fbpx

Як мати, я уявляла собі іншу жінку поруч з сином, більш поступливу домогосподарку. Але через деякий час я зрозуміла, що моя невістка насправді схожа на мене. Син вибрав жінку, яка була копією мене. І ось з того часу минуть років. Іншим в це важко повірити, тому я не часто розповідаю цю історію на загал

Як мати, я уявляла собі іншу жінку поруч з сином, більш поступливу домогосподарку. Але через деякий час я зрозуміла, що моя невістка насправді схожа на мене. Син вибрав жінку, яка була копією мене. І ось з того часу минуть років. Іншим в це важко повірити, тому я не часто розповідаю цю історію на загал.

Моя свекруха – моя найкраща подруга. Мені це дуже допомагає. У мене кращі стосунки зі свекрухою, ніж з власною матір’ю. Мій син знайшов чудову наречену, я з нею дуже добре ладнаю. Ми з невісткою подруги. Так, навіть такі речення звучать, коли йдеться про стосунки свекрухи та невістки.

Один з найбільших міфів про стосунки полягає в тому, що стосунки між свекрухою та невістками завжди погані. Їх дуже часто описують як прямо ворожі, засновані на недовірі, суперництві та навмисному створенні.

Подібні стосунки в сім’ях поширені, багато матерів не можуть змиритися з тим, що їхній син вже не їхній син, а чоловік тієї дивної чужинки, яка все робить не так, як було раніше в їхній родині. І багато невісток не можуть змиритися з тим фактом, що їхній чоловік все ще має міцний зв’язок із дивною жінкою, яка є його мамою, і тому відчуває, що вона має право постійно впливати на його життя.

Однак, окрім жінок із такими установками, є багато тих, хто вважає те, що вони зустрілися в положенні свекрухи та невістки, однією з найкращих ситуацій, які зустрілися їм у житті.

“Навколишні в це не вірять, тому я мало про це говорю, але в дівчині свого сина я знайшла дочку, про яку завжди мріяла”, — каже Марія. Її син живе з дівчиною, яка походить із родини з поганими стосунками. “Її тато заглядав частенько у чарку, покинув їх, коли вона була маленькою. Її мама, через нерозуміння, як жити далі, сама взяла цю чарку до рук, потім лікувалася, водила різних чоловіків.

Дівчина пішла з дому, щойно їй виповнилося чотирнадцять. Вона жила в інтернаті і практично не бачила любові та нормальних стосунків батьків.

Спочатку, коли мій син розповів мені про це, я хвилювалася, що вона не зможе мати нормальні сімейні стосунки. Але через деякий час вона сказала мені, що знайшла в мені маму. Мене це зворушило, і водночас я відчуваю, що це не просто фраза чи розрахунок. Ми разом сміємося, часто телефонуємо один одному, ходимо по магазинах”.

Подруги їй кажуть: почекай, вона зміниться після весілля, ідилія закінчиться, відносини між свекрухою і невісткою ніколи не складаються ідеально, в них завжди щось скрипить.

Ці дві жінки – мудрі. Вони можуть подолати малі та великі проблеми, тому що знають, що обоє люблять одну людину і хочуть зробити життя приємним для нього та для себе. Одна любить його як партнера, інша як матір, і обидві підходять до цього факту не як суперники, а як співробітники.

“Найголовніше – вміти справлятися з емоціями. Переробити можливу гіркоту в ситуаціях, коли жінка відчувала себе скривдженою, відкинутою, недооціненою. Це стосується невісток і свекрух, бо в цих стосунках такі ситуації рано чи пізно трапляються”, – каже психолог.

Важливо не дозволити себе охопити такими емоціями.

“Коли я вперше побачила свою майбутню невістку, я була не в захваті. Вона мені подобалася як жінка, але мені було зрозуміло, що вона емансипована, що вона любить подорожувати, що їй подобається робота. Тож я трохи хвилювалася, чи мій маленький хлопчик буде добре з нею ладити.

Як мати, я уявляла собі іншу жінку поруч з сином, більш поступливу домогосподарку. Але через деякий час я зрозуміла, що моя невістка насправді схожа на мене. Син вибрав жінку, яка була копією мене. У підсумку, після п’яти років знайомства ми з невісткою дуже добре ладнаємо.

Ми вже двічі відпочивали на морі. Вона, я, дві онучки. І це було чудово. Тим часом син з чоловіком робили ремонт на дачі. Я вдячна своїй невістці, що вона змогла побудувати наші стосунки, тому що вона більше зацікавлена ​​в цьому, ніж я. Спочатку я виявила до неї недовіру. Пізніше я вибачилася перед нею за це”, – розповідає 66-річна Стефанія.

Психологи рекомендують один спосіб, який може принести багато користі у відносинах сновидінь і свекрухи. “У родинах має бути так, що кожен виправляє власних батьків. Тому якщо ми говоримо про свекруху, то чоловік повинен підключатися і встановлювати межі для матері. Чоловік повинен вважати недостойним дозволяти дружині сперечатися зі свекрухою”, – каже психолог.

Справа в тому, що саме чоловіки мають велику частку в тому, як складаються відносини між свекрухою і невісткою. Тобто тих синів і партнерів в одному, за яких часто між собою змагаються свекрухи і невістки. Вихід із пекла – це не ставлення: мені все одно, нехай дівчата між собою розбираються. Таке ставлення зазвичай нічого не вирішує.

Набагато доцільніше, коли чоловік здатний проаналізувати ситуацію і спробувати поліпшити і з’ясувати відносини між найближчими жінками.

Погоджуєтесь з психологами, чи у вас щодо цієї ситуації своє бачення?

Фото ілюстративне спеціально для ibilingua

You cannot copy content of this page