fbpx
Лайфхаки
Як бідність впливає на мозок

Люди, які виросли в бідності, як правило, залишаються в злиднях. Бідність впливає на мозок, змушуючи людини приймати погані рішення і залишатися внизу соціальної драбини. Щоб впоратися з цим, потрібно змінити образ думок.

Бідність змушує приймати неправильні рішення

Бідні люди влаштовуються на погану роботу, нерозумно розпоряджаються грошима, не ставлять собі мети або не прагнуть до них. І це безпосередньо пов’язано з мозком.

Відсутність грошей – це не головна проблема бідних людей. Перш за все справа в прийнятті неправильних рішень.
За рішення проблем, постановку цілей і виконання завдань відповідає префронтальная кора. Це частина мозку, розташована попереду, прямо за лобовою кісткою.

Бідні люди відчувають стрес постійно. Вони змушені зводити кінці з кінцями і боротися проти зневаги з боку суспільства. Це тримає їх в постійній напрузі. Так як мозок переводить свої ресурси на переживання і страхи, їх не залишається на щось інше.

Як вийти з круговороту поганих рішень

Незважаючи на міцну взаємозв’язок між постійним стресом і якістю роботи префронтальної кори, навіть доросла людина, яка виросла в бідності, може змінити свій образ думок і знизити кількість стресу.

У США є спеціальна програма Economic Mobility Pathways (EMP), яка допомагає малозабезпеченим сім’ям вибратися з бідності. У EMP борються з першопричинами бідності: страхом, відсутністю контролю над своїм життям, відчуттям безнадійності.

Бідні люди застряють в порочному колі: стрес веде до поганих рішень, а вони, в свою чергу – до ще більшого стресу і стійкого переконання, що людина нічого не може виправити в своєму житті.

Потрібно створити позитивний повторюваний цикл, в якому людина робить крок, домагається того, про що не міг і мріяти, і покращує думку про себе.

Один невеликий крок може допомогти заробити грошей або просто подарує відчуття контролю над своїм життям. Кожна маленька перемога знижує стрес і розвантажує мозок, звільняючи його для більш ясного мислення.

Багато людей, що брали участь в EMP, пройшли весь шлях від бідності до заробітної плати, на яку можна гідно утримувати сім’ю. Вони не просто знайшли роботу, вони досягли такого стану розуму, в якому змогли забезпечувати себе і своїх дітей.

Як запобігти передачі бідності з покоління в покоління

Бідність пригнічує відчуття контролю над своїм життям, особливо у дітей, які є заручниками обставин і нічого не можуть вдіяти з тим, що їхня сім’я живе бідно. Діти звикають думати, що ситуація безвихідна, вони нещасливі, але не можуть цього змінити. Спільна робота над собою допомагає змінити це отруйна переконання.

У проекті EMP батьків вчать підтримувати стабільність і благополуччя сім’ї, управляти фінансами і кар’єрою. Але працювати з дітьми не менш важливо. Їх вчать піклуватися про своє здоров’я, розвиватися в соціальному і емоційному плані, управляти собою, готуватися до незалежності і прагнути до прогресу в навчанні.

З дітьми, що ростуть в бідності, необхідно працювати так само, як і з їх батьками.

Стефані Брук (Stephanie Brueck), головний координатор проекту, працювала з самотньою мамою Джінелл і п’ятьма її дітьми. Працюючи з цією сім’єю, Брук поставила особисті цілі для Саєрса – виконати всі вправи – і для його матері, яка повинна була допомогти хлопчикові поступово дійти до потрібної кількості повторень. Брук розробила фітнес-план, по якому Сайерс повинен був почати з 5 віджимань і поступово дійти до 25, зазначених доктором.

Це допомогло родині позбутися почуття нездійсненності завдання. Пізніше Джінелл дивувалася, як вона сама не додумалася розбити складне завдання на маленькі і доступніші кроки.

Такий план можна застосувати до будь-яких досягнень. Ви також прагнете однієї маленької мети, знаходите більше впевненості і робите наступний крок.

Читайте також: ВЧИМОСЯ ГОВОРИТИ КРАСИВО: 6 ПОМИЛОК В РОЗМОВІ

Джерело.

facebook