно не змогла.
– І що від твоєї роботи – копійки, – докоряла мама, – ти зобов’язана матері допомагати, а ти саму себе ледь можеш забезпечити. Чоловіка шукай нормального. Ні, ти точно вся в свого татуся.
– Це зараз я розумію, – каже Оксана, – що мама просто переносила на мене своє невдоволення життям, розчарування від невдалого шлюбу, злість на батька.
Що там у батьків сталося, Оксана не знає досі, з татом вона не спілкувалася за наполяганням матері, а може, він і сам не особливо прагнув підтримувати відносини з дочкою. На час, коли Оксана надумала виходити заміж батька вже не було на світі.
– Жити я стала у чоловіка, – згадує Оксана, – у нього своя квартира була. Незабаром у нас народилася дитина. І якщо спочатку мама говорила мені, що не такого знайшла чоловіка, що він недостатньо багатий, що не допомагає їй, своїй тещі, то потім, як раз після народження сина, її погляди змінилися.
– Так, зятьок, – говорила мама приходивши в гості, – невдало ти одружився. Господиня вона ніяка, нечупара страшна, готувати не вміє. Як ти з нею живеш!
Припинити візити мами Оксана не могла: мама горіла бажанням спілкуватися з онуком та й чоловік Оксани тещу свою поважав. Поступово і він перейнявся свідомістю того, що у нього нікчемна і безрука дружина.
– Рот закрий, – міг дозволити собі сказати чоловік Оксани, – що з тебе взяти, навіть мати рідна і та бачить, що ти собою являєш.
– Обідно було, – згадує Оксана, – жах як. Я і так довго терпіла, бо син на руках був, здавалося, що і піти мені нікуди. А потім просто страшно стало: хлопчик росте, скоро і він засвоїть манеру спілкування зі мною родичів. Та й що вирости може з хлопчаки на очах якого так поводяться з його мамою?
Оксана збирала гроші. Потихеньку: від здачі в магазині, від посібників, від продажу власноруч пов’язаних дитячих шкарпеток.
– Грошей вистачило на квиток і оплату за кімнату за 2 місяці, – каже вона, – роботу знайшла, з дитячим садком в провінції було простіше та й знайшлися добрі люди, допомогли. Матері я не залишила адреси, чоловікові теж. А знайшли мене через кілька років, коли колишній чоловік задумав вступити в новий шлюб і йому розлучення було потрібне.
На той час Оксана була на хорошому рахунку на роботі, син ходив в 3-й клас, а поруч з нею з’явився чоловік. Своє знімне житло жінка залишила, переїхавши в квартиру цивільного чоловіка.
– Вадим старше мене на кілька років, – каже Оксана, – від першого шлюбу у нього росла дочка, на 2 роки старша від мого хлопчика. І незабаром після оформлення розлучення з чоловіком, мама приїхала.
– Приїхала переконатися, – сказала мама, – що ти все така ж нікчемна, як і була. Що ж. Кращою партії, ніж мужик з дитиною, тобі було і не знайти. Але і він недовго тебе витримає, як була з дитинства… так і залишилася.
Вадим просто вивів зі своєї квартири цю примхливу жінку, заборонивши їй ображати його дружину. Минуло більше десятка років. Оксана офіційно одружена з Вадимом. Ні, спільних дітей у них так і не народилося, зате жінка з нетерпінням чекає народження внучки: дочка Вадима чекає дитину.
– У нас буде найкраща в світі бабуся, – вважає прийомна донька, – тому що в мене найкраща в світі мама: рукодільниця, красуня, тільки боюся за талію свого чоловіка, як би його теща своїми смакотою не розгодувала!
Зі зведеною сестрою цілком згоден і син Оксани, який нещодавно повернувся з армії. А сама вона визнає, що щаслива незважаючи ні на що.
– Тільки в новою сім’єю я відчула себе потрібною, – визнає вона, – є люди, які бажають мені щастя, для яких я хороша така, як є. Вони – мій надійний тил, моя опора і джерело моєї сили.
Тільки одна думка турбує її: десь далеко живе людина, яка повинна була бути самим люблячою, найріднішою. Час не робить наш характер краще, швидше за все мамі Оксани на старості років буде потрібен допомога і догляд. Чи захоче жінка звалити на себе таку ношу – не знаю. Але, якщо не захоче, я не зможу її засудити.
Фото – ілюстративне.
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!
Недавні записи
- Вже було назначено дату весілля, ми з Лесею вирішили побратися 25 листопада. І раптом батько запрошує мене в ресторан на вечерю, сказав, аби я прийшов сам для серйозної розмови. Виявляється, в моїй родині є таємниця. І як тепер бути – я не знаю. Батько хоче вписати його у спадок
- Коли всі гості розійшлися до мене на кухню зайшла свекруха і давай усіх наших друзів хвалити, а ось на мене “болото лити”. – Ти себе взагалі в сукні хоч іноді бачиш? Ти ж жінка! Та на Маринку любо глянути! – З того моменту зчинилась “буря”. Навіть не знаю, чим би все це закінчилось, якби не втрутився чоловік. Тепер Олена Василівна чекає від нас вибачень. – Ну-ну, побачимо ще, до кого ви звернетесь, коли потрібно буде з Вікусею посидіти!
- В неділю мама нас усіх запросила до себе на піцу. Ми сиділи, багато розмовляли, але згодом я помітила одну “цікавинку”. Річ у тім, що мама ставитися до моєї доньки так, як ставилася до мене в дитинстві. – Любі мої, ходіть сюди з книжечкою і по черзі покажете мені, як ви читаєте!, – сказала вона моїм племінникам. – Розумнички! Ви заслуговуєте на гарні подарунки від Миколайка, – сказала вона їм. А моєї Емілії для неї ніби й не існувало, хоча в тої чимало талантів!
- Коли чоловік вже був лежачий, наша дочка єдине чим допомогла, так це купила ортопедичний матрац. При першій же можливості Леся наголошувала на його ціні. Грошима на лікування скидалися всі, окрім рідних дітей, але я мовчала. І ось вже який час, як мого Гриші не стало. Матрац цей чищенню не піддавався, тому я його відправила на горище. І ось коли я Лесі пожалілася на спину, та мені сказала його зняти і лягати спати. Певне таких дітей, як в мене, ні в кого нема. Сльози так і линуть через обіду!
- Поки мама ходила з Дмитром Павловичем на каву, чи в театр і кожен платив сам за себе, я була спокійна. Але місяць тому моя майже сімдесятилітня мама вмовила “коханого” поїхати на екскурсію до Польщі. Той грошей не мав, і мама не придумала нічого кращого, ніж оплатити тур самостійно. Брат просто сміється, і каже дати мамі спокій, але я бачу, як той чоловік її просто використовує. Коли вона залишиться без копійки, хто її доглядатиме?