fbpx
Суспільство
Як 25 травня за допомогою латаття захиститися від нечисті та хвороб, і чому треба посадити горобину

День 25 травня, згідно з церковним календарем, присвячений Єпіфанію Кіпрському. У 2017 році на цей день припадає свято Вознесіння Христового.

Поряд з Різдвом Христовим і Великоднем, Вознесіння Господнє є одним із головних свят. Це свято – перехідне, і його дата прямо залежить від дати Великодня.

У давнину 25 травня люди намагалися виголошувати особливі змови, які допомогли б їм захистити свої будинки від пожеж і блискавок, оскільки у травні і на початку червня було досить багато гроз.

Також у цей період горобина починала цвісти, а тому, свято часто називали Горобинівка. Горобину в давнину наділяли магічною силою і вважали оберегом.

Згідно з повір’ям, горобина захищала людину від нещастя, тому дерево завжди намагалися посадити недалеко від дому.Горобина вважалася захисницею від пристріту, а її гілки допомагали відшукати шлях додому, якщо людина заблукала.

На ставках і озерах до 25 травня розпускаються білі латаття. Проте їх ні в якому разі не можна приносити додому, оскільки це призведе до загибелі худоби.

Люди вірили, що латаття допомагає боротися з великою кількістю захворювань, позбавляє будинки і навіть людські душі від нечисті. Відвар квітки часто використовували для того, щоб лікувати зубний біль і отруєння.

Збирали латаття тільки в певний час, і належало обов’язково закрити вуха. Зверталися до латаття ласкаво і розмовляли з ним. Після цього потрібно було швидко зірвати квітку. Нічим гострим зрізати латаття не можна – вважалося, що стебло в цьому випадку спливає кров’ю, адже латаття вважалося русалками.

Ці лісові духи вночі водили хороводи, а вдень перетворювалися на квіти. Таким чином, якщо зріжеш 25 травня латаття, то вб’єш русалку, і людину інші русалки можуть на дно потягти.

Латаття обов’язково брали з собою, коли вирушали в далеку дорогу. У ніч перед подорожжю обов’язково вимовляли спеціальну змову, і тільки потім можна було вирушати в дорогу, не думаючи про неприємності.

Читайте також: ВОЗНЕСІННЯ ГОСПОДНЄ: КОЛИ СВЯТКУЄТЬСЯ В 2017 РОЦІ

Народні прикмети на 25 травня

Схід сонця забарвлений в червоний колір – літо буде дуже посушливим.

Теплий і сонячний ранок без дощів – прикмета, що літо буде сухим, і можлива поява великої кількості пожеж.

Хрущів 25 травня багато – літо буде посушливим.

Якщо лисиця забігла на територію села, то це пророкує біду.

Вовки прийшли в село – чекай неврожаю.

Багато ховрахів протягом дня – це обіцяє хороший врожай.

Розкричалися 25 травня ягнята – незабаром встановиться гарна погода.

Свині голосно хрюкають – це поганий знак.

Гуси общипуються – бути біді.

Цвіте горобина – влітку буде багато пожеж.

Латаття зацвіло – холодні дні залишилися позаду.

Горобина зацвіла – буде багатий урожай льону.

Увечері хмари пофарбовані в синій колір – погода зміниться.

Жовте листя розкривається в акації, дає нектар – буде дощ.

Джерело.

facebook